Skocz do zawartości

Chorwacja na luzie :) znaczy się bez tłoku


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Gajny napisał(a):

Nie w tym rzecz że mam zamiar się spieszyć po prostu na pierwszy rzut oka wydało mi się dobrą opcją droga polska-czechy-austria-słowenia- chorwacja ze względu na to że drogę ode mnie z domu do granicy z Austrią znam i wiem że pójdzie gładko, zakładam że sama Austria też będzie ok nigdy nie byłem jednak w Słowenii i nie mam pojęcia czego się spodziewać. Jadąc przez Słowację jedziesz najpierw przez Czechy czy bezpośrednio Zwardoń lub Chyżne?

Zwardon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gajny napisał(a):

Ciekaw jestem jak to wygląda w praktyce, ciepła woda w basenie a jak będzie na dworze niezbyt gorąco? Wybieracie się tylko tam na 4dni i nawrotka z powrotem czy jakaś dłuższa eskapada? 

Ja najpierw też miałem plan jechać przez Węgry ale stwierdziłem że przez Słowenię będzie szybciej, popraw mnie jeśli się mylę. Chyba że są jakieś inne powody dla których jeździsz przez Węgry? Jadę pierwszy raz więc wybacz jeśli głupio pytam:P

Wyjeżdżamy w piątek popołudniem, a wracamy w środę w południe - taki szybki wyskok.:D

Co do trasy - przez Węgry, czy przez Austrię - ja wyjeżdżam z Nowego Sącza, więc dla mnie naturalne byłyby Węgry, a i tak jeżdżę przez Słowację (na Bratysławę), Austrię i Słowenię.

Jeśli chodzi o koszty to owszem - winietka Słoweńska jest droga i w dodatku nie na 10 tylko na 7 dni, ale autostrady w Chorwacji jeszcze droższe, więc tu raczej wychodzi na plus ze Słowenią. No i przez Słowenię leci się autostradą 100% i w mig - o ile nie trafi się na korek przed Ljubljaną.

Co do basenów - wątpię, żeby była temperatura 28, ale w sumie wszystko jest możliwe. Na zewnątrz też cudów nie będzie - pewnie ok. 20 stopni +/- 3 powiedzmy. Ale jak mawia moja MałaŻonka - tam jest "inny owiew powietrza", więc inaczej się odczuwa 20 tam niż u nas (po warunkiem, że nie wieje Bura oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, jeszcze mam chwilę czasu żeby obrać trasę więc będzie o czym myśleć. Ja nie raz miałbym chęć na taki szybki wyskok problem tylko że towarzysze, po kilku godzinach mają pytania typu " a daleko jeszcze... " :hehe: i chyba zraził bym żonkę całkowicie do tematu a wiadomo że spokój to najcenniejsza rzecz w życiu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.