Skocz do zawartości

Transit mkVII Challenger Mageo


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

6 minut temu, Misio napisał(a):

I skończyło się tak...

IMG-20230506-WA0010.jpg

Hehehe a mi się pytają po co mi w Pickamperze trapy :) … laikom mówię że to zabezpieczenie zbiornika paliwa do webasto :)))) 

ps. Dobrze, że się traktor znalazł :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zimą wożę trapy zimą...

Ale po filmie widać... że osiołek nie miał szans... tylne koła się blokowały/się zapadały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny tandem Misio :lol: 

Nie sądzę żeby tu trapy miały pomóc. Niestety. Chyba że miałby osiem. Wtedy od początku na jednym komplecie stoi a drugi już przekłada na wjazd :D 

Droga wygląda na ubitą, ale zdjęcia tego dołu przerażają jakby był luźny i kopny :)  To są już skrajnie niekorzystne warunki, trudno powiedzieć jakby mój się zachował na aż tak grząskim piasku. Jeździłem nie raz takimi drogami ale droga drodze nie równa a piasek i piasek to też różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marek230482 napisał(a):

TO jest to co pisałem :lol:

ja z takich sytuacji wychodzę bez szwanku. 

Taaaa ja i Michał lekki sprzęt potrzebujemy a Ty i Przemek to będziecie musieli iść po CZOŁG i to bardzo daleko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków. Miałem terenówki i pomimo dobrego przygotowania, napędu na cztery, blokad, kostki..... to się zakopywałem :)

Jeżeli chodzi o kampera to oczywiście że oceniam ryzyko i jak mam wątpliwości to nie ryzykuję pomimo jakiegoś tam doświadczenia i bliźniaka rwd. W kopny piach, grząskie błoto lub wodę (nie widać jak głęboko) się nie pakuję. Ale śliska trawa, płytkie błotko, piaszczyste drogi albo po prostu bezdroża/łąki wjeżdżam bez wahania. Gdzie z przednim napędem bym się nie odważył. Oczywiście łąka łące nie równa ale jeżdżąc trochę terenówkami potrafię ocenić czy ta łączka po deszczu mnie wciągnie czy będzie po prostu śliska :) jak dotąd się udawało ;) jeszcze mi w kamperze koła nie boksowały :) 
Nie ma się co oszukiwać, że kamper ma nieszczęśliwy rozkład masy. Większość ciężaru jest na tylnej osi. W przednionapędowym nie dość, że przednia oś jest mniej dociskana to na dodatek tylna z największym obciążeniem ma tylko dwa wąskie koła. Dość że przednie koła tracą łatwiej przyczepność to jeszcze gdy jest grząsko to tylne łatwiej grzęzną i stawiają opór. Nieszczęście gotowe.
Przy tylnym napędzie z bliźniakiem nie dość że napędzamy oś bardziej dociążoną to jeszcze na dodatek nacisk rozkłada się na dwa razy większą powierzchnię. Pojazd mniej grzęźnie i znacznie trudniej traci przyczepność nawet na niestabilnym gruncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peja76 napisał(a):

Taaaa ja i Michał lekki sprzęt potrzebujemy a Ty i Przemek to będziecie musieli iść po CZOŁG i to bardzo daleko :lol:

Zobaczysz odchudzę kierowcę i założę wyciągarkę :) wtedy sam siebie wyciągnę :) bez chodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał(a):

musieli iść po CZOŁG i to bardzo daleko :lol:

Tu to raczej nie daleko by było ?

Już 4x byliśmy kontrolowani przez służby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek230482 napisał(a):

Jeżeli chodzi o kampera to oczywiście że oceniam ryzyko i jak mam wątpliwości to nie ryzykuję

1 raz w życiu ktoś mnie wyciągał...

Kamperem jeżdżę 8lat...

Wpierw nie było nic dziwnego, zwykla droga polna, a później już nie było odwrotu...

Droga zaproponowana przez Google... ale podobno tam to normalne i nawet straż pożarna utyka, traktorzysta od razu zapytał czy tam...  A na Podlasiu chyba jest najwięcej dróg szutrowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.