Skocz do zawartości

Opony całoroczne do Skody Kodiaq 235x55x18 [Opony sezonowe vs wielosezonowe]


BuryKocur

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Kupowałem dokładnie te, w tym rozmiarze i w tym sklepie. Tylko cena za sztukę na początku stycznia to było 619 zł:

Jacku - bardzo Ci dziękuje - nie ma to jak opinia kogoś konkretnego, kto dany produkt sam używa a nie tylko przeczytana w dziele OPINIE danego produktu.

Myślę, że mogę odfajkować w takim razie następny problem.

Teraz mogę się zająć bezpośrednio przedostatnim etapem zakupu auta czyli dokonaniem uregulowania otrzymanej faktury.

Pzdr Cię serdecznie

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, czyś napisał(a):

Dopóki nie wjedziesz na nich w "twardą" zimę. Akurat wpuszczałem się ostatnio w takie drogi i warunki, że małżonka siedząca obok stwierdziała, że to przejazd w jedną stronę, o powrocie nie ma mowy. Na crossclimate'ach  byłaby walka nawet przy 4x4, na zimówkach lub w miarę nowych całosezonach na podbudowie zimówki - ośka spokojnie dawałaby radę.

Eh, jak już pisaliście wroga całorocznych do niech nie przekonasz.

Co do twardej zimy. Czy zeszłosobotnie tj. 4.02 opady w górach są wystarczająco "twardą zimą"? Ja wtedy pojechałem na ferie do Krynicy i byłem jednym z nielicznych co wjechała pod ośrodek. Na Hankookach właśnie i napędzie na ośkę. W 2019 co pozasypywało wioski w górach też nie miałem problemów na Michelinach. Dla mnie jest to złoty środek. Wolę raz na 4-5 lat wymienić opony niż jeździć 8 czy 10 lat na lato/zima. Acha z buda po Grecji w sezonie tez jeżdzę i nie narzekam.

Oczywiście jakby "wujek z ameryki" mi podsponsorował 2 komplety opon i felg to bym takie rozwiązanie łyknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Tomiy napisał(a):

Eh, jak już pisaliście wroga całorocznych do niech nie przekonasz.

To doczytaj, mam też całosezony, i chwalę. 

A to, do czego pijesz, to chodzi o zimówkę na bazie (z przewagą cech) opony letniej. Wiele da się zimą na całosezonei na "podbudowie" zimówki, a jak opona jest co do zasady letnia z ukłonem w kierunku zimy, niejest już tak różowo. Napisałem też o zimówkach, które akurat śniegu nie lubiły (nowość i po raptem 1 sezonie zostały z naszego rynku wycofane całkowicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czyś napisał(a):

Na crossclimate'ach  byłaby walka nawet przy 4x4,

Może dlatego że mam stałe 4x4 ale na Michaśkach przejechałem 4lata i w tym roku wymienię je na takie same crossclimate.

Mieszkam na południu i czasem bywam w górach zimą...czasem gdzieś tam zapali się kontrolka trakcji, ale nic poza tym nie zauważyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Kupowałem dokładnie te, w tym rozmiarze i w tym sklepie. Tylko cena za sztukę na początku stycznia to było 619 zł:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-kinergy-4s2-h750-235-50-r18-101-v-xl-mfs#421335613

Jacku - raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc - kupiłem 4 sztuki powyższych kapci i czekam na dostawę.

No i zobaczymy w realu co to za cudo....

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czyś napisał(a):

A to, do czego pijesz, to chodzi o zimówkę na bazie (z przewagą cech) opony letniej. Wiele da się zimą na całosezonei na "podbudowie" zimówki, a jak opona jest co do zasady letnia z ukłonem w kierunku zimy, niejest już tak różowo. 

No to już chyba przeszłość. Obecny test na tyrereviews pokazuje, że właśnie opony na podbudowie letniej radzą sobie najlepiej i na śniegu i na mokrym. Sami w teście wspominają, że Crossclimate 2 znacznie się poprawił w stosunku do Crossclimate 1. Sam spójrz:

image.png.c285c660694bee73b94ae07434828bb3.png

 

image.png.440de046125a89aec4ffc6b64f5f50c3.png

image.png.94d66f490bb228266ad421e052b160d3.png

We wszystykich testach na śniegu CC2 zostawia w tyle inne opony, nawet te oparte o oponę zimową jak GY4S. Oczywiście, nie moze być tak, że jedna opona będzie najlepsza we wszystkim. I widać to też na przykładzie CC2, gdzie bardzo poprawili ją na śniegu, ale w innych niektórych testach znajduje się nawet gdzieś po środku stawki. 

15 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Jacku - raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc - kupiłem 4 sztuki powyższych kapci i czekam na dostawę.

No i zobaczymy w realu co to za cudo....

Pzdr

Włodek

No to już będzie kilku testujących :) Trzeba pamiętać, że te Hankooki to chyba stosunkowo nowe opony. Ciekawe jak będą wyglądać za rok i w upalnym lecie :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ciekawe jak będą wyglądać za rok i w upalnym lecie

Zobaczymy Jacku - choć ja akurat okres początek czerwca / koniec sierpnia - spędzam w rejsach a auto stoi w Klubie na parkingu a to są okresy największych upałów.

Niemniej kupiłem je w dużym stopniu z Twego polecenia oraz po analizie podrzuconych przez Ciebie testów.

Zapłaciłem dziś FV za auto - powinienem je do końca tygodnia przyszłego odebrać - oponki przyjadą w tym tygodniu - potem je zmieniamy no i zaczynamy nowy okres w życiu mężczyzny :brawo:

Będę pisał jak i co z tymi kapciami będzie.

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać jak takie opony spisują się w kopnym śniegu i jak 40-stopniowym upale gdzieś na południu Europy. Myślałem o wielosezonowych ze względu na upierdliwość wymian, ale trochę się obawiałem że będzie jak z klimatyzacją w domu. Niby używa się przez dwa tygodnie w roku, a jak przyjdzie upał to człowiek żałuje że nie ma. I tu tak samo. Przez 99,5% mojego użytkowania takie opony to będą po prostu opony jak każde inne, ale nie chciałbym się wkurzać na wyjeździe w góry w ferie i parę dni solidnego opadu śniegu w mieście, że się ślizgam zamiast jechać. Podobnie, nie chciałbym żeby po dwóch wyjazdach na południe okazało się że bieżnik ma już dość. Z jednej strony kusi, z drugiej coś mi mówi "poczekaj, zobacz jak kolegom z forum się sprawdza" :) Akurat mam zakupione dwa nowe komplety na lato i zimę. Zastanawiam się czy opchnąć i wymienić na wielosezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Zapłaciłem dziś FV za auto - powinienem je do końca tygodnia przyszłego odebrać - oponki przyjadą w tym tygodniu - potem je zmieniamy no i zaczynamy nowy okres w życiu mężczyzny :brawo:

to sprawnie, czyli gotowca z placu trafiłeś? taką wersje jak chciałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golob napisał(a):

to sprawnie, czyli gotowca z placu trafiłeś? taką wersje jak chciałeś?

No właśnie - ja chyba czegoś nie ogarniam. Nowe auto miało być w październiku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał(a):

gdzieś chyba wspomniał, że znalazł auto takie jakie chce z placu u jakiegoś dealera

Dokładnie tak - internet Twoim przyjacielem - po długim szukaniu znalazłem auto z takim wyposażeniem jak chciałem a nawet lepszym - w cenie wyjściowej z roku ubiegłego z przebiegiem 5 km - znaczy nówka sztuka.

Sprawdziłem auto po VIN-ie i wygląda OK.

Dodatkowo na drodze trudnych negocjacji dealer spuścił z ceny prawie piątkę.

Teraz mam do wyboru - albo sprzedać dealerowi moje dotychczasowe auto za cenę zawsze trochę niższą iż rynkowa albo wystawić auto w sieci i spróbować szczęścia.

Zaraz więc wrzucę na forum takie ogłoszenie - może ktoś będzie zainteresowany - w sumie dobre - zadbane - nie zajeżdżone auto z jednych rąk  z polskiego salonu.

Pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czyś napisał(a):

To doczytaj, mam też całosezony, i chwalę. 

A to, do czego pijesz, to chodzi o zimówkę na bazie (z przewagą cech) opony letniej. Wiele da się zimą na całosezonei na "podbudowie" zimówki, a jak opona jest co do zasady letnia z ukłonem w kierunku zimy, niejest już tak różowo. Napisałem też o zimówkach, które akurat śniegu nie lubiły (nowość i po raptem 1 sezonie zostały z naszego rynku wycofane całkowicie).

Ja się odnoszę właśnie do takich opon. Crossclimaty są na podbudowie letniej (i będąc szczerym jako 5-latki straciły na śniegu sporo) i Hankooki też. Nie miałem całorocznej na podbudowie zimówki jak goodyear wiec się nie wypowiadam na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tomiy napisał(a):

jako 5-latki straciły na śniegu sporo) i Hankooki też.

tylko śniegu u nas przez te 5 lat także coraz mniej :D

Więc może sie to wyrównuje, szczególnie jak się nie jeździ po tym czego już nie ma :D

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje

Teraz, BuryKocur napisał(a):

tylko śniegu u nas przez te 5 lat także coraz mniej :D

Więc może sie to wyrównuje, szczególnie jak się nie jeździ po tym czego już nie ma :D

pzdr

Włodek

Masz racje. Ja powiem tak. Jakbym mi ktoś zasponsorował komplet opon+felga+czujniki to wolałbym mieć 2 komplety kół. Ale jak miałbym sam wydać 3-5K za to to dziękuje. Znam ograniczenia tych opon i różnice w prowadzeniu i je akceptuje. Nie miałem nigdy sytuacji (na tych hankookach czy tez crossclimatach wcześniej) ze się nie da wjechać gdzieś nawet w górach, a w lecie nie muszę pierwszy spod świateł być, akceptuje ze przy +30,+40 będzie lekko głośniej, a na śniegu zrobią 1-2 obroty więcej przy ruszaniu. Ot taki solidny kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.