Skocz do zawartości

Lipiec 2023 Włochy już czas planować. Kto Chetny na wyjazd ?


MARKUSIK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja (plus żona) także wybieram się w tym sezonie do Włoch w terminie 07.06-27.06.  Wstępny plan zakłada podróż z przyczepą do Rzymu na Village Flaminio Bungalow Park, stamtąd już tylko holownikiem może uda się wyskoczyć na Wezuwiusza i chodzi mi też po głowie najwyższy szczyt Apeninów - Corno Grande (2912 m n.p.m.). Drugą część urlopu zamierzamy spędzić już nad Adriatykiem, gdzieś pomiędzy Ravenną, a Ankoną. Zastanawiam się tylko czy zestaw do 3,5 t DMC na włoskich autostradach jest traktowany tak samo jak zwykła osobówka pod kątem finansowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MichalVRL napisał(a):

Zastanawiam się tylko czy zestaw do 3,5 t DMC na włoskich autostradach jest traktowany tak samo jak zwykła osobówka pod kątem finansowym?

Płacisz jak za auto z przyczepą, nie ma znaczenia jaki jest DMC zestawu we Włoszech, więc płacisz za kategorie "3 osie" (zakładam że przyczepe masz jednoosiową, bo jak dwuosiowa to jeszcze wyższa klasa), jest to jakies 35% drożej porównując do auta solo osobowego, tu masz link do ich strony, masz też kalkulator i możesz wyliczyć koszty:

 

https://www.autostrade.it/it/il-pedaggio/le-classi-di-pedaggio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Świeżo dołączyłem do grupy, więc witam wszystkich serdecznie.

Wybieramy się całą rodzinką (2+2) na wczasy do Włoch od 02/03.07.2023 (mamy urlopy do 16.07.). Jedziemy autem, wypożyczamy przyczepę WEINSBERG 400 LK. Chodzi nam po głowie Camping Oasi lub coś podobnego w niedalekiej odległości (+/- 100km?) od Wenecji. Był tam ktoś z Was? Jakieś opinie? A może ktoś się wybiera w tamte rejony w podobnym terminie? Jedziemy z łódzkiego.

Edytowane przez Andre2000 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 08:50, MichalVRL napisał(a):

Village Flaminio Bungalow Park

Byłem na nim bardzo przyjemny kemping z basenem. Pod kempingiem przystanek autobusowy a trochę dalej stacja kolejki. Bilety do kupienia w recepcji. Ciekawe było to że po kempingu jeździ ciuchcia :D Dowozi z parceli do bramy kempingu :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2023 o 08:50, MichalVRL napisał(a):

Ja (plus żona) także wybieram się w tym sezonie do Włoch w terminie 07.06-27.06.  Wstępny plan zakłada podróż z przyczepą do Rzymu na Village Flaminio Bungalow Park, stamtąd już tylko holownikiem może uda się wyskoczyć na Wezuwiusza i chodzi mi też po głowie najwyższy szczyt Apeninów - Corno Grande (2912 m n.p.m.). Drugą część urlopu zamierzamy spędzić już nad Adriatykiem, gdzieś pomiędzy Ravenną, a Ankoną. Zastanawiam się tylko czy zestaw do 3,5 t DMC na włoskich autostradach jest traktowany tak samo jak zwykła osobówka pod kątem 

Mnie żonka namówiła żeby od Rzymu zacząć, wyjazd 20.06 z okolic Poznania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Jak już pisałem jedziemy pierwszy raz za granicę przyczepa i jeżeli mógłby ktoś z was mnie trochę poprowadzić odpowiadając na kilka pytań to byłbym wdzięczny. Mam zarezerwowany kemping Sabbiadoro od 17 lipca, podróż najprawdopodobniej zaczniemy z Lublina bo musimy zawieść psa na przechowanie do babci. Ruszylibyśmy w sobotę 15-go około godz 15/16. I teraz pytanie którędy jechać, jak najlepiej rozłożyć tą trasę tzn gdzie się zatrzymać na odpoczynek itd. Dzieciaki mam w wieku 6 i 11 lat. W sobotę chciałbym przekroczyć granicę, tylko nie wiem którędy najlepiej jechać i gdzie stawać. Mam jeszcze pytanie odnośnie opłat za przejazdy przez inne kraje, kiedy najlepiej kupować te winiety i na jakich stronach. Jak by ktoś chciał udzielić mi pomocnych informacji a nie chce mu się pisać to niech odezwie się na priv i ewentualnie telefonicznie porozmawiamy lub jestem w stanie do kogoś podjechać osobiście mieszkam w Sulejówku. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza trasa, moim zdaniem, to Kraków, Katowice, Brno, Wiedeń...Praktycznie cały czas autostrady. Nocleg gdzies przy autostradzie w Austri (moim zdaniem najbezpieczniej na ASFINGU lub stacji benzynowej). Winietke czeską kupisz w sieci a austryjacka na granicy. We Włoszech płacisz na bramkach. Możesz też kupic obie winiety fizycznie w Polsce np. na stacji benzynowej lub w PZMocie, ale doliczą prowizje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, w79 napisał(a):

Najlepsza trasa, moim zdaniem, to Kraków, Katowice, Brno, Wiedeń...Praktycznie cały czas autostrady. Nocleg gdzies przy autostradzie w Austri (moim zdaniem najbezpieczniej na ASFINGU lub stacji benzynowej). Winietke czeską kupisz w sieci a austryjacka na granicy. We Włoszech płacisz na bramkach. Możesz też kupic obie winiety fizycznie w Polsce np. na stacji benzynowej lub w PZMocie, ale doliczą prowizje. 

Dzięki wielkie za odzew. Czyli na Włochy nie potrzebuje wcześniej kupować żadnych winiet rozumiem. Tą trasę właśnie mi pokazuje i brałem ją pod uwagę. Jeszcze myślę czy jechać bardziej w nocy czy w dzień. Jedziemy sami więc bezpieczniej chyba w dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 22:53, MARKUSIK napisał(a):

Mnie żonka namówiła żeby od Rzymu zacząć, wyjazd 20.06 z okolic Poznania ?

Heh, jedną z moich wizji na urlop jest także zacząć od Rzymu a start kilka dni później od Ciebie :) 

Kilka lat temu zwiedzaliśmy północne Włochy i nie dojechaliśmy do Rzymu, więc od tego miejsca trzeba by zacząć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, w79 napisał(a):

Najlepsza trasa, moim zdaniem, to Kraków, Katowice, Brno, Wiedeń...Praktycznie cały czas autostrady. Nocleg gdzies przy autostradzie w Austri (moim zdaniem najbezpieczniej na ASFINGU lub stacji benzynowej). Winietke czeską kupisz w sieci a austryjacka na granicy. We Włoszech płacisz na bramkach. Możesz też kupic obie winiety fizycznie w Polsce np. na stacji benzynowej lub w PZMocie, ale doliczą prowizje. 

winietka austriacka  też w sieci , trzeba tylko zaznaczyć że " na firmę" wtedy można kupić nawet kilka minut przed wjazdem na teren Austrii. 

przestrzegam przed kupowaniem na stronach pośredników którzy doliczają sporą marżę , kupować bezpośrednio na oficjalnych stronach danych państw.:

https://edalnice.cz/pl/#/validation

https://shop.asfinag.at/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał(a):

winietka austriacka  też w sieci , trzeba tylko zaznaczyć że " na firmę" wtedy można kupić nawet kilka minut przed wjazdem na teren Austrii. 

przestrzegam przed kupowaniem na stronach pośredników którzy doliczają sporą marżę , kupować bezpośrednio na oficjalnych stronach danych państw.:

https://edalnice.cz/pl/#/validation

https://shop.asfinag.at/pl/

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Niunius07 napisał(a):

Jeszcze myślę czy jechać bardziej w nocy czy w dzień. Jedziemy sami więc bezpieczniej chyba w dzień. 

Bezpieczniej raczej w dzień, choć ja pierwszy odcinek lubię pokonywać w nocy aż do rana tak żeby następnego dnia być jak najdalej od polskiej granicy. Jakoś wtedy czujemy się bardziej na wakacjach ?. Niemniej jazda nocą ma też wiele minusów i wielu osobom może nie leżeć i to też trzeba uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.