Skocz do zawartości

Narty w Polsce 2022/2023


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, danielpoz napisał:

Kilka stoków jest ratrakowanych za dnia. Grapa i  W5 na pewno.

Aaa i górna część Gryglówki.

ale że jak ratrakują na czynnym stoku  między ludźmi ?

czy zamykają stok na czas ratrakowania  ? 

może nie bywam co weekend w zieleńcu ale kilka razy w sezonie jestem i nie spotkałem nigdy ratraków na czynnym stoku  w trakcie dnia a jeździmy najczęściej na W5, Gryglówce i czasem Nartoramie 

4 godziny temu, danielpoz napisał:

No sam jestem ciekaw jakie będzie obłożenie w tym sezonie. Patrząc na cenę paliwa i korki w miastach. Patrząc jak pełne są hotele i jak pełne latają samoloty. Patrząc jak ludzie okupują knajpy i się świetnie bawią to wątpie że stoki będą puste?

będzie jak co roku. czyli z roku na rok coraz więcej ludzi na stoku i coraz dłuższe kolejki  :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

ale że jak ratrakują na czynnym stoku  między ludźmi ?

czy zamykają stok na czas ratrakowania  ? 

może nie bywam co weekend w zieleńcu ale kilka razy w sezonie jestem i nie spotkałem nigdy ratraków na czynnym stoku  w trakcie dnia a jeździmy najczęściej na W5, Gryglówce i czasem Nartoramie 

będzie jak co roku. czyli z roku na rok coraz więcej ludzi na stoku i coraz dłuższe kolejki  :niewiem:

Oczywiście że zamykają stok. Około 16-18 dzieją się te akcje. Przy wyciągach jest opisane kiedy jest przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Świeradowa

Jazda nocna jednak będzie, z tą zmianą, że będzie ona trwała do 21 (zawsze była do 22).

Info ze strony www:

SEZON 2022/2023: JAZDA DZIENNA 9-16.00 | JAZDA NOCNA 18-21.00

KUPUJĄC KARNET NA JAZDĘ DZIENNĄ MOŻESZ WYBRAĆ DOWOLNY SKIPASS.

KUPUJĄC KARNET NA JAZDĘ NOCNĄ WYBIERZ OPCJĘ: 2 GODZINNY/ 3 GODZINNY/ 3 WJAZDOWY/ 5 WJAZDOWY.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekKnaus napisał:

Wracając do tematu Świeradowa

Jazda nocna jednak będzie, z tą zmianą, że będzie ona trwała do 21 (zawsze była do 22).

Info ze strony www:

SEZON 2022/2023: JAZDA DZIENNA 9-16.00 | JAZDA NOCNA 18-21.00

KUPUJĄC KARNET NA JAZDĘ DZIENNĄ MOŻESZ WYBRAĆ DOWOLNY SKIPASS.

KUPUJĄC KARNET NA JAZDĘ NOCNĄ WYBIERZ OPCJĘ: 2 GODZINNY/ 3 GODZINNY/ 3 WJAZDOWY/ 5 WJAZDOWY.

TOM

No i dobrze. Biznes to biznes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już sobie porównujemy ceny to taka ciekawostka - chcąc i mogąc sobie wyskoczyć na dwa dni np. 15-16 grudnia na Chopok, karnet całodzienny wychodzi 150,- zł za osobę...:D

Jak ktoś nie zna to może sobie za pomocą wujka gugla łatwo porównać skalę ośrodka w porównaniu do Tyliczów, Zieleńców, Świeradowów i inszych...

Nieźle, nie?

Na razie rusza mało wyciągów i tras, ale może za tydzień już coś dośnieżą...

Zobaczymy jak będzie w szczycie sezonu i jak wszystkie trasy będą czynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacekzoo napisał:

Oj tam - to nic. Myśmy ze śwagrem...:D

A na serio to gość rzeczywiście może powiedzieć, że uprawia karawaning zimowy.

Ale ważne jest to, że cały przyszły tydzień zapewne wszyscy ruszą z naśnieżaniem na potęgę. U mnie na wtorek już zapowiadają -15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Zulos napisał:

Oj tam - to nic. Myśmy ze śwagrem...:D

A na serio to gość rzeczywiście może powiedzieć, że uprawia karawaning zimowy.

Ale ważne jest to, że cały przyszły tydzień zapewne wszyscy ruszą z naśnieżaniem na potęgę. U mnie na wtorek już zapowiadają -15...

myślę, że raczej ruszą z akcją ubijania tego co spadło i odśnieżania podjazdów. Ma być konkretny opad śniegu przynajmniej w południowej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

myślę, że raczej ruszą z akcją ubijania tego co spadło i odśnieżania podjazdów. Ma być konkretny opad śniegu przynajmniej w południowej Polsce.

Ale mądre głowy (tak na ten przykład jest w Tyliczu, czy Białce) naśnieżają czy jest opad czy go nie ma (pomijając ekstremalne) - czyli zawsze wtedy gdy są optymalne warunki pracy dla armatek i pracują z największą wydajnością. Jak ubiją na beton taką mieszankę to do kwietnia będzie, a w każdym razie na pewno starczy na dziury pogodowe, w których inni będą leżeć i kwiczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

Ale mądre głowy (tak na ten przykład jest w Tyliczu, czy Białce) naśnieżają czy jest opad czy go nie ma (pomijając ekstremalne) - czyli zawsze wtedy gdy są optymalne warunki pracy dla armatek i pracują z największą wydajnością. Jak ubiją na beton taką mieszankę to do kwietnia będzie, a w każdym razie na pewno starczy na dziury pogodowe, w których inni będą leżeć i kwiczeć.

dokładnie, zrobić warstwę metra i później dużo lepiej trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.