Skocz do zawartości

Zakup/zmiana przyczepy


Marcino81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za większą przyczepą i nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy rynek zszedł na psy. Zawsze było trzeba się na szukać, żeby trafić coś sensownego czyt. suchego itd. Natomiast teraz jest jeszcze gorzej bo przyczep sensownych z ogłoszeń jest mało, głównie handlarze no i ceny 2 nawet 3 razy wyższe. Oglądałem kilka może już kilkanaście przyczep w ostatnich  miesiącach roczniki 2006 do 2012 i wszystkie albo zawilgocone, albo już suche tylko miękkie lub spruchniałe ściany lub podłoga w środku lub z zewnątrz. Ostatnio przyczepa z utleniajacym się aluminium na ścianie, albo pęknięcia poszycia aluminiowego nad drzwiami wejściowymi. Oglądałem też takie gdzie meble poodchodziły po 2-3cm od ścian. Kurcze ludzie ściemniają licząc, że przyjedzie ktoś i kupi no i niestety tak jest, kilka przyczep już się sprzedało. Ceny oglądanych przyczep od 43 do 54tyś. to jakaś kpina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcino81 napisał(a):

Natomiast teraz jest jeszcze gorzej bo przyczep sensownych z ogłoszeń jest mało

I tu jest problem - popyt vs podaż - znaczy sam odpowiedziałeś na zadane pytanie.

Tak jest, było i będzie dokąd podaż nie wyrówna popytu.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcino81 napisał(a):

Witam, od jakiegoś czasu rozglądam się za większą przyczepą i nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy rynek zszedł na psy. Zawsze było trzeba się na szukać, żeby trafić coś sensownego czyt. suchego itd. Natomiast teraz jest jeszcze gorzej bo przyczep sensownych z ogłoszeń jest mało, głównie handlarze no i ceny 2 nawet 3 razy wyższe. Oglądałem kilka może już kilkanaście przyczep w ostatnich  miesiącach roczniki 2006 do 2012 i wszystkie albo zawilgocone, albo już suche tylko miękkie lub spruchniałe ściany lub podłoga w środku lub z zewnątrz. Ostatnio przyczepa z utleniajacym się aluminium na ścianie, albo pęknięcia poszycia aluminiowego nad drzwiami wejściowymi. Oglądałem też takie gdzie meble poodchodziły po 2-3cm od ścian. Kurcze ludzie ściemniają licząc, że przyjedzie ktoś i kupi no i niestety tak jest, kilka przyczep już się sprzedało. Ceny oglądanych przyczep od 43 do 54tyś. to jakaś kpina. 

Woda podrożała, więc jak masz dużo wody w ścianach to przyczepa musi być droga. Take czasy... ;)

Poczytaj wątki zakupowe, to zobaczysz jak to wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 roku kupiłem Adrię z 1993 roku za 12000zł. Pod koniec 2022 uległa zniszczeniu w wypadku - ubezpieczyciel wycenił ją na 17000 zł. Przyczepa u mnie się zestarzała o 5 lat oraz zyskała na wartości 5000 zł. Ten sposób wypoczynku/podróżowania nabiera tempa u Nas - co winduje ceny. Obserwowałem ceny sprzętu, który mnie interesował, na zachodnich portalach i trzeba powiedzieć jasno - tam również jest drogo, a nawet drożej. Zadbany wiekowy sprzęt potrafi ceną dogonić nowsze modele.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ceny tylko o stan przyczep, złom który w tych cenach jest sprzedawany. Moja przyczepa też ma obecnie większą wartość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Marcino81 napisał(a):

Nie chodzi mi o ceny tylko o stan przyczep, złom który w tych cenach jest sprzedawany. Moja przyczepa też ma obecnie większą wartość. 

Skoro za granicą za dobrą  cepkę ceny wysokie, to czego spodziewasz się w Polsce, gdzie ma być tanio i super.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcino81 napisał(a):

roczniki 2006 do 2012

11 - 17 letnia przyczepa ? ; zależy jak była eksploatowana i garażowana ale trafić w ideał to jak w totolotka a ceny kształtuje rynek no i coroczna inflacja też robi swoje . Jesteś i tak w dobrej sytuacji bo masz przyczepę ; ja zawsze przy zmianie jachtu czy przyczepy stosowałem zasadę , że dopóki nowego sprzętu nie mam na podwórku to nie sprzedaję starego a że sprzęty miałem dobrze utrzymane i z ceną też nie wariowałem to zawsze migiem schodziły w 2 - 3 dni po ukazaniu się ogłoszenia o sprzedaży . Szukaj cierpliwie i spokojnie raczej z rąk prywatnych a w końcu trafisz - powodzonka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rumpel napisał(a):

gdzie ma być tanio i super.

Może być albo tanio albo dobrze - a połączyć się tego nie da.

Dzwoni czasem do mnie klient i mówi mi, żebym mu zrobił taką instalację tanią i dobrą - więc się go pytam po co panu dwie instalacje /

Ja mogę panu zrobić dobrze, ale tanio to nie będzie.

Tanich firm już nie ma - tanie firmy dawno zbankrutowały.

Z przyczepami i jachtami jest podobnie - w ciągu ostatnich 5 lat dobry sprzęt podrożał >50 %.

Tak jest ze wszystkim i nie bardzo wiem czego ktoś szukający dobrego sprzętu oczekuje.

Za dobry sprzęt trzeba zwyczajnie dobrze zapłacić a nie oczekiwać jakiegoś cudu...

 

25 minut temu, janm napisał(a):

ja zawsze przy zmianie jachtu

Z ciekawości - jaki masz jacht?

Pytam bo ponad 40 lat żegluję dość intensywnie i temat jachtów zawsze mnie ciekawił.

 

14 godzin temu, Marcino81 napisał(a):

Ceny oglądanych przyczep od 43 do 54tyś. to jakaś kpina.

Uważasz, że za dobrą przyczepkę to dużo?

To popatrz na ceny dobrych jachtów:

https://www.yachthandel-mola.de/Yachthandel-Gebrauchtyachten.php

Przy czym od razu napomknę - bo śledzę ten rynek dość uważnie, że 5 lat temu u tego samego pośrednika:

1. po pierwsze było bardzo - bardzo dużo ofert jachtów z lat 2006 - 2012 i ceny za taki sprzęt były to kwoty o ok. 50 % niższe niż za obecnie oferowane.

2. po drugie - zauważam, że obecnie nie ma praktycznie dobrych jachtów starszych niż rocznik 2018 - wszystko starsze zostało wykupione a obecnie oferowany sprzęt jest to sprzęt w 90 % w miarę nowy - lata 2020/22 - i siłą rzeczy dużo droższy.

Z przyczepkami jest podobnie bo dlaczego miałoby być inaczej - taki sam rodzaj karawaningu, tyle, że jeden lądowy a drugi wodny.

Ale relacje cen i tu i tu identyczne.

Skończył się dobry i tani sprzęt na rynku - każdy sprzęt - bo każdy rynek ma swoją pojemność ofertową - i trzeba przyjąć, że tak już zostanie.

Pzdr

Włodek

PS - sprzedawałem ostatnio swój osobisty samochód - Skoda Superb - miałem go od nowości - kupiłem u dilera w PL - był bardzo zadbany - serwisowany.

Wystawiłem w cenie w miarę rozsądnej i jak myślisz ile czekałem na klienta?

Poszedł trzeciego dnia i klient się kompletnie nie targował.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, BuryKocur napisał(a):

Z ciekawości - jaki masz jacht?

Były różne , ostatnio długo pływałem kultową Venuską a na stare lata pomyślałem sobie , że czas troszeczkę się wyprostować przy zakładaniu gaci i po długich kilkuletnich poszukiwaniach nabyłem jachcik Haber580 :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, janm napisał(a):

jachcik Haber580

Fajna łódeczka.

Konstrukcji Henia Brylskiego ?

Bo Henio kiedyś narysował ta linię jachtów a potem sprzedał patent swemu wspólnikowi?

Z jakiego roku ten Haberek?

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku , wszystko się zgadza ; mam pełną dokumentację od Brylskiego łącznie z zezwoleniem na klepnięcie 1 szt z formy w Inowrocławiu :) , mimo ,że jestem 3-cim właścicielem to mam wszystkie kwity łącznie z fakturą z 2000r. ( jest w oryginalnym żelkocie :ok: ). Niedaleko ( 25km ) w Nowym Mieście Lubawskim Haber jest robiony do dzisiaj ale ceny kosmos . Pływamy po Jezioraku i najbardziej zależało mi na zanurzeniu ( 30cm ) żeby wszędzie wychodzić ,, suchą nogą " na brzeg ; 660-tka już ma zanurzenie jak Venuska no i ceny w stosunku do 580 X 2 a miejsca niewiele więcej . Dla 2 osób to 580 jest spoko w myśl zasady mojego kolegi : jachty do 7m są dla 2 osób a powyżej 7m to tylko i wyłącznie dla 2 osób  :hehe: ; jak pływasz blaszanką lub drewniakiem to może do zobaczenia w Gdyni na corocznych regatach ,, Pruchno i Rdza " ; laminaty niestety nie mają wstępu :( . Pozdrowionka :hej:

:nono:Tośmy pojechali po temacie , zaraz dostaniemy opr. :hehe: ale już spoko - nie to forum - sorki :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BuryKocur napisał(a):

Poszedł trzeciego dnia i klient się kompletnie nie targował

U nas wyszło tak, że klient sam zaproponował swoją cenę, zanim ochłonęliśmy z wrażenia, dołożył jeszcze trochę bo myślał że się nie zgodzimy (a nas już pierwsza jego propozycja dosłownie zamurowała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, czyś napisał(a):

U nas wyszło tak, że klient sam zaproponował swoją cenę, zanim ochłonęliśmy z wrażenia, dołożył jeszcze trochę bo myślał że się nie zgodzimy (a nas już pierwsza jego propozycja dosłownie zamurowała

Ja byłem wstępnie umówiony w dilerem w temacie odkupu przy zakupie Kodiaqa, ale końcowo zaproponował mi on raptem 60 tys., więc sobie odpuściłem - dałem ogłoszenie na otomoto i trzeciego dnia sprzedałem za duuuuuuuużo więcej na wolnym rynku.

Także chyba przestaję wiązać transakcje kupno/sprzedaż.

Pzdr

Włodek

3 godziny temu, janm napisał(a):

Włodku , wszystko się zgadza ; mam pełną dokumentację od Brylskiego łącznie z zezwoleniem na klepnięcie 1 szt z formy w Inowrocławiu :) , mimo ,że jestem 3-cim właścicielem to mam wszystkie kwity łącznie z fakturą z 2000r. ( jest w oryginalnym żelkocie :ok: ). Niedaleko ( 25km ) w Nowym Mieście Lubawskim Haber jest robiony do dzisiaj ale ceny kosmos . Pływamy po Jezioraku i najbardziej zależało mi na zanurzeniu ( 30cm ) żeby wszędzie wychodzić ,, suchą nogą " na brzeg ; 660-tka już ma zanurzenie jak Venuska no i ceny w stosunku do 580 X 2 a miejsca niewiele więcej . Dla 2 osób to 580 jest spoko w myśl zasady mojego kolegi : jachty do 7m są dla 2 osób a powyżej 7m to tylko i wyłącznie dla 2 osób  :hehe: ; jak pływasz blaszanką lub drewniakiem to może do zobaczenia w Gdyni na corocznych regatach ,, Pruchno i Rdza " ; laminaty niestety nie mają wstępu

No widzisz - świat jest mały - odpisałbym Ci prywatnie ale nie wiem jak na tym forum to zrobić.

Mam wielu znajomych z Jezioraka, ale to nie moja bajka akwenowa.

Pływamy z żoną - tylko w dwie osoby - Bavarią 40 Cruiser - mamy 2 metry stałego zanurzenia, więc sam rozumiesz gdzie żeglujemy a gdzie nie....

Ale jakbyś był kiedyś w Górkach Zachodnich to my w sezonie stoimy w klubie Neptun - tam gdzie Heniek Brylski jest vicekomandorem.

Także nie zaśmiecając wątku - sam tego nie lubię - bo faktycznie nas ochrzanią - jakbyś chciał chwilkę pogadać to napisz do mnie na adres: burykocur59(at)gmail.com

Miło usłyszeć tutaj żeglarza.

Pzdr

Włodek

 

 

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

przegladam forum, poniewaz planuje sprzedaz swojej przyczepki Hobby 450UF 2005 rok.

Nastapila u nas niedawno dosc istotna zmiana sposobu spedzania czasu wolnego ;-)

Gdyby kogos z Forumowiczow zainteresowala taka oferta to oczywiscie przesle szczegoly.

W linku zdjecia przyczepki z roznych wyjazdow.

https://photos.app.goo.gl/Zmkp9oGyAq2SqbL97

Mam rowniez nadzieje, ze nie naruszylem regulaminu forum

Serdeczne pozdrowienia dla fanow karawaningu!

Marcin

 

 

 

5D415F29-6435-42D7-B4EF-FC82AC553D2D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łódkach też jest problem, bo nie ma co nabyć (brak rozsądnych ofert) a ceny w łódkach też powariowały… Jest chyba jeszcze gorzej niż z przyczepami. Stąd szalony pomysł żeby w łódkę wpuścić się w funkiel nówkę, bo akurat na nią cena byłaby względnie atrakcyjna w porównaniu do kilkuletnich używek w fajnym stanie, armatorskich, nie poczarterowych, odjazd zupełny, ale ani słowa więcej, żeby nie zapeszać. I byłaby w lipcu… Bieżącego roku. Przyszły tydzień pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.