Skocz do zawartości

Zakup/zmiana przyczepy


Marcino81

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czyś napisał(a):

. I byłaby w lipcu… Bieżącego roku. Przyszły tydzień pokaże.

Zdradź Krzysztof przynajmniej w co celujesz ?

Pzdr

Wlodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, janm napisał(a):

11 - 17 letnia przyczepa ? ; zależy jak była eksploatowana i garażowana ale trafić w ideał to jak w totolotka a ceny kształtuje rynek no i coroczna inflacja też robi swoje . Jesteś i tak w dobrej sytuacji bo masz przyczepę ; ja zawsze przy zmianie jachtu czy przyczepy stosowałem zasadę , że dopóki nowego sprzętu nie mam na podwórku to nie sprzedaję starego a że sprzęty miałem dobrze utrzymane i z ceną też nie wariowałem to zawsze migiem schodziły w 2 - 3 dni po ukazaniu się ogłoszenia o sprzedaży . Szukaj cierpliwie i spokojnie raczej z rąk prywatnych a w końcu trafisz - powodzonka :hej:

Też mam takie założenie, że póki nie kupię innej to swojej nie sprzedam ;)

9 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Może być albo tanio albo dobrze - a połączyć się tego nie da.

Dzwoni czasem do mnie klient i mówi mi, żebym mu zrobił taką instalację tanią i dobrą - więc się go pytam po co panu dwie instalacje /

Ja mogę panu zrobić dobrze, ale tanio to nie będzie.

Tanich firm już nie ma - tanie firmy dawno zbankrutowały.

Z przyczepami i jachtami jest podobnie - w ciągu ostatnich 5 lat dobry sprzęt podrożał >50 %.

Tak jest ze wszystkim i nie bardzo wiem czego ktoś szukający dobrego sprzętu oczekuje.

Za dobry sprzęt trzeba zwyczajnie dobrze zapłacić a nie oczekiwać jakiegoś cudu...

 

Z ciekawości - jaki masz jacht?

Pytam bo ponad 40 lat żegluję dość intensywnie i temat jachtów zawsze mnie ciekawił.

 

Uważasz, że za dobrą przyczepkę to dużo?

To popatrz na ceny dobrych jachtów:

https://www.yachthandel-mola.de/Yachthandel-Gebrauchtyachten.php

Przy czym od razu napomknę - bo śledzę ten rynek dość uważnie, że 5 lat temu u tego samego pośrednika:

1. po pierwsze było bardzo - bardzo dużo ofert jachtów z lat 2006 - 2012 i ceny za taki sprzęt były to kwoty o ok. 50 % niższe niż za obecnie oferowane.

2. po drugie - zauważam, że obecnie nie ma praktycznie dobrych jachtów starszych niż rocznik 2018 - wszystko starsze zostało wykupione a obecnie oferowany sprzęt jest to sprzęt w 90 % w miarę nowy - lata 2020/22 - i siłą rzeczy dużo droższy.

Z przyczepkami jest podobnie bo dlaczego miałoby być inaczej - taki sam rodzaj karawaningu, tyle, że jeden lądowy a drugi wodny.

Ale relacje cen i tu i tu identyczne.

Skończył się dobry i tani sprzęt na rynku - każdy sprzęt - bo każdy rynek ma swoją pojemność ofertową - i trzeba przyjąć, że tak już zostanie.

Pzdr

Włodek

PS - sprzedawałem ostatnio swój osobisty samochód - Skoda Superb - miałem go od nowości - kupiłem u dilera w PL - był bardzo zadbany - serwisowany.

Wystawiłem w cenie w miarę rozsądnej i jak myślisz ile czekałem na klienta?

Poszedł trzeciego dnia i klient się kompletnie nie targował.

Nie uważam, że to dużo, ale wydając ponad 50tyś chciałbym chociaż suchą i bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcino81 napisał(a):

Nie uważam, że to dużo, ale wydając ponad 50tyś chciałbym chociaż suchą i bez kombinacji.

Tu się z Tobą Marcinie zgadzam w 100 %.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rumpel napisał(a):

Skoro za granicą za dobrą  cepkę ceny wysokie, to czego spodziewasz się w Polsce, gdzie ma być tanio i super.....

Dla mnie 50tyś to nie jest mało kasy, więc mogłoby być chociaż sucho i bez kombinacji.

Edytowane przez Marcino81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marcin52 napisał(a):

Dzien dobry,

przegladam forum, poniewaz planuje sprzedaz swojej przyczepki Hobby 450UF 2005 rok.

Nastapila u nas niedawno dosc istotna zmiana sposobu spedzania czasu wolnego ;-)

Gdyby kogos z Forumowiczow zainteresowala taka oferta to oczywiscie przesle szczegoly.

W linku zdjecia przyczepki z roznych wyjazdow.

https://photos.app.goo.gl/Zmkp9oGyAq2SqbL97

Mam rowniez nadzieje, ze nie naruszylem regulaminu forum

Serdeczne pozdrowienia dla fanow karawaningu!

Marcin

 

 

 

5D415F29-6435-42D7-B4EF-FC82AC553D2D.jpeg

Fajna, ale nie mój układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2023 o 15:31, Marcin52 napisał(a):

Dzien dobry,

przegladam forum, poniewaz planuje sprzedaz swojej przyczepki Hobby 450UF 2005 rok.

Nastapila u nas niedawno dosc istotna zmiana sposobu spedzania czasu wolnego ;-)

Gdyby kogos z Forumowiczow zainteresowala taka oferta to oczywiscie przesle szczegoly.

W linku zdjecia przyczepki z roznych wyjazdow.

https://photos.app.goo.gl/Zmkp9oGyAq2SqbL97

Mam rowniez nadzieje, ze nie naruszylem regulaminu forum

Serdeczne pozdrowienia dla fanow karawaningu!

Marcin

 

 

 

5D415F29-6435-42D7-B4EF-FC82AC553D2D.jpeg

Jaka cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 20/03/2023 at 18:08, JarzabekPz said:

Jaka cena?

45 tys. do negocjacji.

On 20/03/2023 at 09:06, Marcino81 said:

Fajna, ale nie mój układ.

Świetny uklad dla dwoch osób. Jest odrebna sypialnia i cześć dzienna. 

Awaryjnie to i dziecko ma swoje miejsce. Po złożeniu stolika jest dodatkowe miejsce do spania.

Pozdrawiam Marcin

On 20/03/2023 at 18:08, JarzabekPz said:

Jaka cena?

45 tys. do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to będę sprzedawał swoją przyczepę Hobby 460 excellent 2008r. DMC 1300kg

Markiza dodatkowo przedsionek.

Nowe opony założone w zeszłym roku.

Jeszcze mam uchwyt rowerowy na dyszel

Co do ceny myśle że 54tyś będę za nią chciał 

A8E7132E-CB10-451F-8ECA-4D6C976CA539.jpeg

0D0DDD6A-5DAB-434B-934C-F76BD9A93F0E.jpeg

CEC01F11-1484-4EBE-AB86-8A731AC03BD5.jpeg

5677C27A-6045-4C58-9335-D898625D9DB9.jpeg

9929F53C-1E1F-4F13-8C35-45B02B8BF937.jpeg

Edytowane przez przemeq23 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogłoszeniach wystawiłem Dethleffsa z DMC 1350 z 2005 za 37 tys. Z przedsionkiem, markiza, przygotowana pod akumulator, ale ten mi w zeszłym sezonie padł, więc trzeba dokupić. Nie będę powielał wątków, więc zapraszam do mojego ogłoszenia.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


Przepraszam, nie lubię tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michalc3 napisał(a):

W ogłoszeniach wystawiłem Dethleffsa z DMC 1350 z 2005 za 37 tys. Z przedsionkiem, markiza, przygotowana pod akumulator, ale ten mi w zeszłym sezonie padł, więc trzeba dokupić. Nie będę powielał wątków, więc zapraszam do mojego ogłoszenia.

Bardzo fajny i bardzo funkcjonalny układ wnętrza jak na tą wielkość budki - ale mam pytanie - czy jest tam prysznic i brodzik ?

Bo tego nie widzę...

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.