Skocz do zawartości

Karawaning w amerykanskim stylu.


Rubicon

Rekomendowane odpowiedzi

W moim pierwszym prawdziwym poscie na forum warto chyba napisac jak to wszystko sie zaczelo.

Nasza rodzinna przygoda z biwakowaniem(wole ta nazwe) zaczela sie od wypadow z namiotami. Oczywiscie wszystko w amerykanskim stylu...czyli na weekend zabieralismy ze soba pol domu.

Oto film z jednego z takich wypadow:

https://youtu.be/OZECH17A1z8

Ale czlowiek z wiekiem robi sie wygodnicki...wiec przesiedlismy sie z namiotow na przyczepy.

Zaczynalismy od wypozyczonych aby testowac rozne wielkosci i rodzaje wnetrz przed zakupem tej wymarzonej wlasnej.

Tu film z pierwszej wyprawy z jedna z wypozyczonych przyczep:

https://youtu.be/ZTgphN1HrYA

Mysle ze na dzis wystarczy.

Dajcie znac czy taki rodzaj postow wam sie podoba i czy kontunuowac moje opowiesci o biwakowanu w ameryce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Mnie jako turystę Ameryka urzekła,  choć kto wie ile nie widziałem.... 

Więc jeśli możesz pisz o infrastrukturze kempingowej,  sprzętach i ciekawych miejscach. 

Pozdrawiam. 

No nie ....Szeryf!!!!

Przemknęło mi przez głowę jak zobaczyłem NV , ale jak włączyłem film... hihi.

Widziałem chyba wszystkie twoje filmiki.  Fajnie że do nas wpadłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rubicon napisał:

Dajcie znac czy taki rodzaj postow wam sie podoba i czy kontunuowac moje opowiesci o biwakowanu w ameryce

Cześć. Już dodaję Twój temat do obserwowanych. Filmiki super. Dla mnie to totalna egzotyka i przy okazji wiedza.

Skrzynki przeciwmisiowe :]  Potrzeba matką wynalazków.

Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze temat sie podoba.

Tak jak pisalem, zanim kupilismy wlasna przyczepe wypozyczalismy rozne modele aby dokladnie je przetestowac i sprawdzic jaki uklad i wielkosc nam najbardziej pasuje. 

W miedzy czasie zdarzaly sie tez urlopy tradycyjne...czyli hotele...ale w podrozniczym stylu...czyli przeskoki z hotelu do hotelu co kilka nocy zeby zwiedzic jak najwiecej w ciagu urlopu. O to jeden z takich wypadow do Oregonu:

https://youtu.be/2MoJfqUQcz4

https://youtu.be/9WKeTODtlD0

https://youtu.be/_iElMLin2Bs

Zdarzaly sie tez jednodniowe wypady na rekonesans nowych pol kempingowych:

https://youtu.be/YV3YT-Sr7RE

Obiecuje ze w kolejnym wpisie bedzie wiecej o przyczepach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubicon witaj w klubie :)

To co już nam pokazałeś już mi się spodobało. Fajnie to się ogląda.

Pisz i nie oszczędzaj pióra o wszystkim co tam jest za wielką wodą a widownie będziesz miał zapewnioną.

Gdybyś tak mógł w wolnej chwili oczywiście jakiś film nakręcić z placu /placów gdzie sprzedają przyczepy i kampery  .Od razu mówię ,że nie wybieram się :) ot tak z czystej ciekawości . 

A Rubicon kojarzy mi się z Jeppem  :)  więc przy okazji zapytam jaki masz holownik ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rubikon,  może pokusisz się o dokładną prezentację swojej przyczepy... wewnątrz,  zewnątrz,  masa, dodatkowe wyposażenie,  hamulce, bo to wszystko jest inne od sprzętów w Europie. Jak się z nią jeździ,  jakie można rozwijać legalnie prędkości,  czy trzeba dodatkowe uprawnienia...

Myślę że wielu to zaciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Maras said:

Pisz i nie oszczędzaj pióra o wszystkim co tam jest za wielką wodą a widownie będziesz miał zapewnioną.

Gdybyś tak mógł w wolnej chwili oczywiście jakiś film nakręcić z placu /placów gdzie sprzedają przyczepy i kampery  .Od razu mówię ,że nie wybieram się :) ot tak z czystej ciekawości . 

A Rubicon kojarzy mi się z Jeppem  :)  więc przy okazji zapytam jaki masz holownik ? 

Postaram sie pisac w miare wolnego czasu i weny tworczej :D

Filmow z placow raczej nie bedzie...nie lubie salonow/handlarzy i staram sie odwiedzac takie miejsca tylko w ostatecznosci.

Dobre skojarzenie Rubicon z Jeepem....troche moj nick ma z tym zwiazek...ale glownie ze szlakiem Rubicon.

A jeepa oczywiscie mam:

k9HriY.jpg

A holownik jest taki:

XfSEbw.jpg

 

Zrobilem nawet o nim film jesli kogos to bardziej interesuje:

 

 

5 hours ago, Commander said:

Rubikon,  może pokusisz się o dokładną prezentację swojej przyczepy... wewnątrz,  zewnątrz,  masa, dodatkowe wyposażenie,  hamulce, bo to wszystko jest inne od sprzętów w Europie. Jak się z nią jeździ,  jakie można rozwijać legalnie prędkości,  czy trzeba dodatkowe uprawnienia...

Myślę że wielu to zaciekawi.

Jasne ze bedzie taka prezentacja...ale dopiero na wiosne bo obecnie pogoda nie za bardzo chce wspolpracowac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.02.2023 o 11:20, pasza napisał(a):

Karawaning w amerykanskim stylu

Świetny nowoczesny kamping USA słoneczna Kalifornia: dużo ciekawych patentów

 

 

Szacuje się, ze bezdomnych w USA jest około 550 tys, ale zwróciłbym uwagę na fakt, ze w USA około 1700 osob dziennie staje się nowymi milionerami, wiec byłbym bardzo ostrożny w wyrażanych opiniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.