Skocz do zawartości

Zabudowa na pickupie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie klubowicze

Jestem świeżym na forum.

Posiadam fajnego pickupa dodge. Chcę wykonać własnoręcznie zabudowę kamperową. Zaznaczę tu, że planuję całkowicie zdemontować pakę i na jej miejsce wstawić zabudowę.

Pytanie - z jakich płyt i profili zrobić najlepiej ową zabudowę. To byłby 1 etap prac. Sprzętowo i manualnie jestem przygotowany do wyzwania. Proszę o wszelkie wskazówki na ten temat. Tomek

Dziękuję za rejestrację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja zacząłem budować na l200 z 2008 r też zdiołem pakę . Mocowanie oraz do połowy kształtownik 40x40 na 3mm a górę zrobię z kątownika Alu 40x40 na to płyta sandwich 30mm a dodloga i dach z 40mm. Tak się tylko zastanawiam czy to nadal będzie traktowane jako pickup. 

20230311_145858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.03.2023 o 18:41, AnDo8o napisał(a):

Witaj. Ja zacząłem budować na l200 z 2008 r też zdiołem pakę . Mocowanie oraz do połowy kształtownik 40x40 na 3mm a górę zrobię z kątownika Alu 40x40 na to płyta sandwich 30mm a dodloga i dach z 40mm. Tak się tylko zastanawiam czy to nadal będzie traktowane jako pickup. 

20230311_145858.jpg

Jak Ci idzie zabudowa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 11:53, coxWlkp napisał(a):

Jak Ci idzie zabudowa

Słabo, narazie tylko konstrukcja stalowa zrobiona i l200 powróciło do oryginalnej formy z resztę będę robił na stojakach i raczej po wakacjach. Twoja zabudowa jest bardzo fajna i będę się trochę inspirował. Ciekawią mnie twoje podnośniki co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam ich 3 kpl… z elektrycznymi włącznie. Problem z podnośnikami to mały zakres podnoszenia tych dostępnych w PL.

Są oczywiście w USA ale tam cena jak na Batorym. Masz jeszcze opcje aliexpress ale jakoś nie mogłem nic sensownego znaleść.

I po tym jak aluminiowe elektryczne uginały się na wietrze wybrałem wersję 1,5 T z największym skokiem jaki mieli 

https://konarspj.pl/sklep/

Do tego dorobiłem mocowania, przedłużyłem stopę. Muszę podnosić na 2x bo kupiłem do zimowania niski wózek :) ale jak buda jest już poza autem to tylko kilka min kręcenia więcej.

Masz świadomość, że jeśli zrobisz swoją zabudowę w tej wersji musisz zrobić na nią papiery.

Jedyny minus Twojego projektu. Moja jedzie jako towar :) - minusem jest mniej miejsca 

Jakie wypełnienie planujesz do tego stelaża ? 
 

 

Edytowane przez coxWlkp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.