Jump to content
szary11

Zimowanie przyczepy

Recommended Posts

Yabulon
a ja się zastanawiam jak bedzie krzyżowka z Lepciakowej przyczepki i tego kombajna
Kamperek ze snopowiązałką do której to zawsze będzie brakowało sznurka :ok: (starsi forumowicze zrozumieją)

Effendi

Podeślę zdjęcia a Ciebie zaproszę na chrzciny jako ojca (chrzestnego oczywiście).

tylko cobym sie nie przestraszył jak zobacze te dziecie monstrum :ok::ok: bo co powie Ojciec T. ?

barwol

Przyczepę najlepiej jest zimować na zimowym kempingu tzn. wykorzystywać ją również o tej porze roku :ok:

miglanc

Ja tak przygotowuję swoją do zimowania.... :ok: Konstrukcja z ceowników aluminiowych. Chyba nałożę na to plandekę........myślę o niebieskiej bo taką mam :ok:

petek

To może być całkiem niezły patent. Obawiam się tylko co na to powiedzą inni użytkownicy parkingu. U mnie jak stała sama przyczepa to nikt nic nie mówił, ale pewnie jakbym ją tak przykrył to by zaczęła komuś przeszkadzać. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną stodołę, gdzie mogę przezimować przyczepę.

Serek
Ja tak przygotowuję swoją do zimowania.... :-] Konstrukcja z kątowników aluminiowych. Chyba nałożę na to plandekę........myślę o niebieskiej bo taką mam :hop1:

ja moge Cie prosic o bardzo szczególowy opis i fotki ??? , bardzo by mi to pomogło.

Yabulon
ja moge Cie prosic o bardzo szczególowy opis i fotki ??? , bardzo by mi to pomogło.
Dołączam się do prośby :hop1:

Marcin T

Wszystkie krawedzie trza by chyba pozabezpieczac aby nie podziurawilo plandeki :-]

Zapodaj fotki jak juz bedzie przykryty ten domek :hop1:

Sowa_77

miglanc,uważaj tylko na tą swoją pseudodrabinę,bo jak spadniesz i nadziejesz się na ten słupek to będzie nieciekawie :hop1:

Mrsulki
Konstrukcja z ceowników aluminiowych
Jakie to aluminium toż to zwykłe kształtowniki od rygipsów czyli stal ocynkowana :hop1:

miglanc
To może być całkiem niezły patent. Obawiam się tylko co na to powiedzą inni użytkownicy parkingu.
Może nie będzie tak źle....Ten "kawałek ziemi" to mój tzw. ogródek przydomowy /kiedyś był :D /, bo banda dzieciaków i kawalerka podwórkowa zniszczyła płot więc zostały tylko słupki...
uważaj tylko na tą swoją pseudodrabinę
Qrcze, :) to fakt, drabina by się przydała..
Wszystkie krawędzie trza by chyba pozabezpieczać aby nie podziurawiło plandeki

Tego nie zrobiłem :-]

Jakie to aluminium toż to zwykłe kształtowniki od rygipsów czyli stal ocynkowana

:) Tak to jest jak kobieta się bierze za opisywanie co jej chłop zmajstrował :)

Fotki przykrytego domku zapodam póżniej, a fotek samej konstrukcji więcej nie mam....no może jedno jak leży jeszcze na ziemi, ale tam chyba niewiele widać jak to robiłem.

Tak jak widać na zdj. 3 trójkąty połączone u góry poprzeczką. Pod częścią która spiera się o krawędz przyczepy podłożyłem kawałek gumy.

Serek...pytaj konkretnie to odpowiem :hop1:

Serek

jak myslisz jaka to moze miec wytrzytmałosc...???np na śnieg(większe opady) niezdąrzysz go ściągnac, no lae to troche przerosniety grożą :D scenariusz. :hop1::-]:)

Czy masz zamiar w jakiś sposób przymocowac konstrukcje do podłorza ( ziemi) czy do przyczepy. zmniejszajac ryzyko odfruniecia gdzies na pobliski samochód zaparkowany ...???jak chcesz przymocowac folie do kształtowników????

Pozdrawiam serek

lawar

Podzielam obawy Serka1. Dach będzie się zachowywał jak skrzydło. Przy silnym wietrze na 100% rozszczelni Ci listwy kątowe (bo myślę, że do nich mocujesz konstrukcję). poza tym przy dużych opadach śniegu plandeka nie wytrzyma - brak podparcia.

Ja qpiłem dużą plandekę, która po nałożeniu na przyczepę sięga 1/4 jej wysokości. Zostawiam otwarte okna dachowe, żeby została wentylacja między plandeką a dachem. Wiatr, który dostaje się pod nią wentyluje tą przestrzeń i dodatkowo poprzez wytworzone ciśnienie pod plandeką pięknie wentyluje samą przyczepę w środku. Polecam.

Tomii

Lawar i tak jak wspomniał gdzieś Marcin T - ten wiatr który wentyluje porusza również plandeką, a co za tym idzie wyciera ona szyby i "rybią łuskę".

Ja nie jestem za przykrywaniem przyczep na zimę.

Lepciak

lawar napisał:

Wiatr, który dostaje się pod nią wentyluje tą przestrzeń i dodatkowo poprzez wytworzone ciśnienie pod plandeką pięknie wentyluje samą przyczepę w środku.

jednocześnie wdmuchując do wnętrza wilgoć. Każda przyczepa ma wbudowane małe wywietrzniki które zapewniają przewietrzanie wnętrza. Otwarcie okien dachowych powoduje nie wietrzenie a przedmuch który wnosi do środka wilgoć.