Jump to content

Podłoga w HOBBY540

MOUNTAIN
 Share

Recommended Posts

Zapewne taka sama jak w innych przyczepach. Szkielet z drewna sosnowego, z wypełnieniem styropianem lub styrodurem. Od spodu i z wierzchu szkielet przykryty sklejką.

Tomii, zgadzam się z tobą podłogi we wszystkich przyczepach mają taką samą konstrukcję, mogą różnić się jedynie jakością użytych materiałów!

hm, na pewno podłoga w okolicy kuchni z gąbki nie jest... :swieca: ,

przeczuwam kłopoty...

Ja też. Przykrego zapachu nie wywąchałem.Zgniłe chyba nie jest.Sprawdzałem czy przypadkiem woda z kranu nie ucieka pod wykładzinę. Ale nie. Może sklejka była podłego gatunku.W innych miejscach przyczepki jest OK. Od spodu też wszystko jest OK.Albo poprzedni właściciel był potężnej postury i kochał jeść i wydeptał wokoło kuchni.Będę obserwował.

A'propos podłogi w okolicach drzwi i kuchni. Wiele razy spotkałem się ze zdaniem kilku różnych użytkowników, jak i serwisów, że w tych miejscach podłogi naszych przyczepek narażone są na wielokrotnie większą eksploatację od innych miejsc. Z tego też względu tam podłoga zaczyna się uginać. Poprzedni właściciel mojej przyczepki wymyślił sobie sposóv naprawy poprzez wtryśnięcie pianki w przestrzeń pomiędzy warstwami podłogi. W efekcie podwozie się wypstręczyło. Nie wiem jak zabezpieczył wnętrze, ale tu się nic nie podniosło. Dla przyczepek, które mają koło zapasowe pod podłogą - nie polecam. Teraz muszę zamiast normalnego zapasu mieć dojazdówkę, bo docisnęło podłogę w dół i koło pełnowymiarowe się nie mieści. Ale w innych sytuacjach, myślę, że warto powtórzyć. Podłoga od dołu została ponawiercana w kilku miejscach, w środek wtryśnięta piana. Kiedy urosła, nadmiar poobcinać i zabezpieczyć otwory przed wilgocią. Zwracam uwagę na zabezpieczenie wnętrza przyczepy przed podniesieniem podłogi.

Choć najlepszym rozwiązaniem pewno byłoby rozebranie tej podłogi i poprawienie, ale znacznie bardziej praco- i kosztochłonne.

Wiele razy spotkałem się ze zdaniem kilku różnych użytkowników, jak i serwisów, że w tych miejscach podłogi naszych przyczepek narażone są na wielokrotnie większą eksploatację od innych miejsc. Z tego też względu tam podłoga zaczyna się uginać.

No fajne wytłumaczenie zgnilizny :swieca:

musisz przyznać, że efekt zgnilizny i efekt "wypracowanej" podłogi trochę się różnią. Szczególnie, że zgnilizna raczej nie będzie pojawiała się w miejscach szczególnego nasilenia ruchu, tylko w miejscach, gdzie pojawi się wilgoć. Stąd raczej byłbym daleki od takiego oceniania. Oczywiście każdy przypadek musi być konkretnie rozpoznany, ale jeśli taka sytuacja się powiela w różnych przyczepach...

A potem daj znać, kto z nas miał rację. Ja Ci życzę zwykłego zużycia, które da się prostymi metodami naprawić, bo ewentualne podgnicie, to zdecydowanie większa robota!

Ja Ci życzę zwykłego zużycia

Ja także , obym się mylił :swieca:

MOUNTAIN, skąd jesteś. Jeżeli okolice Poznania to mogę pomóc jeżeli okaże się że z twoją podłogę to grubsza robota.

w razie czego załączaj zdjęcia na forum jak zaczniesz ją badać, na pewno wielu będzie miało coś do poradzenia lub podpowiedzenia.