Skocz do zawartości

Alde 3020 HE - system z pampka przy kotle i w zbiorniczku durne zachowanie


filemoon

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

 

Zaobserwowalem dziwna lokige dotyczaca Alde w mojej przyczepie.

 

Mam zainstalowana pompke przy kotle 3020 i druga (“opcjonalna”) w zbiorniku wyrownujacym.

 

Jak mam w opcjach aktywna ta w zbiorniczku wyrownujacym (jest dodana w urzadzeniach dodatkowych) to pieknie startuje i kreci sie (wyraznie widoczne jak ja wyjme) - jednak temperatura glikolu w kotle rosnie a w ukladzie chlodno. Glikol w zbiorniczku nie “faluje” jak ta mala pompka chodzi. Wniosek - brak cyrkulacji.

 

Jak ta opcjonalna wylacze w opcjach (moze byc ciagle wlozona w zbiorniczku) to pompka z 3020 w mig rozrusza glikol w ukladzie - cyrkulacja jak nalezy.

 

Moje wstepne diagnozy;

 

1. Mala pompka kreci w “odwrotnym kierunku” - polaryzacja odwrocona (chodz gniazdo ma tak bolce wyplaszczone ze nie sposob sie pomylic)

2. Mala pompka nie uszczelnia sie idealnie uszczelka przy lopatkach i nie jest w stanie stworzyc podcisnienia (uszczeka przy lopatkach jest podwinieta z jednej strony)

3. Mala pompka jest na skraju smierci i ma za malo mocy jak glikol stawia opor. Po wyjeciu kreci jak szalona ale w srodku moze byc ze kreci “za wolno” - definitywnie kreci bo to i slychac i czuc jak ta os na gorze stawia opor.

4. *uj wi o co chodzi

 

 

W samym Alde ukladzie jakis magik juz grzebal - teoretycznie dopuszczam kazda mozliwosc …

 

Czy ktos kto aie na tym cholerstwie zna ma jakies sugestie?

 

Jutro zadzwonie na infolinie Alde zobacze co wymysla - ale moze cos od was uslysze ;)

7ff3077976fc02e18b949f056577977d.jpg
Tak wyglada uszczelka przy turbince

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pogadalem z Alde (uk) i …

Mila pomocna osoba powiedziala mi ze w ukladzie NIE powinno byc 2 pomp (jak macie Alde - potraficie to potwierdzic ze macie jedna pompe jedynie?).

Wyglada na to ze poprzedni wlasciciel mial problemy z pompa w zbiorniczku wyrownujacym i dodal pompe przy samym “piecu”. Ta w zbiorniczku zostawil.

Wiec rade jaka dostalem to wywalic pompe przy zbiorniczku i zastapic zakretke nowa bez dziury - lub pokupic uszczele ktora dziure zalepi - dostalem numery czesci Alde.

Proste jak drut … ale ciagle nie do konca jestem pewien czy tak jest …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, filemoon napisał:

Czesc Ed,



Dziekuje za merytoryczne uwagi - duzo wniosly.

Powodzenia

No cóż Ty dalej swoje - gratuluję dobrego samopoczucia. Gdybym merytorycznie odpowiedział w naszym języku to zapewne niewiele byś z tego zrozumiał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje Ed, istnieje ryzyko w waszym języku bym nie zrozumiał, na szczęście nie musieliśmy przez to przechodzić bo z merytoryką było krucho.

 

U mnie na skutek zabaw poprzedniego właściciela dwie pompy Alde były w systemie i obie były w opcjach dodane. Jedna w zbiorniczku wyrównującym, druga “online” przy kotle.

 

System wybierał tą w zbiorniczku ale jako, że druga była na “drodze” to ta w zbiorniczku nie była w stanie wymusić obiegu chodź kręciła jak szalona (zakladam, że nieruchome łopatki tej pompy przy kotle tamowały obieg).

 

Jeśli wyłączyłem w opcjach tą w zbiorniczku to druga ruszała, jej moc była na tyle duża, że obieg glikolu był wymuszany chodź jego siła była mniejsza, gdyż pompa w zbiorniczku trochę obieg tamowała.

 

Obecnie wywaliłem tą ze zbiorniczka zarówno z opcji jak i fizycznie, czekam na nową zakrętkę do zbiorniczka z glikolem Alde, tą co mam, ma dziurę po pompie “zbiorniczkowej” - bez pompy nie spełnia już swojej roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.