Skocz do zawartości

Iskrownik w lodówce na gaz


jurek49

Rekomendowane odpowiedzi

chodzilo mi bardziej o to zeby najpierw nie probowal zapalic z isky i trzymal wcisniety gaz a potem po kilku probach nie wpadl na pomysl zapalania zapalniczka

czym a raczej jakie będzie źródło ognia, czy iskra z iskrownika czy zapalniczka to niema najmnejszego znaczeia.

Istotnym jest żeby nie doprowadzić do nagromadzenia się zbyt dużej ilości gazu która to moglaby spowodować wielkie BUM.

A BUM może być wielkie :hehe::ok:

Wiem co mówie bo sam srobilem może nie bardzo wielkie ale całkiem całkiem nie małe BUM :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś lodówka odpaliła na gaz.Zadzwoniłem do znajomego, który kiedyś zajmował się serwisem i naprawą sprzętu agd lecz teraz się przebranżowił.Przejrzał całą lodówkę, poodkurzał i ją posprawdzał. Wyszło na to, że było pęknięcie izolacji na przewodzie prowadzącym do iskrownika. Wymienił przewód i lodówka odpaliła na gaz.

Po odkręceniu palników okazało się, że dwie uszczelki mają braki i dlatego czasami zapalał się mi gaz przy blasze koło palnika. Przeszukałem w internecie i nie tylko i nie znalazłem takich uszczelek.Będę szukał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu było pękniecie to nie wiem gdyż znajomy po prostu zainstalował nowy przewód i stwierdził tylko, że było pęknięcie a ja nie dochodziłem gdzie gdyż byłem zadowolony, że lodówka ruszyła.

W mojej przyczepie Hobby palniki się odkręcają w lewo, sam dekielek jest ruchomy i w lewo i w prawo natomiast podstawa palnika jest na "frezie" i odkręca się w lewo do oporu , podnosi do góry - palnik jest zdjęty.

Jutro będę szukał uszczelek pod palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek jak mi podasz wymiary zew i wew uszczelki to zobaczę w Szczecinie. Znam taki profesjonalny sklep z uszczelkami i mają tam naprawdę duuuuży wybór. Ja bez problema znalazłem tam rozmiary uszczelek do niemieckich typów oprawek oświetlenia świątecznego.

 

Nie będzie to problemem abym sprawdził czy przypadkiem nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie mojej rozbiórki lodówki, uszczelki rozsypały się. Wykonałem je z arkusza klingierytu 1.5 - 2 mm. Można go kupić w sklepach z częściami do ciągników albo motoryzacyjnych co posiadają mydło-powidło. Wewnętrzny otwór uszczelki polecam wycinać nożykiem do prac modelarskich o zaokrąglonym ostrzu.

Więcej na stronce http://klingieryt.pl/co_to_jest_klingieryt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki znalazłem, po długim szukaniu w serwisach i detalu natrafiłem na uszczelki, które pasują pod palniki w kuchence gazowej. Uszczelki znalazłem w sklepie wod-kan czyli artykuły wodno kanalizacyjne a są to uszczelki od śrubunków o wymiarze 3/4 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

Dzisiaj znalazłem troszkę czasu i rozebrałem kuchenkę aby dojść do zapalarki i okazało się że winny brakowi iskry jest iskrownik piezoelektryczny, który teoretycznie jest niezniszczalny.

W moim przypadku chyba się kryształek rozsypał bo w środku coś grzechocze. A teraz pytanie gdzie można zakupić ten iskrownik.

 

Pozdrawiam Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie

Pragnę Was poinformować że mam już taki iskrownik :look: otóż jego zamiennik znajduje się w junkersach firmy Termet, do dostania w sklepach z częściami zamiennymi sprzętu AGD. Koszt nowego 28 zł. Popołudniu montaż i :swieca: .

 

No i zamontowałem :hmm: teraz odpala od pierwszego pstryka :hmm: .

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.