Skocz do zawartości

LPG taki sam ale nie wszędzie - destruktory samochodów


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wytrzymałem i po lekturze postów postanowiłem wypalic norweski propan.

Przejchałem w Szwecji na nim jeszcze 400 km i wszystko OK.

 

Znaczy że racją była iż prawdopodobnie miałem wielki niefart że akruta wybuchała ta świeca.

 

NIemniej jednak wymieniam w Warszawie wszystkie pozostałe - to zdam relacjie w jakim były stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Nie ma co się oszukiwać miałeś pecha..i to nie była wina gazu , porostu wada materiałowa świecy.

Druga sprawa to miałeś ogromne szczęście.. :piwko: -> szok :niewiem: ,że auto dalej jeździ i koszt 100 Euro;)

Wydech -> to przewrażliwienie , długotrwała jazda z dużym obciążeniem powoduje bardzo mocne nagrzewanie się kolektora wydechowego i głowicy;) Jazda nawet kilkurodzinna po Warszawie(jak pisałeś) nie powoduje nigdy takiego nagrzewania się kolektora wydechowego jak długotrwała jazda na pewnych obrotach z dużym obciążeniem dla silnika.Jazda po Warszawie sprawia wrażenie , że auto się grzeje ale to woda a nie głowica osiąga najwyższe temperatury;)

Masz młode auto i dlatego kolektor zmienił kolor!

Dodatkowo gaz to niszczyciel głowic silnika..-> szczególnie gdy jest źle wyregulowany dlatego przede wszystkim posłuchaj Jacka i sprawdź instalacje na analizatorze koszt 20pln!! a ratuje to zawsze uszczelkę pod głowica i katalizator, który na gazie jest tak naprawdę zbędny i tylko powoduje nagrzewanie głowicy i pekanie kolektora wydechowego.

Jak byś mu wymontował katalizator i w to miejsce tłumik rozprężny wsadził to było by mu zawsze lżej na wydechu skoro takie objawy występują-> oczywiście nie namawiam Cię do tego :piwko: choć wcześniej czy później a raczej wcześniej i tak popęka Ci ceramika w katalizatorze i jak w porę tego nie zrobisz zatka wydech;)....

Taki urok aut pracujących na paliwie do zapalniczek;) później powinno być już ok;)

Gratulacje podróży;) :piwko:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.