Skocz do zawartości

Przedstawiam Wam Szerszenia


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

Nieskromnie chciałem się pochwalić ;) Długo z tym zwlekałem, bo Szerszeń jest z nami już od Listopada, ale jakoś nie było okazji.

Całe życie zapierałem się , że nie przesiądę się na kampera i w sumie nadal tak myślę . Z jednym wyjątkiem - jeśli będzie minimalistyczny,  stanie w miejscu dla osobówek,  to ok. I taki cel przyświecał nam w wyborze pojazdu.

Co prawda spore to wyrzeczenie,  przesiadając się z bardzo komfortowej dużej przyczepy (są tacy co znają "cukierka" jest opis na forum, z resztą kupił ją forumowicz , dla którego mam nadzieję też się Cukierek  spisze...), na pojazd w wersji mini ....

Skłoniło nas do tej próby to, że dorastają nam dzieci i będą z nami jeździć raczej okazjonalnie.

A więc jest to bardzo mało popularna (pewnie ze względu na ceny) wersja VW California exclusive . Historia zakupu i samej transakcji jest bardzo pogmatwana ?  kupiłem Go pod Berlinem , bezpośrednio od właściciela.  Auto super doinwestowane ,  dostałem fakturę z zeszłego roku na kwotę 2200 € ? Do tego w super stanie pod względem karoserii,  brak nawet jakich kolwiek rdzawych nalotów na podwoziu,  a w dodatku Szerszeń jest w pierwszym lakierze!!! W przypadku VW t4 to nie jest takie oczywiste :) . Środek w stanie bezbłędnym. Busik  ma 123 tys przebiegu.

byliśmy już na pierwszych wyjazdach i myślę że ma szansę się u nas sprawdzić ?

 

IMG-20221028-WA0012.jpeg

Wyposażony w fajną platformę  na motocykl do 150kg, bagażnik na rowery, markizę kasetową ...

IMG-20221028-WA0002.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Malutkie, ale za to sprytne ;) Gratki! dobra cena - praktycznie jak za darmo!

Nie było mowy o cenie ?

Ta kwota to kwota za serwis z zeszłego roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pierzasty napisał(a):

Nie było mowy o cenie ?

Ta kwota to kwota za serwis z zeszłego roku ?

Gratuluje. Ale do końca nie rozumiem czemu historia zakupu jest pogmatwana :) Rozumiem, że to nie koniec opowieści zakupowej? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pierzasty napisał(a):

Całe życie zapierałem się , że nie przesiądę się na kampera i w sumie nadal tak myślę . Z jednym wyjątkiem - jeśli będzie minimalistyczny,  stanie w miejscu dla osobówek,  to ok. I taki cel przyświecał nam w wyborze pojazdu.

Gratuluję realizacji marzeń. Tak jak nie wypierasz się karawaningu to zawsze otwarcie mówiłeś co Ci się podoba. SUPER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku fajnie zorganizowana przestrzeń gościnna.  Fotele na obrotnicach,mały stolik składany, lub wpinany duży , który jest fajnie chowany przez wpięcie w drzwi szafy. Jest to całkiem spora przestrzeń.

20230214_092050.jpg

20221105_151053.jpg

5 minut temu, jacek00 napisał(a):

Gratuluje. Ale do końca nie rozumiem czemu historia zakupu jest pogmatwana :) Rozumiem, że to nie koniec opowieści zakupowej? :) 

Trafiliśmy chyba na jakiegoś rasistę,  z którym prawie nie było kontaktu , było wiele niewiadomych, generalnie dużo nerwów .

Ze względu na bardzo małą dostępność tego modelu (szczególnie w miarę przystępnej cenie) uzbroiłem się w cierpliwość i tylko mojemu uporowi udało się go kupić. Nawet w dniu wyjazdu gość ani nie dał adresu, ani nie odbierał telefonu. A ja pojechałem w ciemno licząc że może jednak odbierze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że sąsiad ze snu zimowego mi się wybudził. Słuchaj bo mi się przypomniało, a propos Twoich drzwi. Mam człowieka od napraw PDR. Zrobił mi w Sharnanie to, co poprzedni nie był w stanie wyciągnąć (poprzedni tylko minimalizował - choć ja różnicy w wyglądzie nie widziałem). Problem tylko taki że chłopak jest z Jastrzębca (ja korzystałem z jego usług przy okazji odwiedzin u Teściów). Wiem że jeździ po studiach detailingowych, więc może przy okazji by gdzieś w nasze strony zawitał. 

No więc Arek, jeszcze tylko Leksa sprzedasz :] i zostanie Wam w domu sama prawilna, niemiecka, motoryzacja :yes:. Tak trzymać :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co ci ludzie widzą w tych kamperach i kampervanach:ee:

Super teraz to liczba wyjazdów się dopiero zwiększy, mogę to powiedzieć z własnego doświadczenia:)

Gratulacje:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneks kuchenny wyposażony we wszystko co trzeba. Kuchenka, zlew, KOMPRESOROWA lodówka ? Zbiorniki na wodę szarą i czystą po około 70 litrów każdy (nie wiem jak onie to upchnęli na tak małej powierzchni), ogrzewanie Webasto,  akumulator części mieszkalnej 200ah. Ogółem wszystko sterowane z panela przy fotelu kierowcy.. fajnie jest to zrobione.

 

20230306_123455.jpg

1678106245348847273160035235567.jpg

16781062851414484565367815519093.jpg

167810630440578510453972569687.jpg

Duża szafa , mnóstwo schowków 

16781064457667877376828370708591.jpg

1678106534386251759754480184811.jpg

Pełnowymiarowy tethford !!

20230214_091839.jpg

20230214_091811.jpg

20230306_134504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. Chyba dość niecodziennego :) klawo to pomyślane. Jak mi dzieciaki odlecą to też rozpatruje minimalizm. A jak z prysznicem? I dobrze widzę że kaseta wyciągana jest na tył a z zewnątrz drzwiczek brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał(a):

 

No więc Arek, jeszcze tylko Leksa sprzedasz :] i zostanie Wam w domu sama prawilna, niemiecka, motoryzacja :yes:. Tak trzymać :lol:.

Po moim trupie ?

31 minut temu, marek230482 napisał(a):

Gratuluję zakupu. Chyba dość niecodziennego :) klawo to pomyślane. Jak mi dzieciaki odlecą to też rozpatruje minimalizm. A jak z prysznicem? I dobrze widzę że kaseta wyciągana jest na tył a z zewnątrz drzwiczek brak?

Prysznica brak, chociaż widziałem na YT że ktoś robił prysznic , ogółem miejsca w toalecie jest sporo .  Docelowo wyprowadzę sobie słuchawkę prysznicową którą można będzie się opłukać na zewnątrz . Tam z tyłu jest klapa w dolnej części, taka na całą szerokość auta , tam też się wyciąga Thetford'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, polo63 napisał(a):

@Pierzastyi buskamper ??, świat się kończy ??; gratuluję zakupu, do zobaczenia w trasie?

 

Pamiętasz, gadaliśmy kiedyś o Vw Westfalia.

No ale wtedy nie znałem jeszcze tego modelu. 

Generalnie uważam że pod względem układu California exclusive jest naprawdę udana . W Aucie mierzącym 5 metrów jest po prostu  wszystko włącznie z normalnym kasetowym kiblem co w tym gabarycie się nie zdarza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.