Skocz do zawartości

Energoblok?


Daro35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po sprzedaniu kampera zanabyłem drogą kupna przyczepę Hobby,za śmieszna kwotę,ale mniejsza o większość,pomału dochodzę czamu tak gibko sprzedawca zszedł z ceny,przyczepa stała stacjonarnie od nowości,mam energoblok Miko i mam wrażenie że przetwornica z 230 na 12v nie jest podpięta pod instalacje 12v patrząc na inne na tym forum zauważyłem u mnie brak małych dwóch kabelków łączących przetwornice z20230204_190805.thumb.jpg.1bb0b24fc37cc6d42e2641151ad9fc42.jpg energoblokiem,ma ktoś może jakieś fotki lub zaznaczy na moim gdzie i skąd ma być podłączone,za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

       ja się słabo znam ale energoblok po mojemu to jest to, co na zdjęciu - cała skrzynka do której dochodzi 230V do bezpiecznika. Stąd rozchodzi się 230V na gniazdka oraz 230V dla zasilacza po lewej (transformator+prostownik+przekaźnik). Ten zasilacz podaje napięcie 12V na oświetlenie, pompy wody, itp. po drodze jest jeszcze listwa bezpieczników 12V.

Przetwornica natomiast to urządzenie zamieniające  napięcie 12V prądu stałego na 230V prądu zmiennego. 

Jak rozumiem, nie masz zasilania 12V. Pierwsze, to napisz czy:

  1. po podłączeniu do sieci 230V jest oświetlenie
  2. jaki masz rodzaj oświetlenia - na 12V czy 230V
  3. co działa a co nie - również po podłączeniu do gniazda 12V samochodu.

Pierwsza sprawa - przyczepa była stacjonarna więc pewnie była na stałe podłączona do sieci 230V. Możliwe jest, że poprzednik "przeszedł" na 230V również z oświetleniem przyczepy, do czego mógł wykorzystać istniejące okablowanie. 

Edytowane przez Altus
błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,po nabyciu cepki,przed podłączeniem,sprawdziłem wszystko pod kątem kabli,ubytków itd,okazało się że są odłączone dwa kable po prawej stronie,po podłączeniu i wpięciu wtyczki wywaliło korki,więc jakaś zwara,poszukiwania,spalona instalacją,wymieniłem kabel po kablu według koloru i przekroju,ponowne wpięcie wtyczki,jest,wsjo działa,w sensie 230,jednak brak zasilania lodówki z 230 wentylator kuchenny nie startuje bo okazało się że od nie używania wsjo zardzewiałe i zarośnięte tłuszczem,do wywalenia,gniazdka zasilające działają,po wpięciu pod gniazdo 12v nic nie ma zasilania ale to może być problem braku zasilania w gnieździe auta,to co jest u mnie po lewej nie jest połączone q żaden sposób z tą po prawej stronie,jest tam kosteczka z dwoma śrubeczkami, w innych energoblokach tam są wpięte dwa przewody czyli z prawej do lewej,u mnie tak nie jest.ten mały czarny bezpiecznik po lewej przy wciskaniu wyrzuca go odrazu,nie wpina się,nic na 12v nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się. To ten prąd płynie u ciebie z lewa do prawa czy z prawa do lewa.

Masz zasilanie z samochodu, czy nie. 

Skąd wiesz czy nie ma zasilania na 12V? Może tylko padnięte niektóre odbiorniki.

Nic nie rozumiem z twoich opisów, oprócz tego że już zdążyłeś coś popsuć.

Edit... Prubowałem jeszcze raz przeczytać i... Nie no, mamy nowego mistrza... Ten cały post jest napisany jednym zdaniem. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daro35 napisał(a):

.ten mały czarny bezpiecznik po lewej przy wciskaniu wyrzuca go odrazu,nie wpina się,nic na 12v nie działa.

więc masz zwarcie transformatora na uzwojeniu pierwotnym lub na płycie. Jeśli zwarcie byłoby od strony urządzeń 12V, przepaliłoby bezpieczniki obwodów oświetlenia, pompki wody, itd. Zobacz na rysunek poniżej. Tu zasilacz już ma wymieniony trasfromator. U Ciebie jest oryginalny, gdzie są dwa przewody 230V przylutowane. Zobacz czy da się odłączyć któryś z przewodów wskazanych na drugim obrazku. Po odpięciu jednego (lub odlutowaniu z transformatora) załącz zasilanie. Jeśli nie wywali bezpiecznika, to będzie do wymiany transformator.

image.thumb.png.a655398d7e974320aed229b03631fb98.png

 

image.png.f8fbf6d29e0b0384468135ac1aadbf4c.png

No i jak Piotrekm13 -staraj się pisać krótkie zdania, ciężko połapać całość Twojego opisu. Czy oświetlenie masz na 12V czy 230? 

 

Edytowane przez Altus
błąd (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o miejsce które zaznaczyłem czerwonym kółkiem

20230206_194243.jpg

1 minutę temu, Daro35 napisał(a):

Chodzi mi o miejsce które zaznaczyłem czerwonym kółkiem

20230206_194243.jpg

Ten niebieski i czarny cienki kabelek,który teraz tam wpiąłem,tak jest w innych energoblokach.Te kable wisiały obok luźne.Faktycznie jak odpiąłem jeden z tych kabli z uzwojenia które zaznaczyłeś,przestało wyrzucać ten bezpiecznik.

22 godziny temu, Piotrekm13 napisał(a):

Pogubiłem się. To ten prąd płynie u ciebie z lewa do prawa czy z prawa do lewa.

Masz zasilanie z samochodu, czy nie. 

Skąd wiesz czy nie ma zasilania na 12V? Może tylko padnięte niektóre odbiorniki.

Nic nie rozumiem z twoich opisów, oprócz tego że już zdążyłeś coś popsuć.

Edit... Prubowałem jeszcze raz przeczytać i... Nie no, mamy nowego mistrza... Ten cały post jest napisany jednym zdaniem. 

Przepraszam poprawiam się już.Prawa strona to 230,lewa12v.Z tego co zauważyłem,jedynym zasilaniem na 12v jest lodówka i podświetlacz nad kuchenką,które nie działają.To co jest po prawej stronie,nie jest połączone z prawą stroną żadnym z kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz coś więcej wiemy. Zasilacz po lewej stronie jest uszkodzony. Może być uszkodzony transformator (co jest najbardziej prawdopodobne), może być też uszkodzenie płytki. Żeby sprawdzić, czy transformator jest uszkodzony, musisz odłączyć jeden z przewodów uzwojenia pierwotnego - zaznaczone na moim obrazku. Nie widać na Twoim zdjęciu, czy przewody są na wtyczkach konektorowych, czy wlutowane. Jeśli uda się któryś przewód odłączyć, włącz jeszcze raz zasilanie, jeśli wybije bezpiecznik to uszkodzona płyta, jeśli nie to transfornator.

Lodówka w przyczepach nigdy w nie jest zasilana z tego zasilacza 12V. Gdy przyczepa jest podłączona do sieci 230V, lodówka pracuje właśnie na 230V - prawa strona Twojego energobloku.  Zasilanie lodówki 12V jest tylko z samochodu (włączony silnik) ewentualnie z akumulatora przyczepy - jeśli była taka opcja w tym modelu.

Lodówka powinna mieć przełącznik 230V, 12V, gaz. Co jeszcze oprócz lodówki nie działa?

Poniżej listwa zasilania 12V - mało co jest podpięte. Przyczepa była stacjonarna więc mógł ktoś "przejść" na oświetlenie 230V wykorzystując istniejące okablowanie, wymienił lampy. 12V z zasilacza zostawił tylko do okapu czy co tam jeszcze zostało. 

image.png.a1b16fe444d116c951d50a1e0a916019.png

Zrób jeszcze fotki od spodu okablowania. Już widać tu niewłaściwie wykonane podpięcia:

image.png.82b10fe2ab543ee14ce0fa13bfbf05a9.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 230 nie działa tylko lodówka,oświetlenie i prąd w gniazdkach jest.Z tym 12v to muszę sprawdzić czy z gniazda auta wchodzi wogóle prąd do przyczepy bo może być brak zasilania i tu problem.Jak podpiołem pod auto,nie działała lodówka,podświetlenie okapu.Odpiołem  jeden kabel z transformatora bo był zakończony konektorkiem i bezpiecznika już nie wyrzuca.  Wrócę też do mojego obrazka z czerwonym kółkiem.Tam są kabelki -niebieski i czarny.Te kabelki tam wisiały nie podłączone.Czy one mają być tam wpięte,czyli z prawej strony ze stroną z transformatorem tak jak widać na tym zdjęciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli oświetlenie jest na 230V. To jeszcze nie działa pompka wody zlewu i umywalki, ewentualnie spłukiwanie WC (osobna pompka). Te zawsze są na 12V. 

Obecnie nie podpinaj tych kabelków - wepnij je tymczasowo do kostki czy zacisków vago. Na kabelkach po podłączeniu przyczepy do sieci masz cały czas 230V. Wymień transformator lub cały zasilacz, wtedy będzie zasilanie na pompę wody i podświetlenie okapu. 

Poniżej na obrazku, pod bezpiecznikami są przewody 230V zasilające gniazdka, oświetlenie, lodówkę. Rozchodzą się po przyczepie i zasilają odbiorniki. Teraz tak, lodówka zwykle ma przełącznik podświetlany, jeśli napięcie dochodzi, to przełącznik świeci. W takim wypadku problem będzie po stronie lodówki. Jeśli przełącznik nie świeci - trzeba szukać czy dochodzi zasilanie do niej. 

image.png.43e4615d7f86dd3dbe3c077e72b5f4f2.png

Jest u Ciebie taka listwa? 

image.png.f402a6b1e3828f6cbc49e86581167393.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdemontowaniu transformatora, z tyłu może być tabliczka i podany typ. Zwykle oprócz napięcia jest podana moc i temperatura zabezpieczenia termicznego. Jeśli nic nie ma, to z takim transformatorem do sklepu w celu dobrania. Ostatecznie można poszukać płytę energobloku, czy dać całą płytkę zasilacza do naprawy. 

Jeśli nie czujesz elektryki (jak piszesz), to naprawa w serwisie elektrotechnicznym chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. Zasilacz jest prosty, więc nie powinno być żadnych problemów z naprawą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Altus napisał(a):

Po zdemontowaniu transformatora, z tyłu może być tabliczka i podany typ. Zwykle oprócz napięcia jest podana moc i temperatura zabezpieczenia termicznego. Jeśli nic nie ma, to z takim transformatorem do sklepu w celu dobrania. Ostatecznie można poszukać płytę energobloku, czy dać całą płytkę zasilacza do naprawy. 

Jeśli nie czujesz elektryki (jak piszesz), to naprawa w serwisie elektrotechnicznym chyba będzie najlepszym rozwiązaniem. Zasilacz jest prosty, więc nie powinno być żadnych problemów z naprawą. 

Zdemontowałem dziś transformator i zawiozłem go do Pana szpeca od takich rzeczy. Pomierzony z każdej strony,tak jak jest opis na wyjściu 13.7 i tyle daje,czyli transformator jest oki. Zdemontowałem płytę i dałem do sprawdzenia,zobaczę może tam będzie jednak problem.Dzięki wielkie za pomoc,jestem wdzięczen.Lodówka i kuchenka jadą jutro do fachowca na sprawdzenie czemu nie startuje i ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość że trafo sprawne. Wiemy, że bezpiecznik na płycie wybija przy podłączonym trafo, przy odłączonym - nie wybija czyli płyta od strony 230V jest ok. Jeśli cała płyta jest dobra, oznacza to, że jeden z obwodów 12V ma zwarcie i co ważniejsze -obwód ten nie jest zabezpieczony bezpiecznikiem. Mogłem pierwsze zaproponować Ci odłączenie wszystkich obwodów 12V (obrazek pod spodem) i włączenie zasilania. Nie przypuszczałem, że obwód 12V jest niezabezpieczony. Też zdjęcie, które zrobiłeś nie pokazuje jakiejś listwy bezpieczników 12V - takie jak w samochodzie. Chyba w tej przyczepie listwa czy skrzynka jest osobno, na płycie nie ma żadnego gniazda bezpiecznika 12V i to wskazuje, że taka skrzynka powinna być. Sprawdź, gdzie dochodzą te dwie pary przewodów. 

Jeśli płyta okaże się dobra, pozostaje wpinanie pojedynczo każdego z obwodów 12V, po którego wpięciu wybije bezpiecznik, ten obwód ma zwarcie. 

image.png.e7daf9d1bccfea0357fbd080fd99e2ab.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.