Skocz do zawartości

[Gdzie kupię] Gniazdo na 230V


jimo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zachęcony rezulatatmi Waszej pomocy ws. zamków o których pisał Jarekkow chcę podzielić się moim problemem. Wypaliło mi się gniazo przyłączeniowe. Niestety jest ono jednorazowe, nierozbieralnie bez jego destrukcji. Zrobiłem zdjęcia, może ktoś by mógł podpowiedzieć gdzie takiego gniazda szukać? Dzwoniłem do Warszawskiego Campoturu i rozkładają ręce - nie mają i raczej mieć nie będą.

 

Liczę na pomoc :hop1:

 


Gniazdko od frotnu

post-99558-imported-32e5d0da-3174-4795-aca1-304c1c61ca73_thumb.jpg

 

profil

post-99558-imported-20041e61-2415-4171-8cb3-7152de64bc7e_thumb.jpg

 

wew. strona przyczepy

post-99558-imported-2cee17f1-1140-4a4a-8137-d0a2950f4c0d_thumb.jpg

 

wew. strona przyczepy (rozebrane gniazdko)

post-99558-imported-e32f5e0c-0263-45f8-9b02-c0b9f52885c4_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.elcamp.pl/ i innych podobnych sklepach :hop1:

 

ewentualnie kup odwrotne gniazdo i dodatkowo wtyczke do niego :ok:

 

Otóż tutaj sprawdzałem już wcześniej w sklepie internetowym i nie ma nic podobnego.

 

Na stronie holenderskiej znalazłem bardzo duży wybór gniazd i wtyków, LINK, w PL jeszcze nic takiego nie ustrzeliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń, albo najlepiej sprawdź w katalogu Nachtmana i wtedy zadzwoń do Tomic, jeżeli jest to dostępne, to Ci to ściągną.

Ja też już zamawiałem kilka rzeczy u nich, zamawiasz, a odbiór max 2 tygodnie, od zamówienia, ale u mnie było szybciej.

Albo bezpośrednio od przedstawiciela http://sklep.nachtman.pl/index.php?cat=12&page=253.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjeździłem z 15 sklepów i hurtowni elektrycznych na trasie W-wa <-> Sochaczew iii wszyscy rozkładali ręce (akurat leroy nie był po drodze) z braku laku - a, że była potrzeba zamontowania go od razu zakupiłem zwykłe gniazdo pod 230V na 16A i do tego przerobiłem sobie przewód podłączeniowy.

 

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimo, tylko że montując zwykłe gniazdo w przewodzie podłączeniowym masz dwie wtyczki jeśli włączysz jedną do sieci to na bolcach drugiej masz 230V a to już :niewiem: . Takie oryginalne gniazda to zwykłe zewnętrzne gniazda 1-no fazowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jimo, tylko że montując zwykłe gniazdo w przewodzie podłączeniowym masz dwie wtyczki jeśli włączysz jedną do sieci to na bolcach drugiej masz 230V a to już . Takie oryginalne gniazda to zwykłe zewnętrzne gniazda 1-no fazowe.

 

O tym samym pomyślałem, że stosując zwykłe gniazdo w przedłużaczu wystąpią dwie wtyczki i jak zacznie podłączać przedłużacz wpierw od strony słupka/skrzynki zasilającej to na drugim końcu ma dwie odsłonięte „elektrody” gotowe na porażenie prądem :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, głowę raczej mam na karku i wiem co robię, zwyczajowo zawsze podłączam wpierw odbiornik a potem dopiero zasilanie. A tak poza tym jest się czym bronić jakby co :piwko: hehe :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, głowę raczej mam na karku i wiem co robię, zwyczajowo zawsze podłączam wpierw odbiornik a potem dopiero zasilanie. A tak poza tym jest się czym bronić jakby co :piwko: hehe :piwko:

 

 

Tylko żeby zwyczajowo jakieś ciekawskie dziecko nie chciało zobaczyć jak wtyczka wygląda z drugiej strony :piwko: ( taką wtyczkę łatwiej wyjąć z gniazda niż wtyczkę oryginalną, która wchodzi i wychodzi ciężej, a w dodatku ma zabezpieczenie, czyli blokadę w pokrywce wtyczki) lub przypadkiem ktoś się nie zahaczył o przedłużacz i wyrwał Tobie wtyczkę z gniazda przyczepy. Jak dla mnie takie rozwiązanie jest nie dopuszczalne :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Takie rozwiązanie jest całkowicie niedopuszczalne, jeszcze wewnątrz przyczepy połączenie przetwornicy do instalacji przejdzie, ale zastosowanie przyłącza kablem zakończonym z obu stron wtyczką jest co najmniej nie odpowiedzialne i śmierdzi prokuratorem.

 

Zmień to jak najszybciej jeżeli została przy przyczepie klapka. przeprowadź przewód 3x2,5 mm przymocowany na stałe do zabezpieczenia w cepce zakończony wtyczką a do przedłużacza z jednej strony załóż gniazdo jak do przedłużacza. Jest to może rozwiązanie tymczasowe ale na pewno bezpieczniejsze, a z biegiem czasu nabędziesz to co potrzebujesz i założysz tak jak ma być.

 

A zastanów się nad czymś takim a tu na CEE 17

 

Pozdrawiam Artur

 

P.S.

Posiadam uprawnienia elektryczne w zakresie eksploatacji i dozoru z pomiarami więc wiem co piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.