Skocz do zawartości

Bezpieczeństwo w przyczepie -czujniki


Gerwaz garage

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie jakie czujniki zamontowac w przyczepce potrzebuje coś na 12v lub baterie 

Mam piecyk gazowy trumy więc potrzebuje czujnik gazu propan co jeszcze

Może coś zaproponujecie jakieś linki do stron 

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przede wszystkim czujnik czadu CO. Patrz jeszcze żeby był dostosowany do używania w pojazdach (łodzie/przyczepy). Ja mam Kidde 7CO i mogę polecić. Aktualnie czujnik zimuje w garażu i piszczy po prawie każdym odpaleniu samochodu na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, filipert napisał:

Potrzebujesz dobrze to rozmieścić

Umieściłeś na rysunku w przypadku czujnika CZAD dwie wartości odległości - czy możesz to rozwinąć, bo nie jest to jednoznaczna sugestia rozmieszczenia tego czujnika a sam jestem na tym etapie.

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BuryKocur napisał:

Umieściłeś na rysunku w przypadku czujnika CZAD dwie wartości odległości - czy możesz to rozwinąć, bo nie jest to jednoznaczna sugestia rozmieszczenia tego czujnika a sam jestem na tym etapie.

Pzdr

Włodek

Zależy czy się stoi czy się leży. Dosłownie... ;)

Ma być mniej więcej na wysokości głowy. Wiec zależy, czy bardziej ci zależy na ochronie w nocy czy w dzień. Ja mam kilkanaście centymetrow ponad materacem łóżka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Zależy czy się stoi czy się leży. Dosłownie... ;)

Ma być mniej więcej na wysokości głowy. Wiec zależy, czy bardziej ci zależy na ochronie w nocy czy w dzień. Ja mam kilkanaście centymetrow ponad materacem łóżka. 

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dwa osobne czujniki jeden to Kidde K7DCO ( czujnik tlenku węgla) z dziesięcioletnią gwarancja na czujnik.

Drugi z obelinka czujnik gazu (propan -butan) oraz gazów usypiających. 

 

IMG_20221118_164423.jpg

IMG_20221118_164402.jpg

Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Robert77 napisał:

Ma dwa osobne czujniki jeden to Kidde K7DCO ( czujnik tlenku węgla) z dziesięcioletnią gwarancja na czujnik.

Drugi z obelinka czujnik gazu (propan -butan) oraz gazów usypiających. 

 

IMG_20221118_164423.jpg

IMG_20221118_164402.jpg

Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać :)

 

Ale ten czujnik czadu to chyba masz za wysoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robert77 napisał:

Masz racje - mógł by być jakieś 10 cm niżej - ale uwierz mi że zadziała :)

Ale do spania to już dużo niżej powinien być. 

Chociaż znam czułość tego, bo niedawno przyniosłem na zimę do garażu. Czasami po wyjeździe samochodu potrafi pół godziny jeszcze piszczeć. Ostatnio coś robiłem w garażu, i otworzyłem szeroko bramę aby przewietrzyć. Po kilku minutach wietrzenia nie wytrzymałem i wystawiłem go na świerze powietrze to dopiero się uspokoił. Podsumowując, w takim małym pomieszczeniu jak przyczepa to prawdopodobnie wykryje każde nawet najmniejsze ilości CO. Mam 7CO, czyli podobny ale bez wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Mam 7CO, czyli podobny ale bez wyświetlacza.

Mam prośbę - mógłbyś zamieścić jakiś link do kupna?

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BuryKocur napisał:

Mam prośbę - mógłbyś zamieścić jakiś link do kupna?

Pzdr

Włodek

Na przykład tutaj. Poczytaj komentarze o kupującym itp, bo to pierwszy z brzegu co znalazłem. Ale mam dokładnie taki.

https://allegro.pl/oferta/czujnik-czadu-tlenku-wegla-kidde-k7co-12827516265

Nie kupuj czasami modelu 5CO bo nie jest dopuszczony do przyczep, łodzi itp. 

Jest, widzę też trochę modeli 7DCO, czyli z wyświetlaczem. Nie wnikałem co tam wyświetla, ale być może jakieś stężenie. Zakładam że poza tym jest taki sam. Może warto się nim też zainteresować... 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.