Skocz do zawartości

mobilna kamera cofania


glomir

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kamerka nie pobiła Garmina. … moja kamera jest zamontowana na stałe ale urządzenie na którym podglądam jest 100% mobilne jedyne ograniczenie to zasięg telefonii komórkowej :) lub WiFi campera … około 50 m od samochodu 

IMG_0469.thumb.jpeg.568b2ba49273c47deb28e72677c3e150.jpeg

Wydaje mi się, że lepszy obraz i zasięg będziesz miał z GoPro jeśli już koniecznie chcesz kamerę mobilną ale zasięg trzeba przetestować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mysle o tej kamerze cofania Garnima, ale na razie powstrzymuje mnie to ze sama nawigacje nie wspoldziala z tpms.

Garminy dla motocyklow wspoldzialaja z tpms ale kamperowe/przyczepowe wersje ktore wspoldzialaja z kamerami garmina nie dzialaja z tpms.

A zamiat doczepiac kolejne urzadzenia, chcial bym miec obsluge tych rzeczy w jednym urzadzeniu.


Regards Chris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje myślenie było podobne … jako rejestrator w aucie Garmin działa super … jako kamera tylna - w aucie synchronizuje się  przednią i jest OK ale 2 m dalej na zabudowie jest już dramat …. raz działa 3x nie … wrrr bardzo źle wspominam testy i zabawę tym zestawem 3 kamer ….

Zostały 2 i tylna IP :) … teraz to działa  zadowolenie 10IMG_3459.thumb.png.9a43d37cc5c6e2848d2c4fc677fb54b1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w aucie mam Garmina rejestratory jak wymienialem na nowsze to jeden trafil do przyczepy.
Ale jest tam jako rejestrator.

O kamerze cofania mysle Garmin BC50 (chyba bez opcji nocnej) i gadala by ona z nawigacja Garmina, ale chcial bym by nawigacja jednoczesnie obslugiwala tpms - jak tylko zacznie to od razu kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, filemoon napisał(a):

Rozumiem, w aucie mam Garmina rejestratory jak wymienialem na nowsze to jeden trafil do przyczepy.
Ale jest tam jako rejestrator.

O kamerze cofania mysle Garmin BC50 (chyba bez opcji nocnej) i gadala by ona z nawigacja Garmina, ale chcial bym by nawigacja jednoczesnie obslugiwala tpms - jak tylko zacznie to od razu kupie.

No ja przy IP mam wszystko w jednym i do tego informacje push jak ktoś się kręci przy aucie :) … działa …jak denerwuje można wyłączyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test z Xblitz Move 4. To kamera sportowa, którą posiadam. Ma funkcję Access Point, czyli można się z nią połączyć bezpośrednio. Niestety, jak tylko wejdę do auta, połączenie się zrywa.

CoxWlkp, zakładam, że masz postawiony router w camperze, żeby to chodziło. Czy jakoś inaczej jest to rozwiązane? W mojej przyczepie nie mam zasilania w trakcie jazdy, ale zastanawiam się czy dałoby się skonfigurować jakiś wzmacniacz sygnału na gniazdo zapalniczki w bagażniku auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin BC50 dziala - podlacza sie na stale do zasilania przyczepy, do tego ma kabel z nadajnikiem bezprzewodowym i jego w takim miejscu dajemy by byla komunikacja z Garminem navi w samochodzie (mozna przysrubowac do podlogi przyczepy) i boom dziala - mi tutaj bardziej o TPMS chodzi …

Nie chce sie tutaj w router bawic i ip kamere - chodz zakldam ze bylo by taniej.

Generalnie kamere laczysz z zasilaniem ze swiatel lub z wstecznego - wtedy jak nie trzeba nie ciagnie baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kusior napisał(a):

Robiłem test z Xblitz Move 4. To kamera sportowa, którą posiadam. Ma funkcję Access Point, czyli można się z nią połączyć bezpośrednio. Niestety, jak tylko wejdę do auta, połączenie się zrywa.

CoxWlkp, zakładam, że masz postawiony router w camperze, żeby to chodziło. Czy jakoś inaczej jest to rozwiązane? W mojej przyczepie nie mam zasilania w trakcie jazdy, ale zastanawiam się czy dałoby się skonfigurować jakiś wzmacniacz sygnału na gniazdo zapalniczki w bagażniku auta...

Masz racje router musi być … często wyjeżdżamy na dłuższe wyjazdy i to idealne rozwiązanie. Przez pierwszy rok korzystałem tylko z routera w Fordzie … i to był rok testów Garmina … było dokładnie jak z Twoją sportową może nie zrywało ale raz działała a raz nie - w zależności od wiatru :) 

Co do rozwiązania WiFi Ford … Ok działa 100Gb na rok za 250 pln w całej Europie. Jedyny problem z tym wynalazkiem, że wyłączasz silnik i nie masz WiFi. Dlatego kupiliśmy router na kartę zasilany 12V z dwoma portami LAN i WIFI. Wjeżdżamy do innego kraju, kupujemy kartę za 10-30€ na miesiąc i 100Gb starcza na TV, filmy i pracę online :) To co zabiera kamera można pominąć :). Dodatkowo mając WiFi konfigurujesz telefon w dwóch ustawieniach - po adresie IP i po nr SN. Jeśli jesteś w dystansie do 50, 70m od auta masz WiFi i podgląd z kamery po IP a jeśli jedziesz na wycieczkę i kamera wykryje ruch dostajesz powiadomienie … możesz sprawdzić co się dzieje łącząc się po SN …

W temacie wzmacniaczy … próbowałem dołożyć do przedniej kamery Garmina kamerę tylną w samochodzie … myślałem, że jak zrywa bluetooth to te 1,5 m pozwoli zbudować Garminowi potrzebne połączenie … NIE …nic bardziej mylnego.

WiFi działa do 100m na otwartej przestrzeni a 40,50 przy utrudnieniach :). Nie trzeba stosować wzmacniaczy. Są oczywiście kamery IP z WiFi ale tego nie polecam - zasilanie i tak trzeba podłączyć a niestety potrafi taka kamera się zawiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zadac pytanie - jaki router wybrales i jakich anten uzywasz, zadowolony jestes z niego?

Ja obecnie mam router Cradlepoint IBR600LP3, uzywam go z jego orginalnymi antenami - predkosc 4g ujdzie - zasieg srednio.

Obecnie szykuje sie do wywalenia anteny TV z dachu (nie jestem fanem naziemnej/sat TV, jak cos ogladam to uslugi strumieniowe) i zastapienia jej antena Taoglas SynergyX 9w1 (4g/5g wifi + gps), to powinno byc wystarczajaco “przyszlosciowe” rozwiazanie.

Mam juz na oku router ale obecnie jego cena mnie straszy (Teltonika RUTX50) - mysle ze z Cradlepoint bede sie lubil do czasu az jakis 5g router z podlaczem pod zewnetrzne anteny pokaze sie na rynku w akceptowalnej cenie (1500zl max), albo tez RUTX50 bedzie tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, filemoon napisał(a):

Moge zadac pytanie - jaki router wybrales i jakich anten uzywasz, zadowolony jestes z niego?

Ja obecnie mam router Cradlepoint IBR600LP3, uzywam go z jego orginalnymi antenami - predkosc 4g ujdzie - zasieg srednio.

Obecnie szykuje sie do wywalenia anteny TV z dachu (nie jestem fanem naziemnej/sat TV, jak cos ogladam to uslugi strumieniowe) i zastapienia jej antena Taoglas SynergyX 9w1 (4g/5g wifi + gps), to powinno byc wystarczajaco “przyszlosciowe” rozwiazanie.

Mam juz na oku router ale obecnie jego cena mnie straszy (Teltonika RUTX50) - mysle ze z Cradlepoint bede sie lubil do czasu az jakis 5g router z podlaczem pod zewnetrzne anteny pokaze sie na rynku w akceptowalnej cenie (1500zl max), albo tez RUTX50 bedzie tansze.

Ja mam Router LTE3302 2xLAN 2,4Ghz No Battery LTE3302-M432-EU01V1F i mi działa poprawnie. 
 @peja76 był niezadowolony bo korzysta z TV i mu zrywało połączenie wymienił na ZTE MF297D Domowy router WiFi 4G LTE do 600 Mb/s i jest mega zadowolony. 
Ja szukałem długo czegoś z 5G ale obecnie tych urządzeń i to z 12V zasilaniem jest jak na lekarstwo …. Trzeba poczekać.

Co do anten stosuje tylko fabryczne dołączone do urządzenia. Najczęściej net jest nam potrzebny do pracy online jak nie ma zasięgu wsiadamy i 5km dalej już go mamy :). Wieczorem poczytam o tym Twoim. 
 Znosisz co do TV to korzystamy z iPada 1Tb i przed wyjazdem zawsze zrzucę z 200G filmów seriali etc :) nie mamy potrzeby szukania więcej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw myslalem o ipadzie, ale przeanalizowalem potrzeby i wybralem monitor Samsunga M8 (do 3.5A przy stremowaniu). Dziala jak monitor 4k, do tego ma smart tv wiec glowne platformy sa (brak obslugi anteny).

Nowoczesny, lekki, 32”, ma pilota, 4k, aplikacje do streamowania, airplay, google cast, wbudowana kamera i mikrofon, alexa …

Przerobilem kabel i zasilam z USB-C (gniazdo zapaliczki) - chodzi bardzo ok.

wady

1. Brak wspolpracy z vesa (trzeba kombinowac)
2. Jak zasilam moja 12v -> usb-c adapterem to nie uciaga ladowania laptopa jak jest podlaczony do monitora
3. Katy widzenia mogly by byc lepsze.


Co do routera wybranego to 5G ma … ale cena straszy 500Eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, filemoon napisał(a):

Najpierw myslalem o ipadzie, ale przeanalizowalem potrzeby i wybralem monitor Samsunga M8 (do 3.5A przy stremowaniu). Dziala jak monitor 4k, do tego ma smart tv wiec glowne platformy sa (brak obslugi anteny).

Nowoczesny, lekki, 32”, ma pilota, 4k, aplikacje do streamowania, airplay, google cast, wbudowana kamera i mikrofon, alexa …

Przerobilem kabel i zasilam z USB-C (gniazdo zapaliczki) - chodzi bardzo ok.

wady

1. Brak wspolpracy z vesa (trzeba kombinowac)
2. Jak zasilam moja 12v -> usb-c adapterem to nie uciaga ladowania laptopa jak jest podlaczony do monitora
3. Katy widzenia mogly by byc lepsze.


Co do routera wybranego to 5G ma … ale cena straszy 500Eur.

Gdzie Ty znalazłeś ten router?:) z tego co widzę tylko na Amazonie albo na ebay :) tylko, że w opisach to tylko 4/3G.

No jako router robi wrażenie nie tylko ceną. 

Podeślij linka do jakiegoś naszego dystrybutora jeśli możesz.

 

2 godziny temu, filemoon napisał(a):

wybralem monitor Samsunga M8

Hmmm ja jestem już od lat po drugiej stronie mocy :) i jakoś od jabłka nie mogę się uwolnić. Jak do nowego iPada pro logi stworzyło klawiaturę z trackpad to już nawet kompa nie odpalam :). 10h pracy na baterii i mały ciężar sprawia, że jeździ wszędzie. Oczywiście cena jak Twojego rutera - odstrasza.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta antena też fajna … dużo w ten zestaw zainwestowałeś  Chyba będziesz jedyny w trudnym  terenie który ma szanse na neta  

Ja mam cradlepoint (cena uzywek kolo 50-80EUR) - antena jeszcze nie przyszla (zakupiona).

Teltonika (mysle ze za rok ja kupie na sezon) duzo lepsza jak Mikro, ma GPS, wyjscie na wszystkie zewnetrzne anteny lacznie z wifi pozwala podpiac dwa sim i laczy sie do free wifi jak jest dostepny (wifi client mode). Zuzywa tez mniej pradu jak Mikro.

Ja tez na Jablkach pracuje i ten monitoro-Tv sie nadaje. Ipad nie ma tych aplikacji ktorych do pracy potrzebuje.

Tam gdzie jezdze nie ma mocnego neta a pracowac czasem trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.