Skocz do zawartości

System AL-KO ATC


arturkorzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w nowo zakupionej przyczepie posiadam  wyżej wymieniony system, w mojej starej przyczepie miałem stabilizator ale nie był on sterowany elektronicznie . A konkretnie zmierzam do tego ze w moim aucie wystepuje gniazdo 7 pionowe więc zakupiłem przejściówkę i pojechałem po nowo zakupioną przyczepę … ciągniecie tego zestawu to była jakaś mordęga , jak się okazało ten stabilizator w ogóle nie działał ? dioda która powinna świecić na zielono( lub czerwono jak jest błąd ) nie swieci w ogóle . Moje pytanie , czy przez to ze mam tylko 7 pin gniazdo nie zasila tego systemu czy raczej ze stabilizatorem jest coś nie tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

13 minut temu, arturkorzon napisał(a):

Witam, w nowo zakupionej przyczepie posiadam  wyżej wymieniony system, w mojej starej przyczepie miałem stabilizator ale nie był on sterowany elektronicznie . A konkretnie zmierzam do tego ze w moim aucie wystepuje gniazdo 7 pionowe więc zakupiłem przejściówkę i pojechałem po nowo zakupioną przyczepę … ciągniecie tego zestawu to była jakaś mordęga , jak się okazało ten stabilizator w ogóle nie działał ? dioda która powinna świecić na zielono( lub czerwono jak jest błąd ) nie swieci w ogóle . Moje pytanie , czy przez to ze mam tylko 7 pin gniazdo nie zasila tego systemu czy raczej ze stabilizatorem jest coś nie tak ? 

Tak. Brak zasilania.  

Sprawdziłeś nacisk na hak? Zwykły stabilizator był? Sprawny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc, że holowanie było mordęgą?

Tytułowy system działa, gdy zaczyna destabilizować się tor jazdy przyczepy. Oczywiście wymaga on dodatkowych pinów do zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym zwalnianiu do zera uderzenie  oraz uderzenie przy ruszaniu oraz na nierównej drodze tak jakby przyczepa lekko przyhamowywala ( efekt kołysania tył - przód ) wyczytałem na angielskim forum podobne zachowanie przyczepy na  nie działającym systemie . Ponoć przy aktywnym systemie holowanie było bajka . Tyle wyczytałem . Przyczepa była serwisowana rok temu ( przez poprzedniego właściciela ) i nie wykazało żadnych problemów. Może sie myle i nie jest to wina samego ATC , może wina samego hamulca najazdowego. Właśnie dlatego sięgam opini na forum . W przyszłym tygodniu postaram sie postawić ja na serwis , zastanawiam sie tylko czy do tego systemu potrzebuje zmieniać wiązkę na 13 pin. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, arturkorzon napisał(a):

Przy każdym zwalnianiu do zera uderzenie  oraz uderzenie przy ruszaniu oraz na nierównej drodze tak jakby przyczepa lekko przyhamowywala

Obstawiam, że amortyzator urządzenia najazdowego jest już tylko atrapą.

36 minut temu, arturkorzon napisał(a):

Może sie myle i nie jest to wina samego ATC , może wina samego hamulca najazdowego.

Idziesz w dobrą stronę. Znajdź kogoś, kto potrafi ogarnąć serwis układu hamulcowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturkorzon napisał(a):

Nacisk na hak ( w hokeju jest zamontowana waga ) było około 80kg ( jestem świeży w temacie , mam nadzieje ze dobrze Cię zrozumiałem ) a  zwykły stabilizator jest sprawny . 

Wagi w kole najazdowym oszukują. Kup czerwoną wagę za 60zl do tych celów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
U mnie gniazdo jest 13 pinowe wiec jeszcze sprawdze na innym aucie , moze rzeczywiscie z wtyczka auta jest cos nie tak 
To, że masz gniazdo 13 pinowe nie oznacza że masz zasilanie stałe dla przyczepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):
3 godziny temu, Tabbert Alfa napisał(a):
U mnie gniazdo jest 13 pinowe wiec jeszcze sprawdze na innym aucie , moze rzeczywiscie z wtyczka auta jest cos nie tak 

To, że masz gniazdo 13 pinowe nie oznacza że masz zasilanie stałe dla przyczepy

Już o to zadbał mój elektryk , lodówka działa , Alu ładuje , alko tez śmiga . Także raczej jest wszystko Ok 

Tabbert alfa- dopiero zobaczyłem ze ta odpowiedz nie była dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, arturkorzon napisał(a):

Już o to zadbał mój elektryk , lodówka działa , Alu ładuje , alko tez śmiga . Także raczej jest wszystko Ok 

Tabbert alfa- dopiero zobaczyłem ze ta odpowiedz nie była dla mnie ?

To że lodówka działa to nic nie znaczy, jest na innych pinach. 
 

Jak jesteś podpięty pod auto masz w budzie światło? Działają krany i spłuczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.