Skocz do zawartości

Jak wygląda pokrowiec na przyczepę po latach użytkowania cd.


BuryKocur

Rekomendowane odpowiedzi

A i mam  też  drugą  przyczepe tylko jest przykryta pokrowcem z jakiegoś innego materiału i jest sporo za duży  kupiony w firmie z Białegostoku. Mimo podanych wymiarów uszyli za duży  ot taki myk. I w tej nic takiego się nie dzieje . O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, Irek S napisał(a):

O co tu chodzi? 

Chodzi o to , że pewnie przyczepa była zamknięta na ,, amen " bez możliwości przewietrzania i różnice temperatury zrobiły swoje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to  każdą przyczepe tak miałem zamkniętą i nic nigdy się tak nie działo

Z resztą ta druga też tak była zamknięta tylko innym pokrowcem i lużniejszym i tam się nic nie skraplało

Troche to  dziwne. Wina pokrowca? W każdym razie okna na wszelki wypadek okna rozszczelniłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chyba była duża wilgotność powietrza (przynajmniej u mnie), bo nawet w domu pomimo wietrzenia miałem skok wilgotności na stacji pogodowej powyżej 60%. Być może to jest przyczyna.

A co do pokrowca to u mnie okna rozszczelnione i w przyczepie stoją dwa półkilogramowe osuszacze, z których co ok. 2 tygodnie zlewam wodę. Gdzieś tu na forum mnie kiedyś krytykowali,  że po co...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w przyczepach osusacze, tylko dlaczego w jednej przyczepie było w szystko ok a w drugiej skropliła sie woda na suficie oto jest pytanie

A obie przyczepy są tej samej marki Fendt 490;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Irek S napisał(a):

W każdym razie okna na wszelki wypadek okna rozszczelniłem

Najważniejsze jest uchylanie szyberdachów ; żeby ciężar śniegu naciskający na pokrowiec ich nie domykał dobrze jest włożyć jakąś listewkę . :) :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2023 o 14:03, rumpel napisał(a):

Jakiej marki ten pokrowiec ?  Wygląda na bardzo dopasowany, kolor egzotyczny w stosunku do tego co jest na rynku. Jestem na etapie kupna i myślałem nad Polcover, ale Twój podoba się...

Dzisiaj byliśmy odkryć przyczepę po zimowym śnie i niestety nie ma żadnej metki, naklejki. Nie pamiętam jaka to marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, elaola napisał(a):

Dzisiaj byliśmy odkryć przyczepę po zimowym śnie i niestety nie ma żadnej metki, naklejki. Nie pamiętam jaka to marka.

Trudno - dziękuję za fatygę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj zajzałem do przyczepy. Szyberdach rozszczelniony okna też. Przyczepa przykryta pokrowcem Polcover a mimo to szyberdach i w okół sufit i ramy zarosiłe w sypialni wywietrznik i też sufit podbnie. I o co tu chodzi? Ma ktoś jakiś pomysł. Pochaniacze wilgoci są w przyczepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20230322_144802.thumb.jpg.d22a7c9e8119b99d15f7945008c59e6a.jpg

Po prawej pokrowiec luzny firmy i cieńszy z firmy z Białegostoku i tu się nic nie dzieje mimo ze przyczepa zamknieta na amen.  Po lewej pokrowiec spasowany grubszy Polcover i tu zarosiałe fragmenty 

Przyczepu identyczne tej samej firmy

Przyznam się że zaczyna mnie to denerwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś garaż blaszany z oknami i bywało tak ,że jak przyszło szybkie ocieplenie powiedzmy na plus 5-7 st. to okna a dokładnie szyby potrafiły zaparować od zewnętrznej !! strony. Podłoga była betonowa pomalowana i też potrafiła się "spocić" . Po otwarciu drzwi wrażenie było takie jakbym wszedł do jakiejś chłodni.  Gdy skok temperatury był łagodniejszy to tych objawów nie było.

Schody do domu mam od strony północnej i jak przychodzi nagle temperatura na plus to też są "mokre" przez jakiś czas. 

Myślę ,że przy takim skoku temp. pochłaniacz nie nadąży tego wchłonąć -IMO . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Irek S napisał(a):

No ok ale dlaczego w jednej rosi się sufit a drugiej nie

A słońce tak samo "operuje" na obydwie budy.

Bo może być tak ,że ta "zaparowana" dostała za dnia więcej słońca = dostała większy skok temperatury .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.