Skocz do zawartości

Przyczepa całoroczna


bobi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państawa,

jestem nowym użytkownikiem-mam wilele pytań...chciałbym kupić przyczepę nowszego typu i w niej zamieszkać :slina: przez cały rok :bukiet:

nurtuje mnie czy jest możliwe:

1.podłączenie kibelka kasetowego z wyjściem zew bezpośrednio do miejskiej kanalizacji

2.czy w nowocześniejszych modelach można podłaczyć na stałe wodę miejską

3. czy taka przyczepa mieszkając w Anglii gdzie w zimie temperatura oscyluje w okolicach 0-10 st będzie ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.podłączenie kibelka kasetowego z wyjściem zew bezpośrednio do miejskiej kanalizacji

Normalnie się nie da, trzeba sporo przerabiać, ze spłuczki leci zbyt mało wody żeby popchnąć kanalizę.

2.czy w nowocześniejszych modelach można podłaczyć na stałe wodę miejską

W starszych też można. Na forum jest opisane jak za pomocą części od spłuczki przerobić wodę na miejską. Angielki mają jednak często fabryczne przyłączenie wody, będzie łatwiej.

3. czy taka przyczepa mieszkając w Anglii gdzie w zimie temperatura oscyluje w okolicach 0-10 st będzie ciepła?

Będzie, ogrzewanie jest wydajne. Lepiej jednak porozglądać się za ogrzewaniem wodnym (Primus) niż Truma

 

Ps. Witaj :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobi napisał/a:

1.podłączenie kibelka kasetowego z wyjściem zew bezpośrednio do miejskiej kanalizacji

 

Normalnie się nie da, trzeba sporo przerabiać, ze spłuczki leci zbyt mało wody żeby popchnąć kanalizę.

 

Znalazłem ostatnio urzadzenie zwane Maserator: rozdrabnia/mieli i pompuje ścieki z kibelka na odległość 90m nawet przy róznicy poziomów do 11m...urzadzenie nie jest tanie, więc pytanie czy ono rozwiązałoby problem stałego podłaczenia kanalizacji?

:bukiet:

 

Link do Maseratora(to ta mała puszka po prawej:)

http://thetford.kpnis.nl/web/show/id=45493/langid=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to trzeba by było wywalić kibelek kasetowy i na jego miejsce wstawić najtańszy i najmniejszy kibelek z wyjściem pod podłogę (warszawski). No i do tego jakaś spłuczka. Wtedy będziesz miał już wyprowadzenie pod przyczepę i z zachowaniem spadków wepniesz się do kanalizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad domiem Holenderskim, ale w moim przypadku taka przyczepa byłaby lepszym rozwiązaniem, no i według moich ustaleń tańszym-miałaby dwojakie zastosowanie:

1. mieszkalne

2.i w celu podróżowania.

Oj ...i to piekne uczucie o poranku, kiedy sąsiad nie tupie noga o podłogę :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem zdania, że upiec dwie pieczenie przy jednym :slina: będzie Ci trochę ciężko.

Wg. mnie albo rybki, albo akwarium.

Albo chcesz mieszkać (stacjonarnie), albo chcesz jeździć.

Jak chcesz jeździć - przyczepa, jak chcesz mieszkać, ja również uważam, że domek Holenderski jest lepszy.

Sam fakt wykonania przyłączy i ich odpinania rodzi pewne trudności. Dodatkowo wykonanie np. przyłącza wodnego możliwego do podłączenia do przyczepy opiera się (ja się nie spotkałem z innymi) na szlauchu gumowym, ogrodniczym. Jak więc np. wyobrazić sobie w takim wypadku stałe dostawy wody, kiedy temperatura zacznie oscylować poniżej np. -10 stopni. Szlauch zwyczajnie rozsadzi, nie mówiąc o rozsadzeniu przyłącza w przyczepie, efekt - brak wody, a podczas odwilży - możliwa powódź jak 150.

Dalej, jak zrobisz sobie kanalizę w sposób taki jak np. opisał Ci mój ukochany Mymloniasty

kibelek z wyjściem pod podłogę (warszawski). No i do tego jakaś spłuczka.
to życzę przyjemnej frajdy, zasuwać z takim sraczem i spłuczką nawet po kraju :-] To trochę jak w pociągu, wszystko leci na tory. A dodatkowo, jak to odpinać na czas wyjazdu, przecież to wszystko musiało by być na jakichś szybkozłączkach, posiadać jakieś zagłuszenia na czas odpięcia. Nie no dobra, hydraulika to nie mój konik.

Kolejna sprawa, odbiegając już nawet od spraw typowo tech. Najprawdopodobniej tę przyczepę będziesz chciał jakoś sobie wyposażyć (chyba, że planujesz posiadać tylko wyposażenie oryginalne tj. np. łóżko sztuk 1, stół sztuk 2), no ale pewnie przydał by się jakiś telewizor, radio, czy antena satelitarna itp... itd..., a to wszystko jeżeli jest dedykowane do karawaningu jest 2 do 5 razy droższe od zwykłych stacjonarnych.

Tak więc przekalkuluj sobie to wszystko sam, co jest bardziej przydatne i co bardziej Ci się opłaca.

Podkreślam MOIM ZDANIEM, nie da rady zrobić z siebie ślimaka i mieć jeden domek wszędzie, gdzie się tylko nie ruszysz. :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobi, spotykam również w Polsce przyczepy campingowe użytkowane jako domki na działkach albo i na campingach (! ). Tylko że po przeróbkach do stałego zamieszkania one już nie przemieszczają się po drogach. One w zasadzie już nigdzie nie przemieszczają się bo nie są już przyczepami tylko domkami.

Skoro chcesz mieszkać w przyczepie to gdzieś ją musisz postawić. Znajdź miejsce z toaletą i prysznicem ( to się zwykle nazywa camping ) i kłopoty odpadają. Toalety przyczepowej używasz w nagłych wypadkach i odpada problem ścieków. To samo z prysznicem - czyli i woda z sieci miejskiej nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon, nie przytarga domku do Polski ale może najpierw w nim mieszkać jak człowiek a potem odsprzedać. Zresztą jak napisałem wyżej w przyczepie też może mieszkać, tylko na terenie z infrastrukturą. Mam dalekiego znajomego, który mieszka w dużej przyczepie na campingu pod Sztokholmem. Jest tam pewnie chłodniej niż w Anglii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.