Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

371 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      134
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

No i co widzimy w rankingu - prowadzi diesel a zaraz po nim jest lpg, benzynka ma jakże zaszczytne tzrecie miejsce. Myślę, że pierwsze miejsce dla diesla nie podlega dyskusji - dieselki do dobre silniczki pociągowe! Drugie dla lpg - kryterium oszczędnościowe - sam preferuje tą alternatywę. Trzecie - benzyna - chyba przy obdecnych relacjach cena paliwa - zarobki nie podlega dyskusji - choć to chyba najlepsze i najbardziej efektywne paliwo dla silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Octa 1,9 TDI 110 KM-seria

Po programie 140 KM i 311 Nm

 

:ok: ja mam wirusik robiony na 143KM a osiągalne na hamowni 136 :hehe:

Jak u ciebie ze spalaniem? moje prawie bez zmian a radość z jazdy o wiele większa :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Jeepa Cherokee 4.0L w automacie oczywiście benzyna/gaz. W trasie pali od 18 do 20l/100km gazu, przy 178konnym motorku to raczej małej niewiadówki nawet nie czuję. Ograniczeniem jest niestety mały zbiornik gazu - mieści 50litrów więc częste tankowanie. Ale przynajmniej jak muszę wyprzedzić to nie mam problemu z przyśpieszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie benzyna plus gazik motorek 3,8 autko puste 2tony z aludzmi i bagażem to i 2700 i budkę z dmc 1300kg ciągnie niezauważalnie,a spalanie no cóż kto patrzy na spalanie kupując motor 3,8 ? ale z budką mieści się spokojnie w 20 litrach .Solo max 15 na trasie w mieście 20lpg :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój holownik to diesel 115KM-280Nm i z przyczepą ważącą około 1450kg radzi sobie wyśmienicie.DMC przyczepy jaką może pociągnąc to 1800kg.

Predkość jazdy z ogonkiem to 80/90 km/h a czasami jak warunki na to pozwalają to ~100km/h. Spalanie na trasie :solo ~6.5l/100km a z przyczepą to ~9.5l/100km.Poprzedni ciągnik to Passat 1.8 benzyna,75KM-140Nm. Jazda z przyczepą (ta sama) o wiele gorsza niż dieselkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc moje kilka słów.

Wcześniej Renault 21 z 91 roku, 1,7 benzyna na gazie i jakieś 78 koni (dokładnie nie pamiętam). Nie powiem złego słowa na ten samochód. Ciągnięcie przyczepy ważącej jakieś +/- 1000 kg. było wyzwaniem. O wbiciu piątego biegu mogłem zapomnieć. Trasa z Krakowa do Dźwirzyna zajęła 16 godzin (z postojami na siku, obiad, tankowanie). Spalanie dokładnie 16 l. Prędkość jakieś 70km/h. 80 nie przekraczałem. Ja lubię jeździć ekonomicznie, a na wczasy mi się nie spieszy więc nie narzekam. Ponadto wyszło mnie jakieś 200 zł w jedną stronę, więc chyba przyzwoicie.

Obecnie Scenic 1,9 Diesel starego typu na pompie. Moc ma chyba 98 kM, ale nie jestem pewny. Solo z klimą mieści sie spokojnie w 6l. Z tą samą przyczepą wyszło 8l. Jazda jest przyjemnością. Do 80 km/h nie czuć przyczepy potem trochę buja tyłkiem (moim marzeniem jest dwuosiówka). Kwestia przyspieszenia: nie ma większych problemów, choć oczywiście czuć że coś się ciągnie. Jak się depnie do deski to jednak kopci, ale zauważyłem, że większość Renówek tak ma.

Generalnie polecam ropniaczki, a jeśli benzyna to przynajmniej 2,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój holownik to Octavia II :ok: 1.6 B+G sekwencja Ladni Renzo. Moc 102 KM (148Nm) + przyczepa 1000 DMC wystarcza. Pewnie, że 150 KM zrobiłoby robotę bardziej, ale ekonomika też ma swoje usazadnienie. Solo spala 9 l gazu/100 km , z ogonkiem max jaki mi wyszło 13/100. Szybkośc przelotowa ok 90 km/h, zdarza się ze przekraczam 100 km/h.

Ogólnie jestem zadowolony, ale to jest max cieżar wg mnie tej przyczepy do tego holownika, choć mogę ciągnąć max 1200 DMC.

Czasem brakuje mocy żeby bujnąć cały zestaw, jak się rozpędzi to juz śmiga.

Diesli osobiście nie lubię, chetnie wolałbym wieksza benzynke np 3.0 V, ale z kolei to chlajusy są. Pewnie skończy się tak, że jak zmienie cycepkę to pójdzie jakieś 2.0 TDI ;-) ale nie dlatego, że je kocham tylko tak jak tu ktoś napsial dla komfortu psychicznego i spokojności portfela :-)

A moze BMW 530? Ech rozmarzyłem się :-)

 

PS. z gazownią zadnych problemów, moc wg mnie taka sama jak na benzynie, zrobiłem dotąd 22 kkm. Na butli (wchodzi 40l) robię ok 350 km z przyczepą.

 

:bzik:

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko ropka do cycyepki ale skłaniam się do zakupu vitka lub caravelki na wekendowe wyjazdy natopmiast na co dzień do pracy fiiiiiaaaat panda (nowy 20 kilka tysięcy brutto) :-)

pewnie na wiosnę dokonam stosownych przetasowań w taborze bo moja Gosia ma auto prawie rodzinne (scenic przejściówka w maxymalnym ropniaku) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcześniej jeździłęm dieslami i teraz przesiadłem się na nową benzynke i wcale tego nie żałuje (zdecydowanie ciszej), mimo że wszystkie miały po 90 km, to jednak benzynka jest troche słabsza za sprawą tylko 128Nm. ale do ciągnięcia wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągałem budke 90 konną Misią Carisma 1.9 TD... i musze powiedziec, że była bieda. Po płaskim ok nawet 110 km/h ale gdy tylko na horyzoncie pojawiało sie wzniesienie Carii zwalniała już na samą myśl do 80, na wzniesieniu juz było 70. Masa DMC przyczepki 570 kg. Zero komfortu podczas jazdy, 90 KM za mało. Przydałby sie Dizel ok 130 KM

 

Spalanie:

Po płaskim 8-10l

Po górkach 10-12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.