Skocz do zawartości

Przygotowanie wnętrza przyczepki na zimę


brams

Rekomendowane odpowiedzi

wypycha,  pompką pompujesz ciśnienie i strzelasz powietrzem. Myślę, że mniej inwazyjne niż kompresor.

 

Co jeszcze tam ciekawego wg mnie zobaczyłem to sposób postępowania z podporami.  Z tego co zauważyłem większość na tym forum delikatnie podpiera przyczepę i ciężar pozostawia na osi (też tak robię) a na tym filmie instruktażowym Fendt'a jest pokazane aby podnieść przyczepę na podporach ale nie całkowicie tylko tak aby odciążyć oś, specjalnie pokazują delikatny ruch budy względem koła mniej więcej o 1-2cm a później jest ujęcie, które pokazuje, że przyczepa dalej stoi na kołach.

Tak, też to podnoszenie widziałem ale sam nie zrobiłem. i faktycznie nie jest to tylko lekkie podparcie. Jutro dokręcę śrubę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy w dobrym temacie pytam, ale jak ogarnąć budkę po zimowym wypadzie? Pod domem rozszczelnić okna żeby się wywietrzyło? Czy może nagrzać porządnie w środku żeby wszystko odparowało i wtedy zrobić porządny przeciąg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nagrzewa w budzie to wilgotność  rośnie, wydaje mi się że wietrzenie będzie dobrym rozwiązaniem chyba że będzie padać to nic nie da bo większą wilgotność jest na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Zaczynamy przygotowania zimowe. Planuje pokrowiec oddychajacy ale co z roleta w piorniku?. Mysle zeby jej nie demontowac...? I jak zabepieczyc zaczep?. Mam standardowy pokrowiec z materialu, ale poprzedni wlasciciel mowi zeby szczelnie okleic go strechem??? Wydaje mi sie ze lepszy pokrowiec, bo przynajmniej bedzie cyrkulacja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie taki sam i właśnie tym opróżniam spłuczkę. Też nie mam żadnej szklanej rurki. Przed spuszczeniem wody podkładam jakieś naczynie aby się do komory kasety nie nalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

przygotowanie przyczepy do zimy to przede wszystkim wyprowadzenie wody i innych płynów ze wszystkich układów /zbiornik, toaleta, spłuczka, odkręcić wszystkie zawory kranowe, wyjąć pompkę do wody/. Rolet nie opuszczać bo naciągi się osłabią, jeżeli nie jest w garażu czy pod wiatą to proponuje pokrowce oddychające. zabezpieczyć akumulator najlepiej go zdemontować i schować w garażu. Z wewnątrz zabrać to co uważacie za konieczne / urządzenia elektroniczne : zegary tv i inne/, zamknąć a wietrzyć wiosną przed nowym sezonem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to trzeba dokładnie odkurzyć /posprzątać wszystkie zakamarki z okruszków ,cukru i innego jedzenia - nie będziemy mieli mrówek na wiosnę 

Sprawdzić siateczki wentylacyjne w podłodze i zabezpieczyć komin - myszy i inne gryzonie

Wielkim błędem jest rozgrzewanie budy po przez włączenie ogrzewania w środku zimy ,że niby "wypchniemy " wilgoć ....

Gumy uszczelek okien ,drzwi oraz drzwiczek serwisowych zabezpieczyć odpowiednim preparatem

Jeżeli buda jest trzymana na dworze to materace stawiamy na sztorc i otwieramy pokrywy siedzeń oraz szafek

To tylko kilka propozycji reszta pewnie jest w czeluściach forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przykryta nową oddychającą plandeką szytą na miarę ( polcover) Dwa okna rozszczelnione, woda spuszczona z całej instalacji i z termy ( pozostawiłem odkręcone korki). Materace postawione w pionie, żadnego sprzętu w przyczepie nie zostawiliśmy - jest całkowicie pusta. Lodówka i Wc otwarte... Pod przyczepą rozłożona  geowłoknina, żeby choć trochę izolowało wilgoć od gruntu, zaczep osłonięty, podpory z założonymi plastikowymi podkładkami  opuszczone ale nie podnoszę ne nich przyczepy, solar odłączony od regulatora a akumulator w domu no i zobaczymy na wiosnę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam jeszcze przyczepę na starych zdezelowanych kapciach. Szkoda mi nowych opon. Kupiłem kiedyś stareńkie felgi, założyłem na nie wymienione wcześniej opony i tak stoi sobie aż do pierwszego wyjazdu na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.