Jump to content

Niedziałająca bateria umywalkowa

nitecka
 Share

Recommended Posts

Problem dotyczy braku wody w bateri kuchennej z mieszaczem,w kabinie natrysklowej woda działa bez zarzutu.Moje pytanie jak rozebrać baterią z mieszaczem ,aby dostać się do mikrostyków?proszę o pilnną odp :hehe:

miałem kiedyś problem z wyłącznikiem pompki w baterii. trzeba było naprawić, a że nie miałem o tym pojęcia po prostu improwizowałem i zapamiętywałem lokalizację kolejno zdejmowanych elementów.

okazało się że kabel się urwał. Po naprawie udało mi się wszystko poskładać i działa do dziś bez zarzutu :hehe:

spróbuj zajrzeć pod zlew. z tego co pamiętam w moim przypadku od spodu była śruba i mocowanie wężyków. jak się z tym uporasz, wszystko powinno iśc dalej bez problemu :ok:

edit: a może nie trzeba wszystkiego rozkręcać, tylko pozaglądać do szafek itd, pooglądać wężyki-może gdzieś jest zagięty? :hehe:

1.Czy w ogóle słychać działanie pompki wody?

2.Jeżeli tak - przyczyna w wężyku wody (może zagięty, może wypiął się z trójnika,

jeżeli nie - to znak, że nie dochodzi napięcie do baterii - pod zlewem jest dojście do styków- sprawdźcie tam instalację.

Sprawdź na początek wszystkie dojścia tzn prądu i wody Jak upewnisz się że to wina samej baterii to pościągaj wężyki i kabelki odkręć śrubę mocującą i masz kran na wierzchu Potem powolutku i ostrożnie rozbieraj baterie na elementy pierwsze Nic na siłe mogą być też elementy nierozbieralne Trudno powiedzieć jak jest w twoim konkretnym przypadku :hehe: i czy uda się go naprawić czy nie skończy się na wymianie

Problem dotyczy braku wody w bateri kuchennej z mieszaczem,w kabinie natrysklowej woda działa bez zarzutu.Moje pytanie jak rozebrać baterią z mieszaczem ,aby dostać się do mikrostyków?proszę o pilnną odp

Jestem prawie pewien że wszystkie krany są podpięte pod jedną pompkę.

Jeżeli woda w kabinie natryskowej leci bez problemu to w tym czasie odkręć też kran z którym masz problem tak żeby oba byly odkręcone jednocześnie.

Jeżeli woda też zacznie lecieć w tym zepsutym kranie to znaczy że prawdopodobnie jest problem ze stycznikiem w tym kranie.

a może fotkę tego stycznika daj bo ja właśnie poszukuje stycznika do kranu i może taki sam jest