Skocz do zawartości

maty grzewcze.


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem maty grzewcze o wymiarach 30 x 50 cm.x5 amper.

Na matach jest logo VW i produkcja Germany.

Chcę je wykorzystać do przyczepy campingowej jako koc grzewczy w łóżku.

W związku z tym mam pytanie do koleżeństwa, w jaki sposób je połączyć aby coś takiego uzyskać?

Chodzi mi o sprawę zasilania, czy jakiś prostownik lub zasilacz wchodzi w grę.Może jakiś potencjometr itp.Czy takie urządzenie będzie działać z aku. pojazdu, czy li tylko na 230V. Chcę zmontować 6 sztx5Amper to = 30 Amper.

Napisałem może nie fachowo lecz myślę że pomożecie mi w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę je wykorzystać do przyczepy campingowej jako koc grzewczy w łóżku.

 

a nie lepiej kupić taki kocyk? będzie bez kombinacji a co za tym idzie bezpiecznie No i wymiary ma odpowiednie i kilka stopni grzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych matach powinno pisać na jakie napięcie zostały wykonane. Jeżeli na 12V to 6 sztuk po 5 amper pobierze ok.360W. To jest tyle jakbyś w przyczepie miał 3 lodówki. Zniszczysz akumulator. Pomysł Kit-a jest lepszy. Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, koc kosztuje a to już dostałem.

 

rozumiem Boguś :hehe: ale koszt takiego koca niewielki a roboty z twoim pomysłem kupa a i trza to dobrze zrobić żeby bezpieczne w użytkowaniu było :ok: ale powodzenia życze :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że archisan ma rację. Jeśli będziesz w okolicach Kalisza to zabierz te maty. Mam laboratorium elektroniczne, to zobaczymy co sie da zrobić. Na razie obadaj, czy jest tam jakas notka co do warunków pracy urządzenia: napięcie, rodzaj prądu itd. Daj znać, czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, to są maty od podgrzewanych siedzeń, na pewno na 12V, ale prądu rąbią pewnie niemało. Używa się ich przecież podczas pracy samochodu, gdy prąd idzie z alternatora, myślę że akumulator wyciągną szybciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, to są maty od podgrzewanych siedzeń, na pewno na 12V, ale prądu rąbią pewnie niemało. Używa się ich przecież podczas pracy samochodu, gdy prąd idzie z alternatora, myślę że akumulator wyciągną szybciutko.

 

tak też doszliśmy z Jasiem do takiej opcji. Dzwoniłem na tel.

Jest to mata z tego co wiem na 12V. Ja myślę ją podłączyć przez jakieś urządzenie na 230V.

Myślałem o zastosowaniu np.trzech lub sześć szt. w przyczepie w deszczowe lub chłodne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus czy nie prościej zrobić ogrzewanie? Właśnie jestem po przetestowaniu małego grzejnika olejowego-6 żeberek 800w. Pojechaliśmy na początku miesiąca do Cortiny d Ampezzo a ponieważ było gorąco na południu to zabrałem niepełną butlę gazową 5 l. W ostatniej chwili tak na wszelki wypadek zabrałem nową olejówkę chociaż żona się ze mnie śmiała.A tu na kempingu niespodzianka -w dzień 25 a w nocy -3 stopnie i tylko dzięki temu grzejnikowi przeżyliśmy. W pzyczepie mieliśmy 16 stopni.Grzejnik kosztował kilkadziesiąt złotych i najważniejsze po włączeniu z lodówką nie wywalał bezpieczników (3,5 -4 A).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy56,

Tak, myślę nad ogrzewaniem, tylko że w mojej N 126 to mało miejsca.

Myślę nad zamontowaniem listew grzewczych na boku skrzyń pościelowych[na łóżku].

Cichy56,

a podpowiedz mi co to za grzejnik, skąd, za ile jak to działa?czy to jest na zasadzie Trumy?czy wolno stojący? czy znalazł by miejsce w tak ciasnej a przyjemnej :hehe: niewiadówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.