Skocz do zawartości

Nowy X Trail e-power lub inny SUV jako holownik do 1700 DMC


w79

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, w79 napisał(a):

Całkiem możliwe. Ja -majac prawie 190 cm- nie bardzo lubie jazde z tylu w peugeocie. 

Ja tam też wolę jeździć z przodu :) Poza tym nie mam innego wyjścia :D

Natomiast z ciekawości usiądę z tyłu i sprawdzę czy jest tam dość komfortowo dla osoby mającej 188 cm. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Ale to chyba kwestia samych foteli. W S-Max są przecież 3 oddzielne siedzenia z tyłu. A mój syn ma 184 cm i siedzi mu się bardzo wygodnie i miejsca ma bardzo dużo. Fotele mają regulację oparcia w 5 plaszczyznach i każdy znajdzie wygodną pozycję. IMO jest to na pewno wygodniejsze niż kanapa. Powiedziałbym nawet, że kanapa jest wygodniejsza dla mniejszych dzieci.

Nawet moja żona, która raz się przejechała z tyłu stwierdziła że jest tak super wygodnie i zaczęła się zastanawiać czy nie jeździć z tyłu ?

 

 

 

A mi deko wygodniej jest na kanapie. Bardziej okala... przynajmniej w porównaniu mój stary smax i outlander. Niemniej miejsca było więcej w fordzie. Koledzy koszykarze chętnie siadali do tyłu i powodów do skarg nie było.

Kanapa zwykle wygodna jest tylko 2 pasażerom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.02.2023 o 21:55, w79 napisał(a):

Ma ktoś doświadczenie lub informacje o nowych napędach Nissana?

Ciekawa historia z tym nissanem Qashqai - w skrócie, w tej hybrydzie koła fizycznie napędza tylko silnik/silniki elektryczne, zaś silnik spalinowy ładuje tylko baterie, nasze prawo za tym nie nadąża i rejestrować muszą to jako elektryk :), więcej tutaj:

https://spidersweb.pl/autoblog/to-nie-elektryczny-nissan-qashqai-to-tylko-zielone-tablice/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten napęd eliminuje kolejne podzespoły do ewentualnych awarii poprzez swoją prostotę, ale niestety nie jeżdziłem takim. Jeszcze Honda ma takie rozwiązanie a może jeszcze lepsze bo przy autostradowej jeżdzie napęd bez strat jest przekazywany bezpośrednio z silnika spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mundek28 napisał(a):

Moim zdaniem ten napęd eliminuje kolejne podzespoły do ewentualnych awarii poprzez swoją prostotę, ale niestety nie jeżdziłem takim. Jeszcze Honda ma takie rozwiązanie a może jeszcze lepsze bo przy autostradowej jeżdzie napęd bez strat jest przekazywany bezpośrednio z silnika spalinowego.

Nowy Espace tez ma miec taki naped

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pooglądasz testy tego nissana, to mówią, że owszem napęd z silnika elektrycznego, ale stalinówka jest z jakimiś cyklami - ogólnie bardziej skomplikowana niż tradycyjny silnik) i pali tyle co klasyczny napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 11:25, mundek28 napisał(a):

Jeszcze Honda ma takie rozwiązanie a może jeszcze lepsze bo przy autostradowej jeżdzie napęd bez strat jest przekazywany bezpośrednio z silnika spalinowego.

Ale w hondzie z tego co się orientuję to rozwiązanie powoduje, że mamy bardzo mały uciąg na haku. Rozumiem, że w Nissanie jest inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 22:51, mundek28 napisał(a):

No i bardzo dobrze że z cyklami to normalne i jaka skomplikowana? Poczytaj, pomyśl i dopiero pisz a spalanie to musi palić .

Nie opieram swojej opinie o własne doświadczenia, bo nie mam takiego auta. Poczytałem, pooglądałem i cytuje opinie testerów. A co do spalania 7,5l średnia w testach to nie tak mało jak można by od elektryka oczekiwać. Technologia ciekawa, ale powinni zrobić jak hybryda plug-in - z 60km zasięgu bez odpalania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.