Skocz do zawartości

Kamperem po USA - Porady i uwagi


Rubicon

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegam...to bedzie dlugi wpis. Postaram sie w nim zebrac wszelkie znane mi rzeczy dotyczace podrozowania po USA z przyczepa/kamperem.

Zaczne od tego ze jesli ktos planuje ten typ zwiedzania USA aby zaoszczedzic to niestety moze sie srogo zdziwic.

Ale po kolei.

Zacznijmy od wyboru pojazdu.

1. Osobowka + Namiot - Zaleta takiego roziwiazania jest jego prostota. Wypozyczamy odpowiadajace naszym potrzebom auto osbowe/suv, kupujemy w walmarcie prosty namiot plus podstawowy sprzet biwakowy(koszt calosci namiot, kuchenka, spiwory, naczynia to okolo $300-400 dolarow za sprzet dla czterech osob). Wady - ciezko takim sprzetem wygodnie spac na parkingach, brak ubikacji/lazienki.

2. Wypozyczenie Campervana - zaleta - cena - najtansza opcja jesli chodzi o wypozyczenie czegos w czym da sie spac, ugotwac i generalnie spedzic wieczor gdy pada deszcz. Ceny takich vanow na przyklad w travellers-autobarnrv.com zaczynaja sie w okolicach $80 za dzien zaleznie oczywisce od vana i sezonu. Vany maja podstawowe wyposazenie takie jak spiwory czy naczynia wiec odpada kupno lub wozenie tego ze soba. Takim vanem przenocujemy w kazdym z wymienionych w dalszej czesci wpisu miejscach. Minusem moze byc ilosc miejsca wewnatrz...ale zawsze mozna dokupic namiot i czesc ekipy moze tak nocowac. 

3. Wypozyczenie kampera RV z jednej z duzych wypozyczlni - najwiekszy minus to koszt. Niestety takie RV sa drogie, realne ceny zaczynaja sie w okolicach $200 za dobe. Plusem jest to ze takie auto mozna oddac w innej czesci stanow niz ta w ktorej sie je pobralo. Plusem jest tez niewatpliwa wygoda spania i mieszkania...pelna lazienka, ubikacja, spore lozka itp.

4.  Wypozyczenie RV lub przyczepy w serwisie typu RVshare.com. Minus jest taki ze oddac musimy w tym samym miejscu. Plusem sa nizsze ceny niz w duzych wypozyczalniach. Generalnie jest to wypozyczanie od osob prywatnych. Sam korzystalem z takiej formy wypozyczania wiele razy i szczerze ja polecam. Niestety wypozyczajac przyczepe trzeba miec auto...najlepiej kupione bo auta z wypozyczlni nie maja najczesciej hakow. 

5. Kupno RV na miejscu - w wiekszosci stanow da sie kupic, zarejestrowac i oplacic auto bedac turysta. Tu trzeba poszukac konkretnych regulacji prawnych dotyczacych konkretnego stanu. Plusem jest to ze po wycieczce auto mozemy sprzedac w cenie podobnej do ceny zakupu. Minusem jest to ze procedura kupna, rejestracji a potem sprzedazy moze trwac kilka dni i skrocic czas przeznaczony na zwiedzanie. No i nigdy nie wiadomo co sie trafi a koszta ewentualnych napraw sa na naszej glowie.

6. Sprowadzenie auta z Polski - koszt w tej chwili to okolo 5tys dolarow w obie strony. Opcja moim zdaniem dobra jesli planujemy dluzsza wyprawe po ameryce. Mamy wlasne, sprawdzone, znane auto. 

Aby prowadzic wiekszosc RV wystarczy zwykle prawo jazdy. Dodatkowych uprawnien wymagaja jedynie te najwieksze z hamulcami pneumatycznymi.

 

Gdy mamy juz ogarniete auto, czas na miejsce do spania.

 

Tu mozemy podzielic to na dwie kategorie - miejsca darmowe i platne.

Zacznijmy od darmowych.

W calych stanach mozna za darmo spac na terenach BLM(Bureau of land management). Tu oczywiscie pojawia sie pytanie jak wyszukac takie miejsca? Polecam darmowa aplikacje ioverlander. Pokazuje ona darmowe miejsca kempingowe, platne miejsca kempingowe, prysznice, miejsca do zrzucania sciekow, miejsca do pobierania wody pitnej. Wszystko z dodawanymi na biezaco opiniami uzytkownikow. Zaleta takich miejsc jest ich darmowa cena, czesto sa one w pieknych dzikich miejscach. Wada jest to ze mozna trafic na innych podroznikow a miejsca czasem bywaja male i wtedy trzeba szukac czegos innego w okolicy. 

Za darmo mozna tez spac pod wiekszoscia Walmartow i pod wieloma innymi supermarketami. Wszystkie takie miejsca sa opisane w apce ioverlander. Sa tam tez informacje dotyczace tego czy takie spanie jest w danym miejscu legalne bo zdarza sie ze miasta maja zakaz spania na parkingach...szczegolnie te duze miasta.

Spanie platne:

Oczywiste sa kempingi - tu jest ich duzo rodzajow..od takich prostych z jedynie wyznaczonym miejscem na auto i ognisko po tak zwane resorty gdzie sa takie rzeczy jak baseny, place zabaw i inne atrakcje...o podlaczeniu do pracu/wody/sciekow, internecie i TV nawet nie wspominajac.  Ceny takich kempingow wachaja sie od kilkunastu dolarow za te najbardziej prymtywne po kilkaset dolarow za dobe za te najbardziej wypasione. Wiekszosc z nich wymaga rezerwacji ale sa tez takie gdzie obowiazuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Rezerwacji dokonujemy bezposrednio na stronach danych kempingow lub na stronach rzadowych typu reservecalifornia.com w przypadku kalifornii. 

Kempingi w parkach narodowych - tu trzeba planowac na wiele miesiecy...a czesto lat przed wyjazdem. Kempingi w parkach sa mocno oblozone i zwykle jest na nich malo miejsca miedzy poszczegolnymi miejscami. Na szczescie w okolicach kazdego parku narodowego jest zwykle sporo kempingow tuz przy granicy parku i tam da sie znalezc miejsce.

Spanie w gospodarstwach. Istnieje wiele "klubow" ktorych czlonkowie moga spac na wspolpracujacych z klubem gospodarstwach. Najbardziej popularny jest Harvesthost. czlonkowie moga odplatnie spac w miejscach wyznaczonych przez gospodarzy. Ceny i jakosc miejsc jest rozna. czasem jest to zwykly kawalek laki za stodola a czasami jest to pieknie przygotowane miejsce z pelnymi podlaczeniami prad/woda/scieki/tv. Zaleta takiego spania jest to ze gospodarze sa zwykle bardzo goscinni, czesto zapraszaja odwiedzajacych na grilla/kolache, degustacje wina czy innych produktow. Jest to opcja najczesciej wykorzystywana przez starsze malzenstwa podrozujace po USA.

Co ja bym wybral? Majac ducha przygody i nie koniecznie patrzac na wszelkie wygody wybralbym kampervana i spanie na dziko za darmo z opcja odwiedzania platnych kempingow co kilka dni w celu ogarniecha higieny i prania. W ten sposob mozna moim zdaniem sporo zwiedzic nie ruinujac stanu konta.

Opcja full wypas? Poszukalbym jakiegosc fajnego RV na stronch typu RVshare. Tu tez mieszalbym noce na dziko z nocami na kempingach. Dzieki dostepnej w RV lazience i ubikacji odwiedziny kempingow moglyby byc duzo mniej czeste.

Co bym zwiedzal? Coz...moim zdaniem podroziwanie z przyczepka/kamperem jest dla ludzi ktorzy lubia przyrode i miejsca poza miastami i dlatego trzymalbym sie zachodniego wybrzeza USA. O ile wschod tez jest piekny to niestety jest tam za duzo wielkich miast i aglomeracji. Jest tez duzo mniej miejsc do zatrzymania sie na dziko bo jest mniej terenow panstwowych a na prywatnych najczesciej nie mozna sie zatrzymywac na noc.

Napisze tez cos co moze nie wszystkim sie spodoba...droga 66 i jej przejechanie w calosci to zly pomysl. Droga niestety w wiekszosci prowadzi przez malo ciekawe miejsca i tereny...i marnowanie kilku dni tylko po to by ja zaliczyc w calosci jest moim zdaniem strata czasu. Lepiej ten czas spedzic w parkach narodowych lub gdzies w dziczy czesciowo dzikiego jeszcze zachodu. Tu zdecydowanie polecam Nevade, Utah, Arizone i Kalifornie. Fajna objazdowke tych stanow mozna ogarnac w okolo trzy tygodnie. (moge polecic miejsca warte zobaczenia jesli ktos planuje wyprawe)

Na koniec - patrzac na ceny wynajmu, ceny kempingow to tak naprawde jedyna opcja nieco tansza niz noce w hotelach jest wypozyczenie campervana. reszta opcji bedzie w cenach podobnych do cen hoteli lub nawet drozsza uwzgledniajac cene wypozyczenia RV plus ceny kempingow. Tak jak pisalem na poczatku - podrozowanie z przyczepka/RV nie jest tansze niz hotele. 

To chyba tyle. Mam nadzieje ze komus te informacje sie przydadza podczas planowania wyprawy. Pamietajcie ze to tylko moje opinie...w wiekszosci poparte doswiadczeniem. Moze ktos ma inne doswiadczenia, pomysly propozycje. Chetnie poszerze swoj swiatopoglad dotyczacy podrozowania z przyczepka/RV po USA.

Oczywiscie jesli macie jakies pytania to walcie jak w dym!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubikon,  podane przez Ciebie ceny wynajmu są bardzo zbliżone do cen w polskich wypożyczalniach kamperów. Wszyscy doskonale wiemy że karawaning to forma spędzania czasu a nie sposób na oszczędne wakacje.  Najistotniejszą kwestią moim zdaniem jest kurs dolara.  Nie dawno było 5 do 1. To miazga,  bo wiem przez znajomych że w Stanach też zrobiło się drogo.

Tak jak Ty uwielbiam przyrodę i wypady autem z kempingu na zwiedzanie okolicy lub miasta.  Dlatego u nas sprawdza się przyczepa.  Na pewno w USA jazda zestawem dla turystów będzie prawie niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem znajomego w pracy, który poleciał do USA, kupił jakiegoś pickupa, czy inne kombi XXL (wiadomo, amerykanie się nie pitolą jeśli chodzi o rozmiar aut), pojeździł po stanach przez jakieś 2 miesiące, objechał co było do objechania, po czym sprzedał to auto i wrócił do kraju. Mówił że to tańsza opcja niż wynajem - cena sprzedaży oczywiście była niższa niż kupna, ale daleko jej było do wynajmu ;) 


Ostatnio zastanawiałem się nad tym kierunkiem. (Głównie dlatego że Europa jest dosyć mała i prawie całą mam już zjeżdżoną.) Dzięki za tą garść bazowych informacji. Czy wiesz coś więcej o opcji transportu własnego campervana do i z USA? Gdzie taką spedycję się załatwia? Czy jest opcja powiedzmy odebrać go w jakimś porcie na wschodzie a wysłać z powrotem do PL gdzieś na zachodzie, jak ogarnąć ubezpieczenia? Czy są jakieś ograniczenia czasowe jeśli chodzi o pobyt auta na terenie USA? Imho to bardzo ciekawa opcja.
Hmm i jeszcze pewnie trzeba by ogarnąć jakiś konwerter 110v => 230v jeśli by się planowało podpinać do prądu..

Btw, u nas też ceny na kempingach w niektórych miejscach są wyższe niż kwater/hoteli; zależy gdzie i jaki standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rubicon napisał:

patrzac na ceny wynajmu, ceny kempingow to tak naprawde jedyna opcja nieco tansza niz noce w hotelach jest wypozyczenie campervana. reszta opcji bedzie w cenach podobnych do cen hoteli lub nawet drozsza uwzgledniajac cene wypozyczenia RV plus ceny kempingow.

tutaj mam uwagę, jak chcesz zwiedzać dzikie miejsca, przemieszczać się, to do cen hotelowych należy doliczyć wypożyczenie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.12.2022 o 12:32, Łza Włóczynutka napisał(a):

Kiedyś miałem znajomego w pracy, który poleciał do USA, kupił jakiegoś pickupa, czy inne kombi XXL (wiadomo, amerykanie się nie pitolą jeśli chodzi o rozmiar aut), pojeździł po stanach przez jakieś 2 miesiące, objechał co było do objechania, po czym sprzedał to auto i wrócił do kraju. Mówił że to tańsza opcja niż wynajem - cena sprzedaży oczywiście była niższa niż kupna, ale daleko jej było do wynajmu ;) 


Ostatnio zastanawiałem się nad tym kierunkiem. (Głównie dlatego że Europa jest dosyć mała i prawie całą mam już zjeżdżoną.) Dzięki za tą garść bazowych informacji. Czy wiesz coś więcej o opcji transportu własnego campervana do i z USA? Gdzie taką spedycję się załatwia? Czy jest opcja powiedzmy odebrać go w jakimś porcie na wschodzie a wysłać z powrotem do PL gdzieś na zachodzie, jak ogarnąć ubezpieczenia? Czy są jakieś ograniczenia czasowe jeśli chodzi o pobyt auta na terenie USA? Imho to bardzo ciekawa opcja.
Hmm i jeszcze pewnie trzeba by ogarnąć jakiś konwerter 110v => 230v jeśli by się planowało podpinać do prądu..

Btw, u nas też ceny na kempingach w niektórych miejscach są wyższe niż kwater/hoteli; zależy gdzie i jaki standard.

Przepraszam ale nie zauwazylem twojego wpisu wczesniej.

W sprawie transportu i ubezpieczenia kampera/auta w stanach napisz do: https://www.youtube.com/@busempodrozemaleiduze 

Oni sa w miare na biezaco bo w ubieglym roku wyslali swojego vana do stanow i spedzil kilka miesiecy w podrozy. Zreszta ogladajac och filmy znajdziesz sporo informacji bo omawiali koszty i sposoby transportu oraz ubezpieczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.12.2022 o 12:05, Rubicon napisał(a):

2. Wypozyczenie Campervana - zaleta - cena - najtansza opcja jesli chodzi o wypozyczenie czegos w czym da sie spac, ugotwac i generalnie spedzic wieczor gdy pada deszcz. Ceny takich vanow na przyklad w travellers-autobarnrv.com zaczynaja sie w okolicach $80 za dzien ...

My wypożyczyliśmy dużego Transita w Południowej Karolinie na trzy dni za $1000 i to było trzy lata temu...

BTW @Rubicon, Szeryf USA z Nevady to Ty, czy coś pomieszałem?

 

 

W dniu 29.12.2022 o 12:05, Rubicon napisał(a):

W calych stanach mozna za darmo spac na terenach BLM(Bureau of land management). Tu oczywiscie pojawia sie pytanie jak wyszukac takie miejsca? Polecam darmowa aplikacje ioverlander. Pokazuje ona darmowe miejsca kempingowe, platne miejsca kempingowe, prysznice, miejsca do zrzucania sciekow, miejsca do pobierania wody pitnej. Wszystko z dodawanymi na biezaco opiniami uzytkownikow. Zaleta takich miejsc jest ich darmowa cena, czesto sa one w pieknych dzikich miejscach. Wada jest to ze mozna trafic na innych podroznikow a miejsca czasem bywaja male i wtedy trzeba szukac czegos innego w okolicy. 

Właśnie wróciliśmy z podróży z Charlotte, NC na wschodzie na Alaskę i z powrotem. Aplikacja iOverlander była w codziennym użyciu, także polecam. 

W dniu 29.12.2022 o 12:05, Rubicon napisał(a):

Za darmo mozna tez spac pod wiekszoscia Walmartow i pod wieloma innymi supermarketami. Wszystkie takie miejsca sa opisane w apce ioverlander. Sa tam tez informacje dotyczace tego czy takie spanie jest w danym miejscu legalne bo zdarza sie ze miasta maja zakaz spania na parkingach...szczegolnie te duze miasta.

Walmarty, ale też truckstopy. Można spać w Pilocie, Flying J, T/A, Petro, Loves. Nawet, gdy np. w Loves są znaki mówiące, że parking jest tylko na 1 godzinę dla klientów sklepu i tak nad ranem jest pełen aut i vanów, które tam spędziły noc. 

W dniu 29.12.2022 o 12:05, Rubicon napisał(a):

Spanie platne:

Oczywiste sa kempingi  /.../  Rezerwacji dokonujemy bezposrednio na stronach danych kempingow lub na stronach rzadowych typu reservecalifornia.com w przypadku kalifornii. 

recreation.gov to strona, gdzie można rezerwować tanie kempingi stanowe w wielu stanach. 

W dniu 29.12.2022 o 12:05, Rubicon napisał(a):

Kempingi w parkach narodowych - tu trzeba planowac na wiele miesiecy...a czesto lat przed wyjazdem. Kempingi w parkach sa mocno oblozone i zwykle jest na nich malo miejsca miedzy poszczegolnymi miejscami. Na szczescie w okolicach kazdego parku narodowego jest zwykle sporo kempingow tuz przy granicy parku i tam da sie znalezc miejsce.

W tym roku, w samym środku sezonu, udało nam się zarezerwować noclegi w bezpośrednim sąsiedztwie bardzo popularnego Parku Yellowstone. Dwa noclegi mieliśmy w West Yellowstone, dosłownie parę kilometrów od zachodniej bramy wjazdowej, Bakers Hole Campground, trzeci na południu, w samym parku, Lewi Lake Campground. Cudów nie było, ale spokój, cisza i niska cena.  Rezerwacje przez recreation.gov 

W dniu 22.04.2023 o 14:41, Rubicon napisał(a):

W sprawie transportu i ubezpieczenia kampera/auta w stanach napisz do: https://www.youtube.com/@busempodrozemaleiduze 

Oni sa w miare na biezaco bo w ubieglym roku wyslali swojego vana do stanow i spedzil kilka miesiecy w podrozy. Zreszta ogladajac och filmy znajdziesz sporo informacji bo omawiali koszty i sposoby transportu oraz ubezpieczenie. 

Busem przez Świat także wysyłali VW Transportera do USA i chyba planują wysłać tu swego nowego kamperka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 12:05, Rubicon napisał(a):

Co bym zwiedzal? Coz...moim zdaniem podroziwanie z przyczepka/kamperem jest dla ludzi ktorzy lubia przyrode i miejsca poza miastami i dlatego trzymalbym sie zachodniego wybrzeza USA. O ile wschod tez jest piekny to niestety jest tam za duzo wielkich miast i aglomeracji. Jest tez duzo mniej miejsc do zatrzymania sie na dziko bo jest mniej terenow panstwowych a na prywatnych najczesciej nie mozna sie zatrzymywac na noc.

Napisze tez cos co moze nie wszystkim sie spodoba...droga 66 i jej przejechanie w calosci to zly pomysl. Droga niestety w wiekszosci prowadzi przez malo ciekawe miejsca i tereny...i marnowanie kilku dni tylko po to by ja zaliczyc w calosci jest moim zdaniem strata czasu.

Zgadzam się całkowicie, ale i tak za parę tygodni planuję przejechać całą Drogę 66. Dlaczego? Hmmm... chyba dlatego, że ona tam jest, (choć praktycznie już jej niemal nie ma), że jest częścią historii USA i dlatego, że mnie pociąga droga, jazda, trasa. "Mam kilometrów paranoję, kiedy stoję cierpi dusza ma..."  Ale rzeczywiscie gdy ktoś planuje np. miesięczny urlop w USA, szkoda na nią czasu. Ja mam na zwiedzanie Ameryki kilka lat, więc to wygląda trochę inaczej z mojej perspektywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Rubicon, obejrzałem filmik na kanale Anity, super wyszło. Może i mnie się kiedyś uda spędzić noc na patrolu z Tobą? Kiedyś rozmawiałem z lokalnym policjantem u nas, w Indian Trail. Zagadał do mnie, jak jechałem małym fiatem, bo on wychował się na Kubie i znał to auto i mówił mi, że jest taka możliwość także w ich jednostce. 

Ale by nie odchodzić od tematu, mam pytanie: Czy nie planujesz przypadkiem wyjazdu w styczniu na Skooliepaloozę w Arizonie? Ja myślę, że się tam zjawię i fajnie by było, gdyby udało się tam zebrać większą grupkę rodaków. 

Fil AnityWu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.10.2023 o 14:13, Trucker Hiob napisał(a):

@Rubicon, obejrzałem filmik na kanale Anity, super wyszło. Może i mnie się kiedyś uda spędzić noc na patrolu z Tobą? Kiedyś rozmawiałem z lokalnym policjantem u nas, w Indian Trail. Zagadał do mnie, jak jechałem małym fiatem, bo on wychował się na Kubie i znał to auto i mówił mi, że jest taka możliwość także w ich jednostce. 

Ale by nie odchodzić od tematu, mam pytanie: Czy nie planujesz przypadkiem wyjazdu w styczniu na Skooliepaloozę w Arizonie? Ja myślę, że się tam zjawię i fajnie by było, gdyby udało się tam zebrać większą grupkę rodaków. 

Fil AnityWu:

 

Dzieki @Trucker Hiob Faktycznie film wyszedl swietnie a na patrol ze mna zawsze mozna sie umowic! Na Skooliepalooze sie nie wybieram bo nie bede mial czasu...w styczniu mam dwa wypady z przyczepa juz zaplanowane. Zreszta skooliepalooza to troche nie moj klimat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rubicon napisał(a):

Dzieki @Trucker Hiob Faktycznie film wyszedl swietnie a na patrol ze mna zawsze mozna sie umowic! Na Skooliepalooze sie nie wybieram bo nie bede mial czasu...w styczniu mam dwa wypady z przyczepa juz zaplanowane. Zreszta skooliepalooza to troche nie moj klimat. 

Szkoda, @Rubicon, ale może i tak uda się spotkać, gdy będę w okolicy? I rzeczywiście pojechać na patrol? Jak pozwolisz, to zadzwonię w styczniu.

Przypadkowo YT podsunął mi też wywiad z Tobą z 2022 roku z kanału 7 metrów pod ziemią. Bardzo ciekawy.  

Pozdrawiam. Piotr

Edytowane przez Trucker Hiob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie wszystkich.

Mam pytanie @Rubicon

Czy potwierdzasz nadal, że korzystniej jest wynająć RV ze strony którą polecałeś RVshare ??

Planuje wyjazd z rodziną w czerwcu (zachodnie wybrzeże)  i chcieliśmy wynająć kampera. Z tego co przeglądałem na RVshare to ceny są wyższe niż np. w indie campers czy motorehomerepublic.

W RVshare faktycznie kwota za dzień wynajmu jest niższa ale doliczają tax na poziomie 1200$ przy wynajmie na 2 tyg.

Czy są jakieś "haczyki" ,na które trzeba zwrócić uwagę przy wypożyczeniu kampera w usa??

Pozdrawiam

Darek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 7.01.2024 o 13:35, DonTyburro napisał(a):

Witam serdecznie wszystkich.

Mam pytanie @Rubicon

Czy potwierdzasz nadal, że korzystniej jest wynająć RV ze strony którą polecałeś RVshare ??

Planuje wyjazd z rodziną w czerwcu (zachodnie wybrzeże)  i chcieliśmy wynająć kampera. Z tego co przeglądałem na RVshare to ceny są wyższe niż np. w indie campers czy motorehomerepublic.

W RVshare faktycznie kwota za dzień wynajmu jest niższa ale doliczają tax na poziomie 1200$ przy wynajmie na 2 tyg.

Czy są jakieś "haczyki" ,na które trzeba zwrócić uwagę przy wypożyczeniu kampera w usa??

Pozdrawiam

Darek

 

 

Na Indie ceny sa niskie....przed dodaniem oplaty za przejechane mile. POdatek dolicza ci do kazdej ceny bez wzgledu czy wypozyczysz w RVshare, Indie czy innej wypozyczlni. Z mojego doswiadczenai wynika ze RV share nadal jest najtansze...choc to tez moze zalezec od danego regionu USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.