Skocz do zawartości

Tylne światła


michal bart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Potrzebuję pomocy. W tylnej lampie przestała mi działać pozycja. Po rozkręceniu okazało się, że winny temu jest plastikowy element dociskający styk do żarówki. 

Wiecie może czy jest to gdzieś do dokupienia za kilka złotych?

Przyczep to Adria 502DK.

 

20221016_172716.jpg

20221016_172720.jpg

Edytowane przez michal bart (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal bart napisał:

Po rozkręceniu okazało się, że winny temu jest plastikowy element dociskający styk do żarówki. 

Wiecie może czy jest to gdzieś do dokupienia za kilka złotych?

1 godzinę temu, Ventyl napisał:

A nie starczy podgiąć ten styk

Znam ten problem - nie wystarczy podgiąć styk, bo plastikowy element który go trzyma jest pewnie uszkodzony. U mnie był wyrobiony i miał spory luz w otworze, przez co nie trzymał styku. Ja to załatwiłem w ten sposób, że obkleiłem plastikowy element mocnym klejem montażowym typu "mamut" / "gwóźdź w płynie" i już trzy lata nic z tym się nie dzieje. Jeżeli wybrałbyś ten sposób naprawy, to obklej tak, aby po włożeniu żarówki, blaszka styku uginała się niewiele - ok 2 mm, wtedy w tym elemencie plastikowym będą mniejsze naprężenia i nie wyrwie się ponownie.

Ale jak ktoś wie, to chętnie dowiem się jak ten element się nazywa i gdzie go kupić.

PS: Ja uważam, że styk przyginać należy wyłącznie wtedy, kiedy oczyszczenie przy pomocy WD40 nie daje rezultatu.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PanSamochodzik napisał:

PS: Ja uważam, że styk przyginać należy wyłącznie wtedy, kiedy oczyszczenie przy pomocy WD40 nie daje rezultatu.

Jak już to do tego jest kontakt spray, a czyści się papierem ściernym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ventyl napisał:

Jak już to do tego jest kontakt spray, a czyści się papierem ściernym

Tak, kontakt spray jest najlepszy, ale WD40 też robi robotę. A co do papieru ściernego, to awaryjnie można przeczyścić, ale jak już styk jest zaśniedziały, lepiej wymienić go na nowy - wtedy spokój na  dłużej. No ale to już OT. Pozdro!

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze lampy zespolone lub inne niektóre  np. od oś. tablicy rejestracyjnej mają podobne bebechy czyli plastykowa zatyczka z blaszką z której jedna strona jest "pod żarówkę" a druga do przewodu. Czy akurat będzie pasowało ? Trzeba to samemu sprawdzić :) 

Co do szuwaksów w areozolu to do styków należy używać dedykowanych czyli tych ,które po kilku sekundach odparowują .

WD 40 to już nie raz pisałem do czego się nadaje. A ten akurat  pozostawia po sobie tłustą plamę ,która potrafi zrobić choinkę ze świateł.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Maras napisał:

WD 40 to już nie raz pisałem do czego się nadaje. A ten akurat  pozostawia po sobie tłustą plamę ,która potrafi zrobić choinkę ze świateł.

OT:   No nie chce robić reklamy - ja zawsze stosuje w/w i nigdy nie miałem choinki. Ale może mam takie głupie szczęście. Muszę spróbować z jakimś dedykowanym. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PanSamochodzik napisał:

OT:   No nie chce robić reklamy - ja zawsze stosuje w/w i nigdy nie miałem choinki. Ale może mam takie głupie szczęście. Muszę spróbować z jakimś dedykowanym. Pozdro!

Przede wszystkim WD nie usuwa tlenków. Tylko poprzez nawilżenie powoduje zwarcie styku i tyle. Dedykowane są lekko "żrące".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.