Skocz do zawartości

Citroen c4 spacetourer 2018 2.0 automat


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie zakupiłem przyczepe jestem w trakcie renowacji fakt napaliłem się kupiłem i zaczęło się myślenie czy da radę na dalsze trasy pojemność silnika jest ok głównie nurtuje mnie skrzynia czy da radę... 

received_6385485351468759.jpeg

received_841536263541188.jpeg

received_1185365018855698.jpeg

Edytowane przez Citroen c4 Krzysztof (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekzoo napisał(a):

Tak, mam to samo tylko manual i lata ? ktoś ma tu w automacie, ale nie pamiętam kto. 

Ja mam :D

Moja budka z RMC w okolicach 1250 nie robi na nim specjalnie wrażenia.

@Citroen c4 Krzysztof, pilnuj wymiany oleju i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 w automacie 150KM(2017). Moja budka to Adria Altea 542 PK DMC 1500  . Cytryna ciągnie jak szalona ? na wzniesieniach skrzynia redukuje czasami do czwórki. Przy wymianie auta będę szukał czegoś jeszcze mocniejszego ale to już raczej za oceanu ?

Osobiście bardzo mocno pilnuje wymiany olejów - silnik co 10tys. a skrzynia  co ok 40. 

 

Edytowane przez Robert77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno (10tkm) temu, kupiłem C4 GP2 2.0hdi '14.

Mocno zastanawiałem się nad automatem ostatecznie, przestraszyłem się i mam manuala. Jestem bardzo zadowolony ze spalania średnie w granicach 6,2  max jak na razie 7,2. Pytanie takie jeszcze bo przyczepki jak na razie jeszcze nie mam, ale na jakie spalanie się nastawić przyczepka max1250kg?

Czyli ile wam palą C4GP z ogonkiem:przyczepa: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, calmus83 napisał(a):

Pytanie takie jeszcze bo przyczepki jak na razie jeszcze nie mam, ale na jakie spalanie się nastawić przyczepka max1250kg?

Czyli ile wam palą C4GP z ogonkiem:przyczepa: ?

W zależności od trasy i warunków w granicach 8,5-9,0l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem spacetourera z automatem (8b), teraz mam proace z tym samym napędem przy dużo cięższej budzie. Spokojnie sobie radzą z przyczepą 1400kg, 1600kg też nie będzie żadnym problemem.

A skrzynię uważam za jedną z lepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, rolf napisał(a):

Miałem spacetourera z automatem (8b), teraz mam proace z tym samym napędem przy dużo cięższej budzie. Spokojnie sobie radzą z przyczepą 1400kg, 1600kg też nie będzie żadnym problemem.

A skrzynię uważam za jedną z lepszych.

Ten sam automat (Aisin 8 biegowy) jest w S-Maxie, gdzie na haku jest 2000 kg. Nie ma się co obawiać tej skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ten sam automat (Aisin 8 biegowy) jest w S-Maxie, gdzie na haku jest 2000 kg. Nie ma się co obawiać tej skrzyni. 

Ford od 2016 roku nie ma skrzyń biegów Aisin. Nowy 8 biegowy automat to skrzynia wspólnej konstrukcji Forda-GM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Wegrzyn napisał(a):

Ford od 2016 roku nie ma skrzyń biegów Aisin. Nowy 8 biegowy automat to skrzynia wspólnej konstrukcji Forda-GM. 

Ok, wygląda na to że masz rację. Gdzieś czytałem że to Aisin jest i byłem przekonany, że tak właśnie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał(a):

Ok, wygląda na to że masz rację. Gdzieś czytałem że to Aisin jest i byłem przekonany, że tak właśnie jest. 

Zglebialem mocno temat, bo chce zmienic auto. Jednak dosc mocno dal mi temat do myslenia odnosnie czestego trybu awaryjnego podczas holowania przyczep kempingowych modelem od 2016 roku. Niby ford zmienial zawor EGR, czy tam sitko w nim na wieksze, bo te standardowe sie mocno zapychaly, ale u wielu kierowcow nie rozwiazalo to problemu. Podejrzenie pada wlasnie na skrzynie, ze zbyt wysoka temperatura oleju powoduje wejscie w tryb awaryjny. Jesli bys mial taka sytuacje, to przewaznie wystarczy zgaszenie auta i ponowne uruchomienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.