Skocz do zawartości

Sylwester Uwexow 2022/2023 Południowy Tyrol


uwex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Trochę nas tu nie było, ale też żadnych dłuższych wyjazdów nie mieliśmy. Tym razem ruszamy na podobno zimowy wyjazd . Za oknem 5 stopni na plusie ( g.6.30) I pada deszcz. Jak to u nas bywa wyprawę zaplanowaliśmy jakieś 6 miesięcy temu i 23.12 okazało się, że musimy diametralnie zmienić plany. Mieliśmy jechać do Schladming gdzie mielismy zarezerwowany kemping i kupione karnety. Dzień przed Wigilią kemping napisał do nas maila, że ze względu na dodatnie temperatury i opady deszczu wszystko zamieniło się w jeziorko i nie da się do nich wjechać ani wyjechać. Jeżeli prognozy się zmienia to zapraszają może 29 lub 30 grudnia... Taki przyjazd nie bardzo nas urządza bo 02.01 musimy wracac. Jak nie my na szybko podjęliśmy decyzję o poszukiwaniu nowego miejsca. Jak się domyślacie w tym okresie znalezienie wolnej parceli graniczy z cudem. Po kilkunastu telefonach udało mi się coś znaleźć. Na kempingu Lärchwiese koło Mülbach w Południowym Tyrolu zwolniła się właśnie parcela. Nie zastanawiając się nawet chwili zrobiliśmy rezerwację i właśnie tam jedziemy. Mieliśmy jechać 750 km jedziemy 950 km. Mieliśmy być w Austrii będziemy we Włoszech i to jest właśnie piękne w karawaningu . Żeby jednak było weselej na kemping Lärchwiese Mieliśmy jechać w zeszłym roku, ale ze względu na obostrzenia covidowe odwołaliśmy rezerwację i pojechalismy do Fieberbrunn w Austrii - wniosek z tego, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Kemping napisał,że zwraca nam kase za rezerwację bez żadnych problemów, karnety kupowaliśmy wcześniej z 30% zniżka, na szczęście z ubezpieczeniem, które uprawniało nas do zwrotu karnetów do 2 dni przed przyjazdem bez podania przyczyny - tez napisali, że zwracają pieniądze. Czy tak się stanie okaze się za 2 dni bo wtedy powinny dotrzeć od nich przelewy, ale to w końcu austriacy, więc wierzymy im na słowo.

 

Wyjechalismy z Katowic o 6.30 planowy przyjazd 16.30- troche sie to jednak przedłuży bo po włoskiej stronie jeszcze robimy zakupy spożywcze. Do usłyszenia.

 

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

 

 

Pierwsze foto d339fd386ae11d802590d8fb5a1bba40.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie macie rację. Liczyłam na Wasza obecność ... Kemping Lärchwiese byl na liście do zaliczenia, więc właściwie wszystko zgodnie z planem


Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ruszamy w przeciwną stronę, ale chętnie poczytamy jak będzie na południu
A gdzie jedziecie?

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Życzę czarnych dróg i  sztruksiku przez cały dzień  
Dziekujemy, oby się sprawdziło

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, uwex napisał:

A gdzie jedziecie?

Nad Bałtyk...

Jak zwykle (o ile zaczynamy od zachodu) zaczynamy od Brzegu Dolnego i Zielonej Góry ? co się rozumie samo przez się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uwex napisał:

Dziekujemy, oby się sprawdziło emoji7.png

To dodam jeszcze: błękitnego nieba, słoneczka a to się wiąże ze wspaniała widocznością :hop1:

Fotki  :blagac:

Dajcie chociaż  popatrzeć bo czy nam się w tym sezonie uda  :hmm: :niewiem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodam jeszcze: błękitnego nieba, słoneczka a to się wiąże ze wspaniała widocznością :hop1:
Fotki  :blagac:
Dajcie chociaż  popatrzeć bo czy nam się w tym sezonie uda  :hmm: :niewiem:
 
Teraz to już nie dziekuje, żeby nie zapeszać. Jak tylko dotrzemy na miejsce
Będą pierwsze fotki

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie. Na kemping Naturkemping Lärchwiese dotarliśmy o g. 18tej po drodze zaliczając sklep na Brennerze. Najpierw może o sklepie - generalnie sklep tani, przeważała w nim nieznana mi marka produktów, które wlasciwie wyglądały ja podroby znanych marek. Piwo w śmiesznej cenie podobno nadaje się do picia . No, ale te cięższe rzeczy kupione, po resztę pójdziemy spacerkiem do miasteczka Vals jakieś 2 km. Sama droga minęła nam szybko i sprawnie bez żadnego korka po drodze. Uwaga teraz zrobię lokowanie produktu - zaznaczam jednak, że nie mam w tym żadnego interesu ... Bardzo polecam wypróbowana w tej podróży grę AutoBingo którą na długo zajęła mnie i nasze dzieci. W zestawie mamy kilka zmazywalnych tabliczek z obrazkami tego co widzimy za oknem - reszta to już zasady jak w bingo.4cf03687c2dbac303910ecd202144c6c.jpge59ce8a75bdd84613fdc2ffddcf3eef2.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Poniżej zdjecie przed sklepem na Brennerze, jakieś 500 m przed sklepem spożywczym znajduje się olbrzymie centrum outletowe gdyby ktoś akurat miał ochotę na duże zakupy7a6e799de4ec2e44bca5f3c27e1c1582.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Sam kemping sprawił na nas jak najbardziej pozytywne wrażenie. Zgodne w 100% z opiniami na Google. Parcele mamy duża z przyłączem prądu 16 A, dzialajaca woda i ściekami na parceli oraz jak ktoś potrzebuje przyłączem gazu. Sanitariaty czyściutkie i zadbane. Jest wszystko czego trzeba - narciarnia, sala zabaw dla dzieci, pralnia ,suszarnia, myjalnia, a i prysznic dla psów- wszystko w ciepłych i ogrzewanych pomieszczeniach. 3e29a85b36c817de2b79da6665b7072d.jpg868a29cb3910a871ddbcd73bb17d1ed1.jpgcc1b22bcd3bacc3c15994eb291149a6c.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Stoimy pod sama gondola przy nartostradzie . Jak będzie jasno pokażemy dokladnie jak niesamowicie tu wygląda. No i oczywiście jest snieg .

Zaraz po przyjeździe odwiedziliśmy kempingowa knajpę- tutaj również opinie z Google nie pomyliły się- jedzenie przepyszne, obsługa uśmiechnięta i przemiła.

Jak narazie jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni.764c66a3e7e8765ed10d0c9900dbc744.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, uwex napisał:

Poniżej zdjecie przed sklepem na Brennerze, jakieś 500 m przed sklepem spożywczym znajduje się olbrzymie centrum outletowe gdyby ktoś akurat miał ochotę na duże zakupy7a6e799de4ec2e44bca5f3c27e1c1582.jpg

Coś ten samochód "za czysty" jak na warunki zimowe.

Wy stoicie czy jedziecie ? ;-)

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten samochód "za czysty" jak na warunki zimowe.
Wy stoicie czy jedziecie ? ;-)
TOM
Tak ładnie zdjecie zrobione, albo taka ładna i czysta droga byla przy plus 5. Na zdjęciu stoimy na parkingu sklepowym.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.