Skocz do zawartości

Zimowanie przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

a ja się zastanawiam jak bedzie krzyżowka z Lepciakowej przyczepki i tego kombajna
Kamperek ze snopowiązałką do której to zawsze będzie brakowało sznurka :ok: (starsi forumowicze zrozumieją)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być całkiem niezły patent. Obawiam się tylko co na to powiedzą inni użytkownicy parkingu. U mnie jak stała sama przyczepa to nikt nic nie mówił, ale pewnie jakbym ją tak przykrył to by zaczęła komuś przeszkadzać. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną stodołę, gdzie mogę przezimować przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak przygotowuję swoją do zimowania.... :-] Konstrukcja z kątowników aluminiowych. Chyba nałożę na to plandekę........myślę o niebieskiej bo taką mam :hop1:

 

 

ja moge Cie prosic o bardzo szczególowy opis i fotki ??? , bardzo by mi to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być całkiem niezły patent. Obawiam się tylko co na to powiedzą inni użytkownicy parkingu.
Może nie będzie tak źle....Ten "kawałek ziemi" to mój tzw. ogródek przydomowy /kiedyś był :D /, bo banda dzieciaków i kawalerka podwórkowa zniszczyła płot więc zostały tylko słupki...
uważaj tylko na tą swoją pseudodrabinę
Qrcze, :) to fakt, drabina by się przydała..
Wszystkie krawędzie trza by chyba pozabezpieczać aby nie podziurawiło plandeki

Tego nie zrobiłem :-]

Jakie to aluminium toż to zwykłe kształtowniki od rygipsów czyli stal ocynkowana

:) Tak to jest jak kobieta się bierze za opisywanie co jej chłop zmajstrował :)

Fotki przykrytego domku zapodam póżniej, a fotek samej konstrukcji więcej nie mam....no może jedno jak leży jeszcze na ziemi, ale tam chyba niewiele widać jak to robiłem.

Tak jak widać na zdj. 3 trójkąty połączone u góry poprzeczką. Pod częścią która spiera się o krawędz przyczepy podłożyłem kawałek gumy.

Serek...pytaj konkretnie to odpowiem :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz jaka to moze miec wytrzytmałosc...???np na śnieg(większe opady) niezdąrzysz go ściągnac, no lae to troche przerosniety grożą :D scenariusz. :hop1::-]:)

Czy masz zamiar w jakiś sposób przymocowac konstrukcje do podłorza ( ziemi) czy do przyczepy. zmniejszajac ryzyko odfruniecia gdzies na pobliski samochód zaparkowany ...???jak chcesz przymocowac folie do kształtowników????

 

Pozdrawiam serek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam obawy Serka1. Dach będzie się zachowywał jak skrzydło. Przy silnym wietrze na 100% rozszczelni Ci listwy kątowe (bo myślę, że do nich mocujesz konstrukcję). poza tym przy dużych opadach śniegu plandeka nie wytrzyma - brak podparcia.

Ja qpiłem dużą plandekę, która po nałożeniu na przyczepę sięga 1/4 jej wysokości. Zostawiam otwarte okna dachowe, żeby została wentylacja między plandeką a dachem. Wiatr, który dostaje się pod nią wentyluje tą przestrzeń i dodatkowo poprzez wytworzone ciśnienie pod plandeką pięknie wentyluje samą przyczepę w środku. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawar i tak jak wspomniał gdzieś Marcin T - ten wiatr który wentyluje porusza również plandeką, a co za tym idzie wyciera ona szyby i "rybią łuskę".

Ja nie jestem za przykrywaniem przyczep na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawar napisał:

Wiatr, który dostaje się pod nią wentyluje tą przestrzeń i dodatkowo poprzez wytworzone ciśnienie pod plandeką pięknie wentyluje samą przyczepę w środku.

jednocześnie wdmuchując do wnętrza wilgoć. Każda przyczepa ma wbudowane małe wywietrzniki które zapewniają przewietrzanie wnętrza. Otwarcie okien dachowych powoduje nie wietrzenie a przedmuch który wnosi do środka wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.