Skocz do zawartości

Pytanie do klubowiczów z Wrocławia


rav509

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam możliwość zorganizowania parkingu tylko dla przyczep kempingowych z zapleczem technicznym do dyspozycji. Lokalizacja w okolicach lotniska, niedaleko zjazdu z przyszłej obwodnicy autostradowej Wrocławia, na terenie prywatnej posesji. Cena o jakiej myślę to około 100 zł za cycepkę za miesiąc - oczywiście z pewnymi zniżkami dla Fanklubowiczów :look:

 

 

I z tym wiąże się moje pytanie: co o tym sądzicie? Czy byłoby zapotrzebowanie na taką usługę w naszym mieście??

Będę wdzięczny za Waszą opinie.

 

Pozdrawiam

Rafał

 

Ps: nie wiedziałem w jakim dziale umieścić pytanko,mam nadzieje że tu będzie ok :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że przyczepa będzie tam stała 10 m-cy to koszt 1000 zł.

 

Myślę że to za dużo jak na parking pod chmurką

 

Ktoś kto ma przyczepę za 50000 być może się zgodzi jeśli teren będzie dozorowany

 

Ale ile jest takich przyczep w posiadaniu właścicieli którzy nie mają gdzie zaparkować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że przyczepa będzie tam stała 10 m-cy to koszt 1000 zł.

 

Myślę że to za dużo jak na parking pod chmurką

 

Ktoś kto ma przyczepę za 50000 być może się zgodzi jeśli teren będzie dozorowany

 

Ale ile jest takich przyczep w posiadaniu właścicieli którzy nie mają gdzie zaparkować ?

 

 

Oczywiście jeśli parking jeśli parking miał by prawo bytu (było by zapotrzebowanie ) to w przyszłości pomyślało by się nad zadaszeniem go.

 

Co do kosztu to myślę ze nie jest on az tak duży.Parking byłby nastawiony na mieszkańców osiedli gdzie ciężko zaparkować samochód a co dopiero przyczepkę.

 

Oczywiście działalność byłaby zarejestrowana, w tej chwili orientuje się w kosztach ubezpieczenia itd. Docelowo chciałbym aby właściciel przyczepki mógł na tym terenie we własnym zakresie dokonywać napraw,remontów,przygotować swoje cudo do sezonu itp.

 

proszę o ewentualne sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płace za cały rok 150 zł tak więc .......

no chyba że we Wrocławiu taka drożyzna :swieca:

 

U mnie nie byłoby aż tak drogo,to jest odpowiedz jednego z forumowicza z Klubu Niewiadówek

 

 

 

Postprzez jedrek101 Pn, 21 wrz 2009, 09:33

nie jestem z Wrocka ale w stolicy na parkingu strzeżonym życzą sobie od 150Zł wzwyż za miesiąc :look: (oczywiście raczej bez zaplecza technicznego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~3,30zł za dzień (100zł miesiąc) wg mnie nie jest jakimś kolosalnym kosztem jak na duże miasto. Ale jak się zbierze do kupy cały rok to pewien koszt powstaje. Wg moich odczuć jakbyś zszedł do 2 zł/doba to chętnych by się znalazło. Tylko ciekawe czy by się to opłacało :hmm:

 

Przydałby się dostęp do prądu, wody, jakiś kibelek...A to po to by można było co nieco posiedzieć i porobić, spotkać się z innymi karawaningowcami i pogadać przy przyczepkach popijając :swieca: czy coś innego i wrócić taxi do domu :look: Jakbym mieszłał w bloku prawdopodobnie bym skorzystał z takiej usługi.

 

Za 100zł raczej jednak poszukałbym kogoś z działką pod miastem.

 

Takie mam pdczucia w tym temacie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 na miesiąc to nie dużo pod gołym niebem?

 

Zobacz. Np. strzeżony parking pod chmurką dla auta to bywa, że płacisz i 150zł za miesiąc.l W większych miastach, gdzie pod blokiem jednak nie możesz trzymać budy, to jest problem. Jak nie masz nikogo wmiarę blisko to taka alternatywa wydaje się dość rozsądna. Tak mi się wydaje :look:

 

Domyślam się, że masz swój kawałek placu (zresztą ja też) to nam wydaje się to drogo. Ale jakbyś mieszkał w bloku i nie miał w pobliżu nikogo znajomego gdzie zostawić budkę? Co byś zrobił? Myślę, że albo skorzystał z usługi, albo wogóle nie myślał mieć przyczepy :swieca: Tak mi się wydaje :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wydaje się Wam, że po prostu jeszcze nasz rynek nie jest gotowy? Kto ma przyczepkę? Ktoś, kto ma ją gdzie postawić - na ogół. Jeśli ktoś jest wyjątkiem, to szuka odpowiedniego miejsca, ale nie może za nie zapłacić niewiadomo jakich pieniędzy. Zaś firma, która chce takie usługi świadczyć musi mieć na nie zbyt, żeby obniżyć ceny. Jeśli ktoś zrobi parking na 10 przyczep, to poza kosztem samego placu, wszelkie inne koszty są podobne, jak dla parkingu na 100 przyczep. Te koszty stałe, jak podzielicie przez przyczepy stojące na placu - będzie problem, żeby zmieścił się w tej 100 za miesiąc. Zaś koszty samego placu - w mieście będą olbrzymie. Obawiam się, że kolega musi zrobić najpierw bardzo dokładną kalkulację, dołożyć do tego parę złotych przewidywanego zysku i wystawić ofertę. Nie wróżę tutaj wielkiego biznesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większych miastach, gdzie pod blokiem jednak nie możesz trzymać budy, to jest problem.

 

A propos, czy jest jakiś paragraf zabraniający parkować przyczepą pod swoim blokiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.