Skocz do zawartości

Bardzo miękka podłoga


Rekomendowane odpowiedzi

Udało się uporać z sufitem i wyskoczył problem z podłoga, zaczęła wydawać dziwne dźwięki i postanowiłem ściągnąć wykładzinę, położona była płyta 15 mm na całej długości, po odkręceniu płyty zauważyłem bardzo miękka podłogę, po dokładniejszych oględzinach  stwierdzam ze problemem wydaje się ubity styropian czy tam pianka (okolo 1cm zapada się przy chodzeniu) , przyczepa z dołu wydaje się być zdrowa wiec pomyślałem ze wystarczy zdjąć górna sklejke, uzupełnić ubytki jakoś i założyć nowa sklejke, niestety pojawił się problem bo nie wyczuwam belek poprzecznych na podlodze wiec nie miałbym na czym oprzeć sklejki, tak jakby wszystko było w jednym kawałku opartym na aluminiowym  stelażu z kołami, nie wiem czy mogę cokolwiek wycinać bo może to osłabić cała konstrukcje i pewnego dnia wpadnę przez dziurę w podłodze. Czytałem tez o wklejaniu drewnianych kołeczkow żeby usztywnić podłogę, ale przy takim zapadnięciu to nic nie pomoże. Macie jakiś pomysł na to ? Czy lepiej znowu przykręcić ta gruba płytę i użytkować tak jak było ? 

B88976C8-426E-4DF3-8EC9-63320C6DAB14.jpeg

6188482B-C0D9-46F9-89CB-5AE211FFD191.jpeg

01D02F02-3A7D-4859-ADAE-93A7CF17E271.jpeg

E75EBC0D-71DA-40A4-9315-49D17B4929B8.jpeg

6B72D6EB-EC15-4501-98F8-EB4C8F29F511.jpeg

97F9F6DC-CB01-40D7-BA83-772B51BD7102.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pyreczka20 napisał(a):

Łączenie sklejek jest ale w środku styropian, z tego co pukałem to belek znaleźć nie mogę 

ale ta sklejka jest do spodu przeżarta zgnilizną - co Ty Kolego chcesz z nią zrobić?>

Ona się w całości nadaje tylko do wymiany.

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj poprzecznych belek w podłodze bo ich tam nie ma. Też to robiłem, ale po wycięciu sklejki podłogi w przyczepie ich nie znalazłem. To sporo roboty, ale jak pisał Włodek jeżeli ostatnie zdjęcia to spód podłogi to czeka Cię wymiana zewnętrznej części podłogi, a  zarazem praca od środka. Podłoga ugina Ci się bo ugniótł się styropian pomiędzy sklejkami. Poszukam może znajdę jakieś fotki z mojej roboty to je  wrzucę w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo roboty przy tym, taka płyta waży sporo. Wstawisz ją tylko dla komfortu chodzenia.

Stan podłogi wraz z korozją na elementach pod spodem to może być jakiś powodziowy temat. Na tym co w tej chwili odkrywasz zbudowana jest cała buda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem ze nie ma sensu ruszać tej podłogi, przewyższy to wartość budki, przykręcę te płyty które były  i położę jakaś wykładzinę i będę użytkował tak jak do tej pory, nie ma się co czarować, nowa to ona nie jest i nie mogę oczekiwać ze wszystko będzie w 100% idealne. Jedyne co postaram się zlikwidować to skrzypienie na wejściu przez próg, może jakaś gąbka pod panele załatwi sprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.