Skocz do zawartości

mobilna kamera cofania


glomir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zainteresowany jestem kamerą cofania w wersji mobilnej, tzn. z łatwym podczepieniem z tyłu przyczepy i tak samo łatwym demontażem. Kamerka powinna mieć własne zasilanie i łączyć się z wyświetlaczem po WiFi. Wyświetlaczem może być smartfon lub jakiś wyświetlacz dedykowany, może być z kamerką w komplecie. Wyświetlacz nie musi mieć własnego zasilania bo w końcu jest w kabinie gdzie jakieś USB zawsze się znajdzie. Kamerka powinna się aktywować na sygnał jej wywołania. W takim przypadku jej akumulator nie powinien się zbyt szybko rozładowywać. Jeśli czegoś takiego nie ma, to może kamerka(z własnym akumulatorem) cały czas aktywna i transmitująca obraz, którą będzie się szybko montować tylko na czas manewrów. Chodzi mi o to, że dość często zmieniam sprzęt na haku. Są to różne przyczepki czy bagażniki rowerowe. Po podłączeniu takiego ustrojstwa samochodowa kamera cofania oczywiście jest wyłączona a gdyby nawet nie była to niewiele można zobaczyć mając coś na haku. Fajnie byłoby mieć taką kamerkę w schowku i przypiąć ją nawet tylko na sam moment manewrów. Żadnego wpinania do instalacji. Pełna mobilność. Nie mogę niczego takiego znaleźć w necie. Czy ktoś zetknął się z czymś w tym stylu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kamerki sportowe typu GoPro (i podobne) - niektóre modele transmitują obraz na telefon. Niektórzy używają ich jako tymczasowe kamery cofania. Są różne rodzaje podstawek do szybkiego zamocowania (np. na kasku, na kierownicy roweru) więc pewnie będzie się dało łatwo wybrać pasujący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 18:05, Łza Włóczynutka napisał(a):

kamerki sportowe typu GoPro (i podobne) - niektóre modele transmitują obraz na telefon. Niektórzy używają ich jako tymczasowe kamery cofania. Są różne rodzaje podstawek do szybkiego zamocowania (np. na kasku, na kierownicy roweru) więc pewnie będzie się dało łatwo wybrać pasujący

OK. Dzięki za podpowiedź. Rozejrzę się w necie :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, przetestowalem ostatnio powyzszy pomysl i przypialem gopro10 do okienka na tylnej scianie przyczepy, telefon w aucie i zasieg z kamery po wifi bez problemu lapal. Widze jedynie dwa minusy takiego rozwiazania: 

- sama konstrukcja okna nie pozwala na skierowanie kamery w dol, aby bylo widac krawedz przyczepy, ktora jest pomocna przy cofaniu. Tutaj bede jeszcze szukal mozliwosci jak to zrobic

- jak mam polaczona kamere i w miedzy czasie zadzwoni telefon, to podczas rozmowy kamera sie wylacza. Wtedy juz zdalnie nie da jej sie wlaczyc, trzeba operacje "parowania" powtorzyc ponownie.

Dalsze testy wkrotce, ale de facto nie widze innej mozliwosci posiadania kamery bez kabla na tyle przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karawaning napisał(a):

Wydaje mi się że Dometic takie coś robił, ale cena zabija

Jak patrzę na ceny kamer GoPro to też bez 2.000 PLN nie podchodź. A i takie za 4.000 PLN się trafią :o

Chyba najpierw muszę znaleźć jakiegoś sportsmena który użyczy mi takie ustrojstwo do testów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, glomir napisał(a):

Jak patrzę na ceny kamer GoPro to też bez 2.000 PLN nie podchodź. A i takie za 4.000 PLN się trafią :o

Chyba najpierw muszę znaleźć jakiegoś sportsmena który użyczy mi takie ustrojstwo do testów

Na Aliexpress coś takie nie znajdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dmtrade.pl/p17916,smart-life-spacetronik-sl-c30-google-alexa-touya.html

Nakręcana na gwint foto, na Allegro znajdziesz np. uchwyty z przyssawką, można zrobić samemu coś z magnesem neodymowym. No i wiele nie kosztuje.

P.S.
Nie szukaj w turystyce lecz w monitoringu.

 

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązanie ma być tylko do manewrowania. To na upartego wystarczy stary telefon na uchwycie i jakiś whatsup albo coś :)

 

GoPro spoko pomysł od razu będziesz mógł nagrać wakacje z rodzinką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 08:51, Ventyl napisał(a):

Jak rozwiązanie ma być tylko do manewrowania. To na upartego wystarczy stary telefon na uchwycie i jakiś whatsup albo coś :)

 

GoPro spoko pomysł od razu będziesz mógł nagrać wakacje z rodzinką :)

:D Dobre. Wakacje na wstecznym :D

Jednak to, co wcześniej zaproponował piotrowin wygląda zdecydowanie rozsądniej i prościej. i chyba na takim rozwiązaniu się skupię. Rozejrzę się w necie za takimi kamerkami i coś wybiorę. Możliwe, że na aliexpress też znalazłoby się coś odpowiedniego ale nigdy nie sprowadzałem niczego z Państwa Środka i chyba już tak zostanie.

Jak już się na coś zdecyduję to dam znać. Dzięki za wszystkie podpowiedzi :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem fajną kamerę ładowaną z solara  AEG 10997 pytanie tylko czy działa ?

na allegro jest sporo licytacji z outletów kamery po zwrotach konsumenckich więc może być jednak że słabo i ludzie odsyłają.

https://allegro.pl/kategoria/czujniki-i-kamery-cofania-kamery-cofania-253562?string=AEG 10997

może ktoś używał takiej i może się wypowiedzieć  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się i znalazłem takie maleństwo:

https://allegro.pl/oferta/kamera-bezprzewodowa-mini-noktowizyjna-wifi-smart-12161942579

Cena taka, że nie szkoda nawet wyrzucić do kosza jeśli nie będzie działać. Chyba dziś zamówię coś podobnego i w przyszłym tygodniu jak dojdzie, trochę się tym pobawię.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, glomir napisał(a):

Fakt, cena na kolana nie powala. Ale opinie wielce negatywne i biorąc pod uwagę cenę jak najbardziej prawdopodobne.
Zdalny zakup więc można zwrócić, tyle że zwrot za darmo tylko przez Allegro One Box i Allegro One Punkt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotrowin napisał(a):

Fakt, cena na kolana nie powala. Ale opinie wielce negatywne i biorąc pod uwagę cenę jak najbardziej prawdopodobne.
Zdalny zakup więc można zwrócić, tyle że zwrot za darmo tylko przez Allegro One Box i Allegro One Punkt.

 

Ja tą kamerkę kupiłem za 10zl na Ali na promocji. Normalnie są po 25. Uruchomiłem ją na chwilę i ogólnie przesył obrazu z dużym opóźnieniem. Łączyła się przez domowe wifi. Nie wiem czy może działać bezpośrednio z telefonem, nie sprawdzałem tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.