Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoją postawiłem na klockach, podpory są złożone, koła zdjęte, plandeka na dachu ale wszystkie dachowe okna otworzone. Wysunąłem antene i plandeka nie dotyka dachu w całości tylko tam gdzie jest to niezbędne.

Pozdrawiam :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kamper LMC ma 7.5 m, waga 2800 kg, stoi na kołach na jednej z opon nam zaznaczone kredą I, II, III, IV i co 2-3 tygodnie zmieniam miejsce podparcia opony. Zajomy "stary gumiarz" wyjaśnił mi, że najbardziej szkodliwe dla opon są GRZYBY, a nie słońce i temperatura. I w swoich magazynach, gdzie ma opony klientów, czy to letnie, czy zimowe spryskuje je środkiem grzybobójczym stosowanym w sadownictwie !?. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlaczylem wiele opini i doswiadczen na ten temat orazi polaczylem w calosc.

 

Moje wnioski.

Podstawa to umycie podwozia po sezonie. Jesli zimujesz przyczepe "pod chmurka" zostaw jej przewiew. Kola zdjac nalezy bezwzglednie i przechowywac jak te od auta. Dla kazdej przyczepy camping przyjmuje sie oparcie w 3 strefach, czyli zdejmujac kola musisz pozostawic w tym miejscu podparcie.

 

NIE WOLNO...

Wbrew pozorom to najwazniejsza sprawa. Szczelnie przykryta przyczepa nie bedzie miala miejsca na odprowadzenie wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja przyczepa zimuje w stodole w towarzystwie kombajnu i pod opieką sowy.

3bdae136c94fc685.jpg

Sowa wyłapuje wszystkie myszy. Nie załatwia się na przyczepę dzięki czemu dach nie jest obsrany. Wentylacja działa, pod przyczepą wilgoci jak widać nie ma. Ciężar rozłożony równomiernie na 3 koła i tylne łapy. Świecące odblaski to tylko efekt pracy aparatu elektronicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proszę pomóżcie !

 

Nie wiem czy mogę nałożyć na przyczepę pokrowiec, a raczej plandekę (od Stara). Jest zrobiona z gumowanego materiału. Wiem na pewno, że materiał ten nie przepuszcza wody ani powietrza. Czy, gdy całą zimę przyczepka będzie miała nałożoną tą plandekę to czy nie "zgnije"?

 

:ok::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto był we Włoszech lub Chorwacji i popatrzył jak tam zimują przyczepy to wie, że mogą być przykryte plandeką, ale na dachu trzeba położyć jakieś podłuznice (drewniane lub rury PCV) i dopiero na to plandeka. Tak żeby nie przylegała ściśle do dachu. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Moja przyczepa zimuje w stodole w towarzystwie kombajnu i pod opieką sowy.

Obrazek

Sowa wyłapuje wszystkie myszy. Nie załatwia się na przyczepę dzięki czemu dach nie jest obsrany. Wentylacja działa, pod przyczepą wilgoci jak widać nie ma. Ciężar rozłożony równomiernie na 3 koła i tylne łapy.

 

Też mam możliwość postawienia przyczepy na zimę w stodole na wsi :) ........Tylko tam nie ma sowy :) ... I jak myślicie :) mogą się myszki dobrać do przyczepy? Może lepiej nie ryzykować z tą stodołą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam możliwość postawienia przyczepy na zimę w stodole na wsi :) ........Tylko tam nie ma sowy :) ... I jak myślicie :) mogą się myszki dobrać do przyczepy? Może lepiej nie ryzykować z tą stodołą? :)

 

Równierz o tym samym myslę po zakupie przyczepy, ale obawiam sie tych gryzoni.

Można zabezpieczyc przyczepe przed kurzem ale przed myszami będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.