Jump to content
jacek00

"Profesjonalizm" naszych dealerów...

Recommended Posts

Suzu4x4
7 godzin temu, czyś napisał:

Specyficzna branża, specyficzne środowisko, tu się planów sprzedażowych nie wyrobi tylko dobrą wyuczoną na szkoleniach bajerą, trzeba mieć trochę pasji, i to na każdym szczeblu firmy.  

:yes:

zgadzam się

u nas też widziałem że w pandemii jeden z dilerów skody zaczął sprzedawać kampery i przyczepy

jak rok temu było  kilka sprzętów to ostatnio widziałem na placu stały DWA i to obstawiam że te same co rok temu :-]

zobaczymy czy w kolejnych latach się to utrzyma .

Lechu1974

W 2019 roku kupowałem przyczepę w ProCampie i nie mam złych doświadczeń. Pan Tomasz, choć specyficzny, starał się pomóc w trudnych sytuacjach... kiedyś nawet zadzwoniłem do niego z prośbą o pomoc, jak był na wczasach w Chorwacji i udzielił mi wskazówek przez telefon...

w 2022 roku kupowałem kampera w poznańskim oddziale Centrum Campingowego Kutno i zarówno Pan Michał - sprzedawca z Poznania, jak i Pan Łukasz - właściciel z Kutna, gdzie odbierałem auto, zrobili na mnie jak najlepsze wrażenie. Jeszcze nie serwisowałem kampera, ale procedura zamówienia/rezerwacji, sprzedaży i wyposażenia w dodatki przebiegła bardzo sprawnie i bez niespodzianek... ale brałem samochód dostępny na placu.

Wcześniej miałem zamówionego kampera w ACK Benimar i  zrezygnowałem, bo sprzedający nie potrafił określić terminu dostawy, choć na początku gwarantował IV kwartał 2021/I kwartał 2022... ale to zrzućmy na barki pandemii i braku dostępności podwozi w fabrykach... choć dodzwonić się do Pana Jacka czasami łatwo nie było...

pozdrawiam

Lechu

czyś

Zauważcie, ze jest to dość wąskie grono ludzi, pokizianych ze sobą, od lat współpracujących z firmami, na jakichś osobistych kontaktach. Aż dziwne, żeby np. samym producentom jakby niespecjalnie zależało, żeby mieć gęstszą siatkę dealerów i serwisów, a tak jakby... jest. Pojedyncze przypadki otwarcia czegoś nowegi i często klapa przedsięwzięcia po kilku latach wygląda jak wypuszczenie ostrzeżenia dla innych żeby niekoniecznie się za to brali... Takie dziwne wrażenie.

Suzu4x4
3 minuty temu, czyś napisał:

Aż dziwne, żeby np. samym producentom jakby niespecjalnie zależało, żeby mieć gęstszą siatkę dealerów i serwisów, a tak jakby... jest.

skoro już teraz czekasz rok na wyprodukowanie zamówionego kampera czy przyczepy to po co mają się wysilać ?

nawet jakby zwiększyli możliwości produkcyjne, postawili kolejne linie montażowe to i tak nie dostaną większej liczby podwozi przynejmniej w obecnych czasach.

A biorąc pod uwagę niepewną przyszłość, politykę UE odnośnie dalszego rozwoju motoryzacji , śrubowanie norm spalin ITD  to raczej  nie będą szli w kierunku agresywnej ekspansji .

czyś

Nie do końca o to mi chodziło. Ale kto już jest dealerm, to jest, nowy wiadomo - będzie miał pod górkę, i tym bardziej w obecnej sytuacji - nie pohandluje, prędzej padnie.

A i wolumen produkcji/czas oczekiwania - specyfika branży :) Już wcześniej przewżnie się zamawiało, tyle że czas oczekiwania był krótszy i coś tam nieraz stało na placu.

Edited by czyś (see edit history)

pawelwroc

Jak się sytuacja dostępności akcesoriów i aut polepszy to wizerunek dealerów w PL też pójdzie w górę.  Rynek jest trudny i mały. Ze samej sprzedaży aut raczej nikt nie wyżyje. Firma typu Cargo z Poznania albo ACK ma rację bytu i rozwoju bo mają jeszcze duży sklep stacjonarny + internetowy i spory serwis. Sami stworzyli już sobie sporą bazę klientów. ACK z tego co rozumiem to poszerza liczbę subdealerów i subserwisów. Dodatkowo mają kilka innych marek poza benimarem. Teraz jak wszyscy idą w forda i mercedesa z silnikami 2.0 to rolerteam czy benimar nie koniecznie muszą być hitem rynkowym.  Ale jak teraz ktoś ma startować od gołego placu to zbudowanie takiego biznesu od zera to 10-15 lat rozwoju i inwestycji. Tylko że nikt nie wie co będzie po 2035 roku...