Skocz do zawartości

Dbanie o czystość auta.


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie jako że zima w pełni (trochę mnie męczy widok brudnego auta) zaczął mnie męczyć temat "powłok" samochodowych.
Założenie mam proste. Do bawienia się w dbanie, spuszczania się nad szklistością lakieru i spędzaniu całego weekendu w garażu mam Sharana i to w niego oraz przyczepę inwestuje większość motoryzacyjnych uczuć.

Auto do jazdy na co dzień (czekam na odbiór nowego), stało będzie pod chmurką, dojeżdżać będzie na budowy, parkować będzie na ciasnych parkingach w centrum miasta itd.  Nie może być umorusane bo jeżdżę nim po klientach, a dzieciaki wysiadając pod szkołą też nogi ocierają o progi i kładą się na zderzaku wyciągając plecaki. Po prostu auto lubię i musze mieć czyste. Dlatego planując pierwsze ciepłe wiosenne dni, zacząłem rozważać położenie powłoki, głównie po to żeby wszystko łatwiej zjeżdżało i łatwiej było utrzymać auto w czystości. Wybór na rynku spory, stwierdziłem że poczytam, czegoś się dowiem i wychodzi mi że im więcej wiem, tym bardziej powątpiewam czy próbować iść tą drogą.

Generalnie samo zabezpieczenie będę robił sam. Auto nowe, zrobienie one-stepa nie jest dla mnie żądnym problemem. Garaż jest i warunki w garażu do nałożenia powłoki, też są odpowiednie i jestem w  stanie je kontrolować. Koszt przy tym, jak się robi to samemu nie jest dla mnie przerażający. No ale jak czytam o zatykaniu powłok, odtykaniu ich, reloadach, kwaśnych szamponach to wychodzi mi że w sumie tyle samo z tym roboty co przy dobrym/trwałym wosku/syntetyku i podbijaniu go quick detailerami czy hydro woskami. Do tego jeszcze jakieś opinnie, że ktoś na bezdotyk pojechał umyć i wszystko zjechało...

Pytanie do osób które miały lub mają takie zabezpieczenie, czy z perspektywy czasu uważają że warto? Czy jednak serwisowanie powłoki, zajmuje tyle samo czasu co dokładne umycie i zabezpieczenie bardziej tradycyjnymi środkami? Jakie macie doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedyś na naszą Audi położyliśmy "ceramikę" - nie wiem co i jak - na myjni która była nieopodal pracował gościu z którym się znałem...i coś takiego zaproponował i zrobił...

Zrobił to na wiosnę... do późnej jesieni auto było myte na bezdotyku samą wodą ze sporej odległości - spłukiwane i było extra...

Na kolejną wiosnę gdy widziałem że to już stanowczo nie to co było - podjechałem na wspomnianą myjnię i... okazało się, że myjnia zamknięta, a znajomy już w Anglii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii mam od dwóch lat powłokę od AQUA Car Cosmetics robioną w studio, więc cena wyższa niż zrobienie samemu. Mimo znacznego kosztu uważam, że warto - nie zależnie czy kolor ciemny czy biały... obsługa powłoki nie jest uciążliwa...zamiast zwykłego szamponu kupisz lekko kwaśny i on "odetka" powłokę jeśli kropelkowanie już będzie znikome. Auto z nałożoną powłoką mniej się brudzi, łatwiej je domyć nawet na myjce bezdotykowej stosując samą wodę pod ciśnieniem. Ja na każde kolejne auto położę ceramikę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebeb napisał(a):

Tomii mam od dwóch lat powłokę od AQUA Car Cosmetics robioną w studio, więc cena wyższa niż zrobienie samemu. Mimo znacznego kosztu uważam, że warto - nie zależnie czy kolor ciemny czy biały... obsługa powłoki nie jest uciążliwa...zamiast zwykłego szamponu kupisz lekko kwaśny i on "odetka" powłokę jeśli kropelkowanie już będzie znikome. Auto z nałożoną powłoką mniej się brudzi, łatwiej je domyć nawet na myjce bezdotykowej stosując samą wodę pod ciśnieniem. Ja na każde kolejne auto położę ceramikę. 

AQUA dość znana i często wybierana powłoka przez PL pracownie detailingowe. Sebastian a wiesz którą dokładnie powłokę od tego producenta masz? Gdzieś ktoś mi radził, że jeśli AQUA to tylko Graphenowa. Dzięki za opinię :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomii napisał(a):

 Sebastian a wiesz którą dokładnie powłokę od tego producenta masz? 

Niestety nie pamiętam :(

P.S. Kolega ma jakąś powłąkę FX Protect od 3 lat i zadowolony.... myślę, że tych powłok na rynku jest duuuuuuużo.... i jedna lepsza od drugiej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/koch-chemie-lack-polish-grun-p1-01-1l-6741023802?reco_id=2f0f9cc2-a6e4-11ed-a15d-2ec5fad1f5ec&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Pasta polerska, używana przez lakiernie samochodowe. Występują również o różnej ścierności. Przykładowo, my z takich korzystamy. Możesz ręcznie lub maszyną polerską polerować. Bez obawy, nic nie popsujesz. :D Mają jeszcze tego samego producenta  Nano Szampon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Helmut napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/koch-chemie-lack-polish-grun-p1-01-1l-6741023802?reco_id=2f0f9cc2-a6e4-11ed-a15d-2ec5fad1f5ec&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Pasta polerska, używana przez lakiernie samochodowe. Występują również o różnej ścierności. Przykładowo, my z takich korzystamy. Możesz ręcznie lub maszyną polerską polerować. Bez obawy, nic nie popsujesz. :D Mają jeszcze tego samego producenta  Nano Szampon.

Tylko że nie chodzi mi o pastę polerska/politurę czy szampon - takie produkty mam, używam i jakieś wyrobione zdanie na temat tych rzeczy posiadam. Chodzi mi o trwalsze zabezpieczenie i jego sens. 

Na dzień dzisiejszy praktycznie jestem zdecydowany na powłokę w wersji Lite i będzie to CQuartz od Carpro.

Zdecydowało:
- temperatura aplikacji (od 5 do 35C)
- banalność aplikacji (producent nie zaleca, ale da się go położyć pod chmurką, a to oznacza że powłoka wskoczy również na przyczepę)
- dobre opinie innych użytkowników
- możliwość kładzenia go na tworzywach sztucznych, szybach i plastikach

Oczywiście do kompletu będzie musiał wskoczyć szampon odtykający i tu widzę że sporą popularnością cieszy się Neoxal 737. W domu mam co prawda jeden szampon do mycia auta po korekcie - FX Protect Car Shampoo i jak czytam kartę producenta to też poleca go do odtykania powłok, choć ja średnio lubię nim pracować. 

Pozostało tylko zrobić zakupy, czekać na auto i wygospodarować czas w jakiś ładniejszy wiosenny weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomii napisał(a):

FX Protect Car Shampoo.... choć ja średnio lubię nim pracować. 

Także nie przypadł mi do gustu...podobnie jak FX Protect Nano Shampoo :(

Na wiosnę będę testował na aucie RRC CAR WASH Active Shampoo i na cepce Soft99 Neutral Shampoo - masz jakies opinie ?

Sorrki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Sebeb napisał(a):

Także nie przypadł mi do gustu...podobnie jak FX Protect Nano Shampoo :(

Na wiosnę będę testował na aucie RRC CAR WASH Active Shampoo i na cepce Soft99 Neutral Shampoo - masz jakies opinie ?

Sorrki za OT.

Jeśli chodzi o RRC kupiłem kiedyś ich podstawowy szampon - ten neutralny i na prawdę dawał fajny poślizg rękawicy. Byłem pozytywnie zakończony tym produktem. Później jednak, cały czas coś kombinowali ze składem i więcej już nic od nich nie kupiłem. 

Z Softa szamponu nie znam.

Z szamponów które ja ostatnio używam:
- ValetPro Poseidon - nie miałem chyba szamponu który by pozostawiał tak widoczne wykończenie, więc bardzo fajna opcja dla leniwych na szybkie mycie. Idzie ostatnio w jakiś małych pieniądzach kupić go na allegro. Możliwe że koniec z produktami tego producenta w PL. Producent chyba najbardziej znany ze swoich glinek do lakierów, a dziś większość używa ClayPadów. 
- ADBL Shampoo 2 (dzieciaki jak ze mną myją to zawsze chcą zapach coli chery) - normalny szampon z dobrym poślizgiem
- SG Sleek Premium - podstawowy szampon u mnie w garażu. Miły zapach i również bardzo dobry poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.