Skocz do zawartości

Czym zasilane są nasze konie pociągowe?


szary11

  

370 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakim paliwem zalilany jest Twoj holownik?

    • inne (elektryczny, hybryda, mieszanka...)
      3
    • benzyna + LPG
      133
    • biodiesel
      6
    • diesel ON
      269
    • benzyna Pb
      63


Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości chcę stworzyć ankietkę, która zobrazuje czym (jakim silnikiem) najczęściej ciągamy nasze budki?

 

Można też opisać tu wrażenia z jazd np po przesiadce z benzyny na diesla, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie benzyna + LPG :bukiet: Pierwszy i ostatni raz. Nigdy więcej żadnych przeróbek. Jakby samochody miały jeździć na gazie to tak by je produkowano. Niestety ja już ten błąd zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

133 konną benzynę z LPG musiałem kręcić wysoko min 2,5 tys. Teraz mam diesle, małe polo ze zwykłym D - wół roboczy nie do zajechania no i większego TDI (nowy nabytek, jeśli zostanie do przyszłego sezonu to zobaczymy jak się sprawdzi) Poprzedni VW (z podpisu) miał nieco ponad 100 koni, ale spisywał się rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NoPB + LPG, już trzeci silnik z kolei w ten sposób zasilany. Jestem z tego rozwiązania zadowolony.

W życiu jeździłem również dieslami. Ciężko powiedzieć czym lepiej i jedno i drugie ma swoje wady i zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Marea ma ledwo 100KM, na LPG ma moc tak jak na PB. Żadnych problemów ,poza tym że przydałoby się z 50 KM więcej. Można by wtedy łatwiej pod górkę :bukiet: .

Mam zamiar zmienić na większy, ale ropniak mnie przeraża :-] (może dlatego, że nigdy nie miałem?) :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Nubcia ma 133 KM. Przyczepa ma mase własną 704 kg. Ale jak się wyjeżdza w trase bagaży wiezie się sporo. Myśle że lekko waży 1000 kg przyczepa.Daewoo jest "zagazowane"i daje sobie radę . Wiadomo że większe górki odczuwa każde auto. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Łatwo jet powiedzieć Deasel?

Pierwszą moją przyczepę chciałem holować Fordem Fiestą miała zaledwie 50kM, ale rodzina się zwiększyła i nabyłem Renault Megan z silnikiem 1,4 16V (95 kM), przyczepa miała masę niewielką bo 850kg- efekt nie brakowało mi mocy, na przyśpieszenie nie jeden zostawał, ale zmieniłem przyczepę na większą DMC 1200 kg, no i jechałem, jechałem, wyprzdzałem i zastanawiałem się czy zdąże, zmieniłem na Deasla 130 kM= wynik każdy deasel ma więcej niutonometrów, tylko auta bęnzynowe o dużych pojemnościach mogą być porównywalne.

Co ma bęzyna? ledwo pare koni i tyle samo niutonometrów wtym jeszcze zasilane jakimś owsem karmione.

Panowie i Panie trzeba dobieraćalbo przyczepę do auta , albo auto do przyczepy.

Poto polak stworzył N126E .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest podzielone tak jak przeznaczenie i wykorzystanie auta :bukiet: Nas interesuje samochód jako holownik i tu wybrałem diesla 1.9TDI 110KM Dodam że jest to auto którym używam tylko w trasy i do przyczep Pozatym stoi w garażu Na co dzień na miasto natomiast używamy benzynki 1.6 101KM Takiego wyboru dokonaliśmy ponieważ na trasie i do przyczepy diesel jest mocniejszy, ekonomiczniejszy i trwalszy a benzynka na mieście szybciej się dogrzewa, ciszej chodzi itp a że jest dużo tańsza w zakupie to niweluje różnice w spalaniu bo na dieslu po kawałkach miejskich na ciągle zimnym silniku spalanie też rewelacyjne nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.