Skocz do zawartości

Transit mkVII Challenger Mageo


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Będę :P

ale to jest z myślą o lokalnych wyjazdach i zaszyciu się gdzieś na kilka dni. Przejazd gdzieś dalej robię z niewielką ilością wody (czy to w kraju czy za granicą). Ale jak już się zasadzę na lokalne zwiedzanie tak po kilkanaście km dziennie (albo się gdzieś zaszyję) to tankuję na full nie stresując się że co drugi dzień muszę szukać wody. A to często wyprawa dalej. 

Tak jak ostatnio byłem nad morzem w okolicach zatoki Gdańskiej to od Pucka po Krynicę Morską punkt z wodą jest jeden. I tak co drugi dzień musiałem wracać na mop na S7. Dwa razy musiałem się tam cofać. A tak to przejazdem zatankuję raz i po trójmieście będę bez stresu pomykał 5 dni albo dłużej. 

Albo przykładowo drugiego dnia znajduję fajną metę na kolejny dzień albo dwa a nie mogę teraz zostać bo muszę szukać już wody. A tak nie mam ciśnienia. Na dłuższe odcinki nie muszę tankować na full bo bankowo jakiś punkt z wodą będę mijał. Tak planuję wyjazdy żeby tą wodę mieć. Ale lokalnie jest już trudniej i na taki akcję się uzbrajam. Przydałoby się mieć jeszcze drugiego "kota" (obecny mniejszy od poprzedniego) ale to już droższy interes a używek brak (C200). Na razie awaryjnie będę miał baniak kilkanaście litrów w razie jakiegoś toytoya czy kibelka nie będę miał w zasięgu. Ale z tym jest znacznie łatwiej niż ze zdobyciem wody. Zwłaszcza w okresie zimowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorniku podczas podróży będzie Hel... czyli będzie to system odciążenia kampera ;)

jakieś 45l?

Ja jednak wolę mieć "mobilne" kanistry o około 12l...

2 godziny temu, marek230482 napisał(a):

Tak jak ostatnio byłem nad morzem w okolicach zatoki Gdańskiej to od Pucka po Krynicę Morską punkt z wodą jest jeden.

...

  niż ze zdobyciem wody. Zwłaszcza w okresie zimowym. 

Przesadzasz... akurat tam nie ma większych problemów z wodą... No może z wężem...ciut trudniej, ale z kanistrami, bez kłopotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująco szybko doszedł chiński mieszacz. Może dlatego że go kupiłem na allegro taniej niż na aliexpress :lol:

image.thumb.jpeg.0998fd12ea3e9b6534b92d6729c69ab3.jpeg

Faktycznie będzie problem z odpowietrzeniem bo tam na wejściu ciepłej i zimnej są zawory kierunkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.