Skocz do zawartości

Łazienka mała przeróbka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dla powiększenia małej łazienki chciałbym zdemontować szafkę. W związku z tym musiałbym wymienić brodzik i zamontować jakąś małą umywalkę. Może jest jakaś firma która robi takowe brodziki na wymiar ? Czy można kupić jakąś malutką umywalkę. Rozważam również możliwość uszczelnienia ścian i do umywalki zamontować baterię na wyciąganym wężu w celu sporadycznego używania jako prysznic.

IMG_20230209_155141872.jpg

IMG_20230209_155133144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może w takim razie jest możliwość po ewentualnym zdemontowaniu szafki i brodzika tak uszczelnić - zaimpregnować - obkleić czymś podłogę i śniany żeby poradziły sobie z kontaktem z wodą ? 

Wątki na temat uszczelnień czytałem chodzi mi głównie o samą nieckę czy można ją czymś zastąpić (wykleić włóknem szklanym itp. ? ) I czy jeżeli zrezygnowałbym z korzystania z prysznica (umycie nóg tyłka ?) to czy niecka jest potrzebna ?

Edytowane przez AndrzejN69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umywalka świetna.

Finalnie chciałem zdemontować szafkę, zmienić brodzik na pasujący do kubatury bez szafki, zamontować umywalkę z baterią wyciąganą na wężu, dokupić bojler i zapewnić żonie żeby mogła dbać o higienę intymną w przyczepie ?. Lecz widzę że sprawa raczej niewykonalna. Czyli sprawa prysznica odpada ? trudno. Czy w takim razie brodzik potrzebny ?  Czy po zdemontowaniu szafki i brodzika w celu powiększenia kibelka (duży grubas jestem ?) ma prawo to działać ? Czy ewentualne rozbryzgi z umywalki szkody nie narobią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafkę i umywalkę można zdemontować. Zastąpić rozkładaną - przestrzeń się zwiększy (nie sam brodzik) ale jednak swoboda będzie większa. Pytanie tylko jak to będzie z estetyką i uszczelnieniem po demontażu wyglądać i czy samo zdjęcie szafki z umywalką wystarczy jako powiększenie łazienki? No a zmiana brodzika na większy to faktycznie byłoby wyzwanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jak rezygnuję z prysznica jeździmy tylko z  żoną (brak chlapiących dzieci) to czy nie można brodzik usunąć ?  Wytłoczka na zamówienie pewnie przekroczyła by cenowo wartość przyczepy ?. Zastanawiam się czy nie można by było zamiast brodzika ułożyć wykładzinę jakąś wytrzymałą przemysłową z dwóch stron założonych po kilkanaście cm na ścianę i toaletę a  na pozostałe dwie powierzchnię próg i ściana naprzeciwko drzwi nie ułożyć tejże wykładziny i albo miejsca łączenia pospawać lub posklejać. Czy takie rozwiązanie by się sprawdziło ?  

Edytowane przez AndrzejN69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umywalkę małą można zrobić z miski metalowej (różne rozmiary) po wywierceniu otworu w dolnej części na odpływ i górnej na chyba najlepiej prysznic z baterii bidetowej.

Brodzik zamów w firmach , które zajmują się łodziami czyli z włókna szklanego na rozmiar, który potrzebujesz. Coś takiego może zrobić też firma z Chorzowa Carbon Plast. Nam kleiła okna i widziałam tam różne przedmioty robione z włókna.

Nie wiesz co zastaniesz za tą szafką z umywalką??

Pomyśl o dobrym uszczelnieniu ścian łazienki zarówno wyklejeniu najbardziej budżetowo to wykładziną PCV i łączenie ścian to chyba klejo- uszczelniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz ja , musiało mnie otumanić że nie wpadłem na pomysł z miską. Póki się po ludziach nie rozniosło, opatentuj.

Edytowane przez AndrzejN69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam, ale to raczej oczywiste. Jesteś pewny że pod tą szafką nie masz akurat nadkola? Pytam, bo w moim Knausie jest tam dokładnie połowa nadkola, a druga połowa jest w sąsiadującej z łazienką szafie. 

Jeśli zaś chodzi o sam brodzik to jest jeszcze opcja laminowania go z żywicy i maty, a później pokryć go żelkotem lub topkotem ale żeby to zrobić dobrze to trzeba jednak trochę doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy ? szafki zdemontowane, bezstratnie (ewentualny ponowny ich montaż w razie W możliwy). Dogadałem się z człowiekiem który zakłada (klei-spawa) wykładziny przemysłowe w szpitalach i na tą chwilę chcę iść tą drogą. Zdemontuję jeszcze toaletę upewnię się co pod nią słychać i jak się ociepli proszę w/w fachowca i będę chciał żeby mi położył ( przykleił-pospawał) całą podłogę i ściany do sufitu. Dopiero do tak przyszykowanego pomieszczenia zamontuję na powrót toaletę, umywalkę składaną którą kolega Kleo77 mi zalinkował, może szafkę nad toaletą no i lustro które zdemontowałem. Taki jest ambitny plan?. Zamierzam odpływ z niecki zostawić , nie wiem jeszcze który czy orginalny czy ten od umywalki bliżej ścianki, zasilanie w prąd i wodę jak i odpływ z umywalki chcę zrobić od strony szafy. Nie wiem jak poprowadzić wodę do zlewozmywaka i kable (toalety, kranu zlewu, iskrowników palników kuchenki i nowe zasilające lodówkę) czy dołem jak jest teraz i walczyć z uszczelnieniami czy górą pod sufitem ? i wtedy otwór na dole szafy zaślepić (takie rozwiązanie było by korzystne również pod względem odwadniania instalacji na zimę). Koledzy czy przed klejeniem wykładzin PCV pozrywać fabryczne pseodo-uszczelniającą okładziny ścian? Przypominam że nie mam na celu zrobić kabiny prysznicowej tylko miejsce do sporadycznego popodmywania się ?

Ps. Poprzedni właściciel poinformował mnie że lepiej kąpać się gdzie indziej, musiał z opłakanym skutkiem próbować, co widać na ścianie nad toaletą i przy podłodze ścianki szafy. Po zdemontowaniu szafek wyszły takie "kukułki" trochę wstyd dla Wilka że montuje nieckę a pod szafkami zostawia takie buby.

Panowie a do tej składanej umywalki baterię się montuje jakąś dedykowaną czy zwykłą obok niej na ścianie?

IMG_20230221_122211040.jpg

IMG_20230221_122207925.jpg

Edytowane przez AndrzejN69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prace trwają pełną parą ?. Czekam teraz na info od fachowca który klei-spawa wykładziny przemysłowe w szpitalach , szkołach. Wymieniłem zbiornik (jeszcze nie zamontowany czekam na mosiężne "graty" do jego uzbrojenia)na ciut większy 70(65l) był 35l (nie wiem czy tego nie zrobić jako zapas-naczynie połączone) wymieniłem węże, czekam na umywalkę z baterią od chińskiego frienda jak również na drobne akcesoria ( kolanka , trójniki, czwórniki, zawory, nyple , mufy itp w mosiądzu aż bylem zszokowany ile potrzebnych akcesoriów znalazłem ?). Wracając do tematu, Panowie jako że stara pompka padła mocno skręcam w stronę instalacji ciśnieniowej, głównie przez baterię łazienkową, pytałem w dwóch chińskich sklepach w których sprzedają te baterie na jakim ciśnieniu pracują i jakie max wytrzymują ale mój chiński ma jeszcze dużo niedociągnięć ? i odpisali mi że prawdopodobnie 5 - 6 kg ?.

Teraz czas na pytania:

Na jakie ciśnienie kupić pompkę rozważam 1,4 lub 2,1 atm ( główna niewiadoma ile wystarczy chińskiemu produktowi). Przepływ wybrałem +-7l.
Główne wymaganie od pompki to bezawaryjność, długowieczność i cisza rozważam coś ze stajni Shurflo ? co polecacie.

Zbiornik wyrównawczy (minihydrofor) z odpowietrzeniem ( możliwością regulacji poduszki powietrznej) czy bez, czy w takich zbiornikach nie ma zaworu zwrotnego ? pytam bo nie wiem gdzie wpiąć zawór odwadniający instalację, pomiędzy pompą a hydroforem ? czy za hydroforem ?

Musiałbym zmienić kran w kuchni są jakieś niskie po złożeniu coś koło 4-5cm żeby zmieściły się pod zamkniętym blatem kuchennym wystarczy na zimną wodę - oczywiście do instalacji ciśnieniowej.

Na razie tyle z instalacji wodnej ?boje nadal trwają na innych frontach ?

Pozdrawiam Andrzej

Edytowane przez AndrzejN69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

IMG-20230520-WA0023.thumb.jpg.e77b301a540235b0305a18fd569cae75.jpg

IMG-20230520-WA0022.jpg

IMG-20230525-WA0003.jpg

IMG-20230525-WA0004.jpg

Tak łazienka ma się po modyfikacji ?. Przynajmniej trochę miejsca na lekturę na tronie więcej ?

Panowie jak zamontować lustro ? chciałbym żeby było w pierwotnym miejscu tylko trochę brzegi poobcinam bo brzydkie. Najlepsze , jeżeli coś takiego istnieje, byłyby prowadnice w formie ramy na całych długościach każdego boku, przy okazji ochroniłyby najbardziej newralgiczne brzegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.