Skocz do zawartości

Jaki nowy holownik do przyczepy 1600kg


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jaki polecacie holownik który ma równocześnie pełnić rolę auta rodzinnego i miejskiego? Samochód powinien być nowy tak do 200tys. Będzie ciągał przyczepę 1600kg.
Miał być Qashqai ale chyba będzie za lekki do takiej przyczepy.

Na razie biorę pod uwagę najbardziej Kodiaqa 2.0tsi 4x4.

Podpowiedzcie jeszcze jakies auta na podstawie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Commander napisał:

To za małe auto do 1600 kg. Skoda to dobry wybór. 

Dlaczego za małe? Przecież to odpowiednik RAV4. DMC Kia Sportage to ponad 2200 kg. Do przyczepy do 1600 kg jak znalazł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Kia Sportage ma MW od 1448 - 1672kg  w myśl prawa    MW holownika >= DMC przyczepy   to trochę trzeba uważać na to, aby po odbiorze samochodu nie okazało się że trzeba przyczepę zmieniać na lżejszą. 
Stosunek mas też nie wygląda za dobrze.
Sprawdź sobie jaki to wygląda na https://towcar.info

Czy w tej kwocie nie znalazła by się KIA Sorento ? 

Edytowane przez Koczaj (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacek00 napisał:

Dlaczego za małe? Przecież to odpowiednik RAV4. DMC Kia Sportage to ponad 2200 kg. Do przyczepy do 1600 kg jak znalazł 

Kolega kupił takiego.  Auto bardzo ładne ale wygląda na delikatnie . I silniki coraz mniejsze.  

Dla mnie przyczepa 1600 to kawał budy.  I mówię tu o zwykłym DMC, a nie 450 z podniesioną ładownością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Commander napisał:

Kolega kupił takiego.  Auto bardzo ładne ale wygląda na delikatnie . I silniki coraz mniejsze.  

A to już inna para kaloszy :)

Cytat

Dla mnie przyczepa 1600 to kawał budy.  I mówię tu o zwykłym DMC, a nie 450 z podniesioną ładownością...

To tyle co moja. Bardzo dobrze i bezproblemowo ciągało mi się ją obecnym Scenicem a to auto myślę, że gabarytowo bardzo podobne do Sportage. DMC też podobne i podobnie jak w Scenicu jest krótki tylny zwis. IMO to powinno być dobre auto do ciągnięcia pod warunkiem umiejętnego pakowania się. Czyli jak najcięższe auto. U mnie zawsze tak było.

Godzinę temu, Koczaj napisał:

Z tego co widzę Kia Sportage ma MW od 1448 - 1672kg  w myśl prawa    MW holownika >= DMC przyczepy   to trochę trzeba uważać na to, aby po odbiorze samochodu nie okazało się że trzeba przyczepę zmieniać na lżejszą. 

W myśl prawa RMC przyczepy nie może być większe niż RMC auta. MW też może być mniejsze niż DMC bo pytający ma uprawnienia B+E a przepis o tym, że MW nie może być mniejsze niż DMC dotyczy tylko kierujących mających uprawnienia kat. B, czyli zestawów do 3,5t. 

Cytat


Stosunek mas też nie wygląda za dobrze.

Przecież Sportage ma DMC ponad 2200 kg, więc przy załadowanym aucie i przyczepie stosunek mas to ok 70% więc całkiem przyzwoicie. Nawet biorąc pod uwagę nasz archaiczny przelicznik to wychodzi prawie 1700 kg. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie będzie już ładna wersja Kodiaqa, na bogato. Silnik ze sprawdzoną konstrukcją, skrzynia tak samo. Auto na pewno w środku jest dużo większe od Sportage. Tyle że Kia to całkiem nowy model, Skoda już trochę jest na rynku i nie ukrywam że wnętrze Kii jest nowocześniejsze.

Ale ja jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem, przez 3 lata zero problemów, auto bardzo dobrze radzi sobie z moją przyczepą - 1300 DMC. Myślę że też dobrze sobie poradzi z 1600 DMC. A diesel to już na pewno jeśli wchodziłby w grę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, borek6 napisał(a):

W tym budżecie będzie już ładna wersja Kodiaqa, na bogato. Silnik ze sprawdzoną konstrukcją, skrzynia tak samo. Auto na pewno w środku jest dużo większe od Sportage. Tyle że Kia to całkiem nowy model, Skoda już trochę jest na rynku i nie ukrywam że wnętrze Kii jest nowocześniejsze.

Ale ja jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem, przez 3 lata zero problemów, auto bardzo dobrze radzi sobie z moją przyczepą - 1300 DMC. Myślę że też dobrze sobie poradzi z 1600 DMC. A diesel to już na pewno jeśli wchodziłby w grę.

 

 

A jak szacujesz mase rzeczywistą tego knausa jak jedziesz zapakowany? Bo ona na sucho ma z 1200 :)  Kiedyś jezdziłem ze Sportem 500KD i załadowany wazyl 1600kg.
Ile pali Ci 2.0 TSI z tą przyczepką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szacuje ok 1400 wagi realnie. Spalanie średnio ok 11,5 do 13 z przyczepą, zależy jak szybko jedziesz. Wiadomo ma znaczenie jazda 85-90 w porównaniu do 100-105 ;)i dodatkowo zawsze mam box na dachu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.