Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

 A tak ogólnie 40 lat jeżdżenia z przyczepami to czegoś mnie nauczyło. Naprawdę to nie ma z czego drwić. Pozdrawiam Was młodzi kamperowicze!!

 

to, ze coś robisz 40 lat nie znaczy, że robisz to dobrze  :ee:

 

ale ja mam tylko 36 lat doświadczenia , więc pewnie niewiele wiem  :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podczas używania przyczepy pompka też zawsze jest cała zanurzona? U mnie nigdy się nie zapowietrza a przynajmniej objawów nie widzę. Sam demontaż i montaż bardziej jej zaszkodzi niż zimowanie na sucho. Nie życzę ułamania przyłączy przy boilerze przy tych ciągłych przeprowadzkach. Bojler wystarczy opróżnić, pusty nie zamarznie.

 

Smarowanie uszczelek? Zawsze pomoże i warto. Czy to kaseta WC czy drzwi auta przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii praktykowane jest zalewanie toalet plynem chlodniczym, gdyz niektore uszczelki nie powinny byc przesuszone. Dlatego ja planuje wlac do spluczki ok. 1 czy 2 litry roztworu takiego na ok. -10 stopni. Zopowietrzyc to sie nie moga, poniewaz w wiekszosci sa to pompy zanurzeniowe odsrodkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa jest o smarowaniu to można, a nawet trzeba przeczyścić i przesmarować wazelinką wszystkie gumowe uszczelki w oknach i drzwiach. To na pewno przedłuży ich żywotność i nie sprawi niespodzianki na wiosnę, gdy będziemy otwierać okno :)

A swoją drogą koleżanka Larysa troszeczkę przesadza z tym "demontażem" przyczepy na zimę. Być może sama doświadczyła nieprzyjemności pęknięcia termy i problemów ze zbiornikiem na fekalia. A wystarczy działac zgodnie z instrukcjami i będzie dobrze. Ja sam doświadczyłem uszkodzenia jednego kranu i od tamtej pory mocno pilnuję otwarcia wszystkich na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larysa bez obrazy, ale sporo osób odpowiedzieć Tobie może, że bzdury piszesz boludzie tak długo nie żyją.

Czy możesz napisać jaki masz bojler do grzania wody?

Przykro mi bardzo ale żyją i mają się całkiem dobrze. Sam fakt, ze nie jeżdzę do hoteli 5 gwiazdkowych tylko wręcz kocham ten sposób spędzania czasu, chociaż dokucza mi to czy tamto. Zrobiłeś mi przykrość pisząc w ten sposób. Czy swoim rodzicom też byś tak powiedzial? Uważaj! takie rzeczy wracają do człowieka i dobre i te złe. Mimo wszystkiego serdecznie Cię pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii praktykowane jest zalewanie toalet plynem chlodniczym, gdyz niektore uszczelki nie powinny byc przesuszone. Dlatego ja planuje wlac do spluczki ok. 1 czy 2 litry roztworu takiego na ok. -10 stopni. Zopowietrzyc to sie nie moga, poniewaz w wiekszosci sa to pompy zanurzeniowe odsrodkowe.

Można też wlać płyn do spryskiwaczy tylko czy to źle nie działa na uszczelki ? Ja swoją kasetę rozkręciłem wyczysciłem uszczelek i teraz mi delikatnie leci ale się zastanawiam czy to nie wina tego że zostawiłem na 2 dni na słońcu kiedyś żeby wysuszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wlać płyn do spryskiwaczy tylko czy to źle nie działa na uszczelki ? Ja swoją kasetę rozkręciłem wyczysciłem uszczelek i teraz mi delikatnie leci ale się zastanawiam czy to nie wina tego że zostawiłem na 2 dni na słońcu kiedyś żeby wysuszyć.

Płyn do chłodnicy ma właściwości zabezpieczające i nie uszkadza gumy.

Na nieszczelne uszczelki spróbuj nałożyć gęsty smar silikonowy,doraźne napewno pomoże. Ja mam wszystkie uszczelki w kasecie tym przesmarowane i wszystko lekko chodzi i jest szczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wlać płyn do spryskiwaczy tylko czy to źle nie działa na uszczelki ? Ja swoją kasetę rozkręciłem wyczysciłem uszczelek i teraz mi delikatnie leci ale się zastanawiam czy to nie wina tego że zostawiłem na 2 dni na słońcu kiedyś żeby wysuszyć.

Nie lej płynu do spryskiwaczy, te uszczelki nie są przeznaczone do ciągłego zanurzenia w alkoholu propylowym lub - co gorsza - w spirytusie technicznym albo metanolu. Nigdy nie wiesz co jest namieszane w tym płynie. W chłodniczym musi być glikol, i tyle, poza tym glikol jest sam z siebie "śliski", lepiej to, niż płyn do spryskiwaczy. Poza tym cepa ci zaśmierdnie zapachem płynu, a on sam dość szybko odparuje.

 

Uszczelka się ugniata po latach, a jak jeszcze wystawiłeś ja na słońce, to mogła się zdeformować (jest czarna więc się mocno nagrzewa na słońcu). Jesteś pewny, że prawidłowo ją ustawiłeś przy montażu? (ma 2 wcięcia, które trzeba prawidłowo zorientować w stosunku do zbiornika i klapki).

Tu

http://www.thetford.pl/Instrukcje_napraw.php

są do pobrania instrukcje, masz wszystko o tym co użytkownik może zrobić przy wszystkich produktach thetforda.

 

W tym roku wymieniłem uszczelkę, stara była w porównaniu z nową mocno stwardniała i ugnieciona, mocno ugniecione były też te krawędzie, które dolegają do klapki i do spodu kołnierza w "tronie". Koszt ok. 55 zł, więc nie ma dramatu, tyle że są 2 typy - nowy i stary, bodajże do/od czerwca 2000 r. Jak już zdejmiesz uszczelkę, do dokładnie wyczyść klapę zamykającą, ale jej nie podrap/nie porysuj, bo będzie cieknąć (zmiękcz osady np. kładąc na klapę zamykającą na 10 minut szmatkę nasączoną octem). Po wymianie nic nie cieknie, ani kropelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W jaki sposób spuścić wodę z toalety która nie posiada odrębnego zbiornika na wodę tylko pobiera ją z głównego zbiornika?

Czy wystarczy spuścić wodę ze zbiornika czy coś jeszcze zrobić? W okolicach kasety jest połączenie przewodów od wody - być może to połączenie trzeba rozłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray albo smar silikonowy, to samo za 1/4 ceny :P

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cx80 500ml za 18 zł 2.5 raza więcej za 3zl drożej, mniejsze opakowania też są

 

I spray nie jest zbyt wygodny do uszczelek, wolę buteleczkę, litr za 50 zł minus rabaty

 

Wysłane z telefonu

 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  czym najlepiej jest posmarować uszczelki okien na zimę? Zauważyłem , że szyby mocno się przyklejają do uszczelek, aż trudno jest je otworzyć.Czy np. wazelina techniczna pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.