Skocz do zawartości

Okna dachowe szyberdachy przezroczyste


szantymen

Rekomendowane odpowiedzi

szantymen, to prawda ,że wystepują dwa rodzaje ,przezroczysty i mleczny.Mam też dwa uchylne.Pierwszy to orginalny HEKI II ,jest przezroczysty ma moskitere i żaluzje i naprawde w dzień daje dużo światła a w nocy jak jest bezchmurne niebo to leżąc widać gwiazdy :hop1: .Ale jak jest słoneczny dzień i nie jest zaciągnięta żaluzja to naprawde wnętrze przyczepy bardzo mocno nagrzewa się.Ten drugi jest w sypialni i jest mleczny,ma wentylator ,który może wciągać lub wydmuchiwać powietrze z przyczepy.Ma osłone przypominającą moskitere i żaluzje.Ale w słoneczny dzień tak bardzo nie nagrzewa przyczepy.

Widziałem też okna dachowe w wc ale przeważnie wystepowały mleczne.

Jeżeli nad kuchnią i miejscu do siedzenia masz okno dachowe to wybrałbym przezroczyste a w pozostałych miejscach zostawiłbym mleczne.

O okna zapytaj w firmie http://www.elcamp.pl/ a tu masz do wyboru http://elcamp.movera.com/?navID=136&tpl=plist&lang=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie chciało by mi się wymieniać pokryw.W mojej budzie poprzednio miałem szyberdach z pokrywą matową,potem wymieniłem na nowy z pokrywą przeźroczystą i jakoś wielkiej różnicy nie zauważam.No chyba że ta część przyczepy w której jest szyberdach nie ma okien,no to wtedy miałoby sens.Reasumując, jeśli w dzień się nie potykasz po omacku, to odpuść wymianę.Zawsze istnieje szansa że kiedyś trzeba będzie wymienić okno z powodu starości,to wtedy kupisz szyberdach z pokrywą przeźroczystą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie miałem matowe okno dachowe , w używanej obecnie przyczepie jest duże przezroczyste okno i zdecydowanie różnica na plus przezroczystego okna . Jest widniej , zwłaszcza w pochmurne dni robi się weselej i przyjemniej wewnątrz , w słoneczne upalne dni trzeba korzystać z rolety , a nocą rzeczywiście można oglądać gwiazdy ( zamiast telewizora :hop1: ) Uważam że jeżeli Cię stać na wymianę - zrób to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą lampę z tyłu z trzema żaróweczkami to masz na 12v czy na 220 , a co do okna dachowego to dokładałeś je czy oryginał? u mnie w mojej Hymerce mam co prawda trzy okienka ale małe z mlecznymi szybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ta lampka się prezentuje , ciekaw jestem jak oświetla wnętrze, może masz jakieś zdjęcie nocne. Co do okna dachowego to tylko pozazdrościć, albo jak się rozpędzę to wymienię u mnie , tylko nie wiem jak mam rozmieszczone rusztowanie na dachu , zawsze taka ingerencja w dach wydaje się dosyć ryzykowna tym bardziej jak przyczepka ma już 16lat. Wpierw muszę skończyć wymianę poszycia na narożniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.