Jump to content

Do Albanii w czerwcu 2023 ??

123
 Share

Recommended Posts

Witam.

Siedzimy, planujemy i tak się zastanawiam czy ktoś oprócz nas rusza już weekend Bożo-ciałowy na wczasy?

Plany dojechania  przez Budapeszt nocą, Bośnię (Mlincici i Neretvansky Most)  do Kotoru i aż nad albańskie wybrzeże. 

W ile dni...? Nieważne  :) Byle z radością i bezpiecznie zanurzyć się w Adriatyku.

Trochę włóczęgi na dziko trochę na kempingach. 

Zbieramy team.  Ruszamy z Oświęcimia (mał0polskie)

Witaj,

dokładnie tę trasę jechałem we wrześniu, przez Korbielów, Sahy, Budapeszt, do Jajca/Jajec (nie wiem jak się prawidłowo odmienia). Kemping koło Mlincici - nad jeziorem plivskim, myślę że te Mlincici planujesz. Później Czarnogóra i dalej Albania. To jak na weekend nawet długi to za daleko po mojemu. Albo za krótko. Minimum 2 tygodnie myślę, szczególnie, że drogi w Bośni, Czarnogórze i Albanii nie są zbyt szybkie. Ten rejon zjechałem kilkakrotnie w ostatnich latach, na mapie wydaje się dosyć blisko z miejsca na miejsce, czas przejazdu z navi wydłuża się w stosunku do planowanego. Szczególnie że po drodze są takie widoki i miejsca, że "normalnie nie da się nie stanąć" :) Z Kotoru do granicy Albanii to jakieś 5-6 godzin, ale jak już ciągnąć tyle tysi km, to warto zjechać na południe - tam wybrzeże jest fajniejsze niż okolice np. Durres.

Ale pomysł jak najbardziej polecam, to piękna trasa, szkoda że czerwiec mam już zaplanowany, szczególnie, że mieszkamy koło siebie. 

Witam.

Zastanawiam się też nad Albanią ale dopiero w połowie Czerwca ( urlop ), tam nie byłem jeszcze jadę z pod Krakowa z przyczepą mocny holownik ale jeszcze nie na 100% jak nie wypali to znowu Chorwacja.

Marzy mi się północno - wschodnia część Albanii tak od połowy czerwca.

A potem do morza w A lub M.

Resztę A zjechaliśmy kilka lat temu.

Warto wrócić.

W dniu 23.01.2023 o 08:56, Altus napisał(a):

Witaj,

(...) To jak na weekend nawet długi to za daleko po mojemu. Albo za krótko. Minimum 2 tygodnie myślę, 

Ale pomysł jak najbardziej polecam, to piękna trasa, szkoda że czerwiec mam już zaplanowany, szczególnie, że mieszkamy koło siebie. 

Oczywiście masz rację że długi weekend to mało.

Może źle się wyraziłem i poszedłem skrótem myślowym :)

Wyruszamy "w weekend" bożo-ciałowy - ale nie "na weekend" lecz na 2 tygodniowe wczasy. Wolimy przed sezonem. Taniej, mniej ludzi i nie tak gorąco jak w lipcu/sierpniu. 

Właśnie dziś zakupiłem Hondę CRV :)) ale model RD1 - Trzeba byłoby się spotkać między Chełmkiem a Oświęcimiem pogadać o karawaningu i Hondach ... bo tak daleko do siebie mamy :))

Edited by 123 (see edit history)

W dniu 27.01.2023 o 21:41, 123 napisał(a):

Wyruszamy "w weekend" bożo-ciałowy - ale nie "na weekend" lecz na 2 tygodniowe wczasy. Wolimy przed sezonem. Taniej, mniej ludzi i nie tak gorąco jak w lipcu/sierpniu. 

Jak się tylko da poza wakacjami to jest zdecydowanie luźniej w trasie, na granicach czy kempingach. Ja zawsze we wrześniu choć czasami już jest zimno (kilka lat temu Istria) i uciekaliśmy szukać ciepła.

W dniu 27.01.2023 o 21:41, 123 napisał(a):

Właśnie dziś zakupiłem Hondę CRV :)) ale model RD1 - Trzeba byłoby się spotkać między Chełmkiem a Oświęcimiem pogadać o karawaningu i Hondach ... bo tak daleko do siebie mamy :))

Też miałem RD1, wlokła pięknie przyczepki. Jak się trochę odrobię dam znać na priv.

W dniu 28.01.2023 o 22:44, Altus napisał(a):

Ja zawsze we wrześniu choć czasami już jest zimno (kilka lat temu Istria) i uciekaliśmy szukać ciepła.

Mi Istria kojarzy się z największymi skwarami w moim życiu, ale to było w wakacje i trochę dziwi mnie, że we wrześniu może już być tak zimno :( 

7 godzin temu, lbuster napisał(a):

Mi Istria kojarzy się z największymi skwarami w moim życiu, ale to było w wakacje i trochę dziwi mnie, że we wrześniu może już być tak zimno :( 

Tak, zwłaszcza druga połowa września. Coś tam czytałem, że już o tej porze wieje bardziej od lądu z północy. Byliśmy w Porecu, było nawet słonecznie ale wiatr i zimna woda. Drugi tydzień w Premanturze koło Puli, ze dwa dni ładne, a reszta wiało, zimno i jeszcze silna burza. Generalnie Istria bardzo mi się podoba (byłem 2 razy) i może będzie trzeci bo dawno nie byłem :)