Skocz do zawartości

mobilna kamera cofania


glomir

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, filemoon napisał(a):

Teltonika (mysle ze za rok ja kupie na sezon) duzo lepsza jak Mikro, ma GPS, wyjscie na wszystkie zewnetrzne anteny lacznie z wifi pozwala podpiac dwa sim i laczy sie do free wifi jak jest dostepny (wifi client mode).

Masz świadomość, że zaczynamy dyskusję czysto akademicką :).

Co do GPS , 2 sim i free WiFi się zgadza jest to duża przewaga. Ale jak wszystko w urządzeniach mobilnych powinno być szyte na miarę.

My większość  czasu spędzamy na wyjazdach w EU. Z 2 sim raczej nie mieliśmy potrzeby korzystać bo popularne staje się rozwiązanie wirtualnych operatorów którzy korzystają ze wszystkich nadajników i mają podpisane umowy ze wszystkimi operatorami lub kilkoma :) 

2 sim to bardziej rozwiązanie przemysłowe dla systemów bezpieczeństwa, które muszą mieć zapewnioną ciągłość połączenia.

My jak cis nie działa jedziemy 5km dalej i już jest OK :) 

W przypadku wyjazdów wzrosły by koszty 30€x2 ale oczywiście transfer 200Gb.  W kraju mając kartę Play masz zasięg wszystkich fizycznych operatorów (oczywiście wiem o ograniczeniach i mniejszej przepustowości) ale jest :).

Jak już wspominałem mam dodatkowo router Forda z GPS :) 

Różnica w cenie jest na korzyść Mikro … a już przy tym domowym 4G za 400 pln to większość nawet nie spojrzy na akademickie rozmowy :) 

Jeśli masz potrzeby i wykorzystasz te dodatki oraz funkcjonalność to dobry wybór. 
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Masz calkowita racje, produkt dobierac sie powinno zgodnie z wymaganiami, chodz wymagania kupujacego nie determinuja realnych potrzeb. Czasem za “dobrze miec” doplaca sie spora kwote a tego “dobrze miec” dodatku sie nie wykozystuje”.

U mnie dwa sim to bardziej rozdzielenie pomiedzy nisko kosztowym sim pod GPS (koszt w granicach 5-7e rocznie) a karta z dostepem do internetu.

Dla mnie kluczem jest solidna budowa i stabilnosc oprogramowania ;)

Podobnie gps sledzenie lepiej posiadac jak nie posiadac (nawet wiecej jak jedno).

Z Cradlepoint jestem bardzo zadowolony jak idzie o stabilnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, filemoon napisał(a):

Masz calkowita racje, produkt dobierac sie powinno zgodnie z wymaganiami, chodz wymagania kupujacego nie determinuja realnych potrzeb. Czasem za “dobrze miec” doplaca sie spora kwote a tego “dobrze miec” dodatku sie nie wykozystuje”.

U mnie dwa sim to bardziej rozdzielenie pomiedzy nisko kosztowym sim pod GPS (koszt w granicach 5-7e rocznie) a karta z dostepem do internetu.

Dla mnie kluczem jest solidna budowa i stabilnosc oprogramowania ;)

Podobnie gps sledzenie lepiej posiadac jak nie posiadac (nawet wiecej jak jedno).

Z Cradlepoint jestem bardzo zadowolony jak idzie o stabilnosc.

:) patrzymy w takim razie w tym samym kierunku. 
Daj znać jak nabędziesz miał i się pobawisz 
Teltoniką. Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii.

Ja od dłuższego czasu przeszedłem na Mikro właśnie ze względu na stabilną pracę … a CCC w porównaniu do Cisco :) (mówię tu o zastosowaniach firmowych) 

Zaimplementowanie niektórych rozwiązań to jakiś dramat, ale jak raz to przejdziesz to działa, działa do momentu kiedy się coś nie upali :) 

W temacie „dobrze mieć” … pamietam jak w 2006 czy 7 kupiłem pierwszego macbooka z Intelem … jak ja się tym jarałem … w mojej branży 95% oprogramowania jest pod wind więc wydawało się, że będzie super. Jak uruchomiłem z Boot Camp to po 6 miesiącach wywaliłem :) do dzisiaj mam VM i nawet mi nie przychodzi do głowy by coś z tym zmieniać … w archiwum są pliki VM z Xp z 2006 i do dziś działają :) 

Wiec z biegiem lat zaczynasz patrzeć bardziej na bieżące potrzeby i raczej się nie przejmujesz tym, że czegoś brak. Za 3, 4 lata i tak kupisz coś nowego bo wejdzie 6G albo 7G lub Ci 4G wyłączą wiec z  większości „dobrze mieć” nawet nie zdążysz skorzystać :) 

Traktuj to jako moje indywidualne  przemyślenia a nie temat do polemiki :bevil:

A przy takim podejściu wydając 2000 mniej na router zawsze masz 2tys więcej na pozostanie dłużej na wyjeździe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego inwestuje w antene a nie router, wybieram to rozwiazanie z ktorego bardziej skozystam.

Zwlaszcza ze tam gdzie jezdze to sygnal skacze od 3G do 4G i na 5G nie ma co liczyc w przyszlosci, niska populacja.

Chodz mozliwosc podlaczenia sie do wifi samochodu i uzywania Wifi z samochodu (tez mam w samochodzie) podczas jazdy to tez wygodna rzecz niestety moj Cradlepoint tego nie ma (Cradlepoint R1900 ma - ale jego cena calkiem jest z kosmosu).

Nie planuje w przeciagu roku kupic routera wiec mysle ze nie bedzie sie czym dzielic default_wink.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo 5Mbit/2Mbit pod domem przy modemiku umiejscowionym przy oknie jest 20Mbit/8Mbit

Uwzgledniajac nie za wybitny modem (stary Cradlepoint lte) jest wyrazny postep.

Jak przyjdzie czas wyjazdu, obecnie holownik potrzebuje “remontu” dam znac.


https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230510/65e4c8f898687724cd0c9b5193eac125.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada niepozornie … a montaż widziałem w manualu jest banalny … kusisz :) 

Obecnie walczę w webasto i zaplanowany fundusz remontowy chyba skieruje w ogrzewanie :) 

Wczoraj na Amazonie zamówiłem Victron Energy 82932 Czujnik Napięcia i Temperatury niby 161pln ale już miała być tylko eksploatacja a nie dodatkowe inwestycje … 

https://www.amazon.pl/dp/B07RTYGMBD/ref=pe_25095781_587317651_TE_item

 

Więc narazie wychwalam co mam jest super … a przynajmniej jest wytłumaczenie przed piękniejszą połową czemu jedziemy dalej (brak zasięgu zaczyna doskwierać po 4dniach :) ) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierajac antene upewnij sie ze ma dostatecznie dlugie wbudowane kable by wyszly min poza poszycie i by gwint mocujacy byl tez dostatecznie dlugi (w mojej tutaj bez rewelacji).

Ja u siebie wywalalem antene tv (psu na bude ona) i w jej wlot podlaczylem antene 5G/WiFi, troche mocowanie musialem motac bo inna srednica dziury byla ale wyszlo wzorowo, a nowej dziury robic nie chcialem.

Wraz z modemem odpalonym cala przyczepa zuzywa 0.3 do 0.4A, panel to spokojnie kompensuje wiec chodzi non stop.

Generalnie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, filemoon napisał(a):

Wybierajac antene upewnij sie ze ma dostatecznie dlugie wbudowane kable by wyszly min poza poszycie i by gwint mocujacy byl tez dostatecznie dlugi (w mojej tutaj bez rewelacji).

Ja u siebie wywalalem antene tv (psu na bude ona) i w jej wlot podlaczylem antene 5G/WiFi, troche mocowanie musialem motac bo inna srednica dziury byla ale wyszlo wzorowo, a nowej dziury robic nie chcialem.

Wraz z modemem odpalonym cala przyczepa zuzywa 0.3 do 0.4A, panel to spokojnie kompensuje wiec chodzi non stop.

Generalnie jest ok

Dobry wynik.

Mój zestaw bierze 1,5A :) ale tez chodzi 24/24. Mam LiFePo4 i do tego solary oraz Oriona. Wiec wady sprzętowe rekompensuje elektrownią przydomową :) 

Nasze przykłady idealne wpisują się w to co ustaliliśmy - zestawienie sprzętowe powinno byś dobierane pod potrzeby użytkowników :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Robertos napisał(a):

Zestaw kamery cofania bezprzewodowej i monitora 4,3" MBG Line D-435

Moze ktoś ma i się wypowie czy warto?

Jak już wspomniałem bezprzewodowe jest złe :) nawet powiem bleeeee … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filemoon napisał(a):


W przypadku przyczep ciezko sie “pierdzielic” z polaczeniem przewodowym.

Mimo wszystko to tylko jedna skrętka :) a bezprzewodowa zawsze przestaje działać jak jest potrzebna … sprawdziłem przetestowałem i ciągle bleeee. Możesz podłączyć przewodową pod router w przyczepie a tablet czy telefon pod WiFi i to działa … jest drobne opóźnienie ale ja się przyzwyczaisz to nie robi różnicy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rtwppk - To nie tak. Jeśli masz jedną i tę samą przyczepę to jest oczywistym, że pociągniesz sobie przewód i zapominasz o sprawie. A co, jeśli nie masz przyczepy tylko od czasu do czasu ją wynajmujesz ?  I to od różnych firm ? Albo pożyczasz w rodzinie czy wśród znajomych ? A co, jeśli często zakładasz na hak bagażnik rowerowy który skutecznie zasłania widok kamerki samochodowej ? Tak więc, nie sądź, że tylko Twoja opcja jest najlepsza a inne są be. Nie znasz potrzeb i uwarunkowań innych, którzy o to pytają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, glomir napisał(a):

rtwppk - To nie tak. Jeśli masz jedną i tę samą przyczepę to jest oczywistym, że pociągniesz sobie przewód i zapominasz o sprawie. A co, jeśli nie masz przyczepy tylko od czasu do czasu ją wynajmujesz ?  I to od różnych firm ? Albo pożyczasz w rodzinie czy wśród znajomych ? A co, jeśli często zakładasz na hak bagażnik rowerowy który skutecznie zasłania widok kamerki samochodowej ? Tak więc, nie sądź, że tylko Twoja opcja jest najlepsza a inne są be. Nie znasz potrzeb i uwarunkowań innych, którzy o to pytają.

Ale oczywiście masz rację, że potrzeby są różne i indywidualne dla każdego użytkownika.

Podstawową potrzebą ( nieważne w kogo przyczepie ) przy zastosowaniu kamery cofania jest by widzieć i by działała !!!! To w analizie funkcjonalnej sprzętu jest chyba najważniejszy element. Niestety z doświadczenia własnego wiem, że systemy bezprzewodowe nie działają poprawnie lub działają z zakłóceniami. To co zaproponowałem daje pełną gwarancję pracy poprawnej. Nie jest bez wad (opóźnienie w przesyłanym obrazie).

Zamontowanie kamery IP na bagażniku, rowerze w pożyczonej przyczepie jest banalne … potrzebujesz 4 do 6 opasek zaciskowych. Również w większości przypadków doprowadzenie skrętki do tej kamery nie stanowi problemu a kable możesz użyć do 100mb . W przyczepie masz router podłączony na stałe do 12V. Układem zasilającym kamerę jest mała przetwornica 12/48v lub dowolne 12V. Zasięg WiFi między przyczepą a samochodem wystarczy do podłączenia jak już pisałem telefonu lub tableta. 
 

Nie uważam, że tylko ta opcja jest jedyną słuszną … ale przetestowałem kilka zestawów z Garminem włącznie i to zawodzi a koszt zakupu jest niewspółmierny do zysku :). Dobra kamera IP z inteligentnymi funkcjami da Ci jeszcze zabezpieczenie antykradzieżowe tych rowerów :) 

Ale to moja indywidualna ocena tego zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet rozwiązania „mobilne” sygnowane przez Apple i łączone do HomeKit się nie sprawdzają i w pewnych warunkach okazuje się że kamera miała działać a nie działa :)https://www.arlo.com/pl_pl/cameras/arlo-essential
 

Zestawy „samochodowe” technologicznie są w XX wieku wiec ich analiza kompletnie nie ma sensu.

O czym pisałem przy Garminie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.