Skocz do zawartości

Nowy X Trail e-power lub inny SUV jako holownik do 1700 DMC


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś doświadczenie lub informacje o nowych napędach Nissana? Ciekawe zestawienie silnika benzynowego z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem 4X4. Na haku 1800 kg. Każda oś ma swój silnik elektryczny. Maksymalny moment 330 + 195 Nm, a razem 213 KM. Zastanawiam się nad tym samochodem, bo niestety wybór pojazdów podobnych bardzo się zawęża, a po czterech 5008   chciałbym coś zmienić, chociaż jestem mega zadowolony. Z reszta nowe Pugi już nie maja takiego  uciągu.  Koreańczyki odpadają, bo maja za mało na haku. Myślałem o Toyocie Highlander, ale zamówienia wstrzymane na 2023 i 2024r. Pozostaje Volvo XC 60 (małe) albo Tiguan Allspace (dla mnie brzydki). O Skodzie nie myślę.  Chyba że ma ktoś pomysł na podobny samochód?;). Warunkiem jest nowe auto, SUV, do ok 250 000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Seat Tarraco 2.0TSI 245KM lub 2.0TDI 200KM. No chyba, że to nie ta klasa...

Nissan X-Trail to świeżynka, w Qashaqi'u jest podobny napęd a jest nieco dłużej na rynku, w testach raczej pozytywnie się wypowiadają ale przebiegi póki co raczej znikome...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Ma ktoś doświadczenie lub informacje o nowych napędach Nissana? Ciekawe zestawienie silnika benzynowego z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem 4X4. Na haku 1800 kg. Każda oś ma swój silnik elektryczny. Maksymalny moment 330 + 195 Nm, a razem 213 KM. Zastanawiam się nad tym samochodem, bo niestety wybór pojazdów podobnych bardzo się zawęża, a po czterech 5008   chciałbym coś zmienić, chociaż jestem mega zadowolony. Z reszta nowe Pugi już nie maja takiego  uciągu.  Koreańczyki odpadają, bo maja za mało na haku. Myślałem o Toyocie Highlander, ale zamówienia wstrzymane na 2023 i 2024r. Pozostaje Volvo XC 60 (małe) albo Tiguan Allspace (dla mnie brzydki). O Skodzie nie myślę.  Chyba że ma ktoś pomysł na podobny samochód?default_wink.png. Warunkiem jest nowe auto, SUV, do ok 250 000 PLN.


Ostatnio stałem niemal przed podobnym wyborem i powiem Ci że w tym budżecie jest bardzo trudno znaleźć sensowne auto do takich przyczep. Sam spoglądałem też na tego Nissana ale do końca mi się nie podobał. Sam silnik też nie jest jakoś bardzo oszczędny. Do tego auto ma bardzo małą ładowność, wcale nie jestem przekonany, że komfortowo tym się będzie ciagnac większą przyczepę, w środku nie ma jakoś wiele miejsca.

U nas wybór padł na sprawdzonego S-maxa z napędem 4x4 i poczciwym dieslem. Był to trochę taki kompromis. Ale jak wspomniałem, jest bardzo trudno cokolwiek znaleźć

Z ciekawych aut zerknij na Mercedesa GLB, wcale nie jest taki mały. I na Discovery Sport. Sami je z żoną braliśmy pod uwagę, ale z pewnych względów woleliśmy jednak Forda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, w79 napisał(a):

Chyba że ma ktoś pomysł na podobny samochód?;). Warunkiem jest nowe auto, SUV, do ok 250 000 PLN.

Mazda CX-60, 3.3d, 6 cylindrów, 2500kg na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piorun napisał(a):

Seat Tarraco 2.0TSI 245KM lub 2.0TDI 200KM. No chyba, że to nie ta klasa.

Zastanawialem sie nad tym, ale nie mogłem ustalić uciągu. W krakowskim ASO też mieli z tym problem;).

 

8 godzin temu, pjetko napisał(a):

Mazda CX-60

Nie widzialem jeszcze , ale dzieki zaninformacje. 

8 godzin temu, jacek00 napisał(a):

nas wybór padł na sprawdzonego S-maxa z napędem 4x4 i poczciwym dieslem. Był to trochę taki kompromis

Nowych już chyba nie ma, tylko to co zostalo po salonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych już chyba nie ma, tylko to co zostalo po salonach
No tak, taki nowy można było kupić Dla mnie to plus bo od zawsze tak kupujemy nowe auta z tego co mają na stocku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten Mercedes GLB:) Głównym problemem w poszukiwaniu aut jest bagażnik. W większości to niestety ok 570-580 l. Peugeot ma 780 a to duży przeskok. Niestety Mazda CX 60 ma niecałe 480:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, w79 napisał(a):

Zastanawialem sie nad tym, ale nie mogłem ustalić uciągu. W krakowskim ASO też mieli z tym problem;).

Na pewno bedzie miał powyżej 2000, coś w przedziale 2300-2500 tak jak mają i VW i Skoda. Jak dla mnie Seat z tej trójki najładniejszy i najrzadziej spotykany.

11 godzin temu, w79 napisał(a):

Ciekawe zestawienie silnika benzynowego z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem 4X4. Na haku 1800 kg. Każda oś ma swój silnik elektryczny. Maksymalny moment 330 + 195 Nm, a razem 213 KM.

Też jestem ciekawy jak ten nissan jeździ bo to oryginalna konstrukcja - to jakby pełny elektryk (bo napęd tylko z silników elektrycznych jest) a silnik spalinowy jest tylko i wyłącznie do ładowania akumulatorów, w ogóle silnik spalinowy nie przekazuje napędu na koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, w79 napisał(a):

Zainteresował mnie ten Mercedes GLB:) Głównym problemem w poszukiwaniu aut jest bagażnik. W większości to niestety ok 570-580 l. Peugeot ma 780 a to duży przeskok. Niestety Mazda CX 60 ma niecałe 480:(

Proponuję ocenę pojemności bagażnika na żywo, można się zdziwić.

Te litry sa podawane według "jakiś" kryteriów, np. od podłogi bagażnika do górnej linii tylnych oparć, a czasem pod podłogą kolejne 100l, a do dachu kolejne 300l itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, w79 napisał(a):

Zainteresował mnie ten Mercedes GLB:) Głównym problemem w poszukiwaniu aut jest bagażnik. W większości to niestety ok 570-580 l. Peugeot ma 780 a to duży przeskok. Niestety Mazda CX 60 ma niecałe 480:(

No czyli masz podobne kryteria jak u nas. U nas przez 2 psy była potrzeba zmiany auta na większe, właśnie z większym bagażnikiem. 
W takim razie możesz spojrzeć na VW Tiguana AllSpace. Pojemność bagażnika to 780l

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, w79 napisał(a):

Niestety Mazda CX 60 ma niecałe 480:(

Skąd te dane? Przecież ona ma 570...

3 godziny temu, filipert napisał(a):

Proponuję ocenę pojemności bagażnika na żywo, można się zdziwić.

O to to... Poza tym w niektórych autach można zainstalować dedykowaną, pancerną kratkę i wtedy ładować po dach, nie martwiąc się, że w wrazie W coś przeleci do środka.

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan  to hybryda szeregowa, bardzo dobre rozwiązanie , bardziej proste a przez to niezawodne niż w Toyocie gdzie hybryda jest równoległa. Jeszcze Honda ma taką hybrydę tylko troszkę ją skomplikowała dołączeniem napędu z benzyny przy wyższych prędkościach autostradowych na jednym biegu.Ale z drugiej strony może być to bardziej oszczędne na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 numery temu w Motorze był test porownawczy z Hyundai Santafe. Niebawem pewnie test będzie dostępny online. Spróbuj to upolować, może coś ciekawego z testu Tobie wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.