Jump to content

Klin listwy przód - Fendt Saphir 490 2001

Marcin83
 Share

Recommended Posts

Chcę wymienić klin w przedniej listwie w mojej przyczepie, obecny jest raczej od momentu produkcji. Zakupiłem cały komplet z zakonczeniami na niemieckiej stronie poniewaz u nas nie było - wedfług modelu i rocznika. Paczka pryszła i zakonczenia ok ale klin jest jakby mniejszy ( nie tak masywny jak obecny - bardziej przypomina te do listwy bocznej. Sparwdzieł roczniki w dół i góre i jest to samo a na przyczepie co innego. Macie może doświadcenia gdzie nabyć coś bliżej oryginału ?  Na zdjęciu zakonczenia + listwa któą mam nową i poglądowe zdjecie przyczepy o któy klin mi chodzi. 

image.png.782d39e632a27c28ffc0d40601b4f1be.png   

Prawdopodobnie stary klin jest już niedostępny a ten który wkleiłeś występuje w przyczepach chyba po 2001 roku, one mają takie same w bocznych listwach. We wcześniejszych jako zamiennik występuje niebieski. 

IMG_20230124_232452.jpg

Tak poza tym to klin jest wymieniony na tej samej przyczepie którą załączyłeś. Była moja, jutro odjeżdża z nowym właścicielem. 

Dzięki. Patrzyłem te roczniki w dół i był tylko taki zestaw z tym klinem w częściach dostepnych. Czyli powinienem  zastosować  ten nowy trochę mniej masywny jako zamiennik w takiej sytuacji 

Kiedy szukałem dla siebie nie znalazłem tego który był od nowości. W wyszukiwarkach części dla mojego rocznika występował tylko ten niebieski, taki sam jak w listwach bocznych. Chyba zamawiałem stąd: 

https://hobby-fendt-caravan-onderdelen.nl

Dzięki, tam właśnie kupiłem zestaw do siebie. Zastanawiam sie jeszcze czy wymieniac sam klin i zakonczenia czy też zdjąć całą listwę i wymienić całą uszczelkę pod spodem ?  

Ja wymieniałem tylko klin ale co nowe uszczelnienie to nowe.