Skocz do zawartości

Rowerowo - rodzinne przedłużenie lata - relacja z Chorwacji 2022


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Ostatnio (na szczęście!) pojawiają się kolejne relacje, "na żywo", więc nie wypada zatajać własnych podróży ;) W tym roku to nasza druga relacja (w sierpniu byla Litwa, opisana w odpowiednimdziale). Tym razem przedłużamy sobie lato i wybieramy (jak zwykle, od wielu lat we wrześniu/październiku) Chorwację.

Poczatkowo planowaliśmy wyjazd 1.5 tygodnia temu, ale prognozy były tragiczne  (deszcze, wiatry i temperatury jedynie w okolicach 20 C). Odwlekaliśmy więc dzień wyjazdu cały czas na bieżąco sprawdzajac prognozy. Gdy w końcu zaczęły one wyglądać przyzwoicie i przypominać lato stwierdziliśmy, że czas startować. 

20220930_105327.thumb.jpg.197c9ff05b06484726992a0412917f62.jpg

Wyjechaliśmy wczoraj około południa. 30 km od domu złapał nas deszcz i generalnie padało prawie całą drogę

20220930_134652.thumb.jpg.6939527ced1d59adc4c796c9ad39f0b0.jpg

Bez deszczu było tylko między Brnem a Wiedniem. :(

Plan był taki, że jedziemy najdalej jak tylko się damy radę, po cichu licząc że cała załoga wytrzyma do okolic Zagrzebia. Mieliśmy przygotowane na wszelki wypadek pinezki ze sprawdzonymi MOP-ami (od Wiednia do Karlovaca), jednak najbardziej odpowiadającą nam pinezką był Tifon miedzy Zagrzebiem a Karlovacem. 

Po 3 postojach, prawie 1100 km i 14h jazdy (pół godziny przestaliśmy w korku w okolicach Kamieńska na A1 i kolejne pół godziny na granicy SLO/CRO, a przed Zagrzebiem dopadlo nas oberwanie chmury) udało się osiągnąć luźny cel, czyli wspomniany Tifon. Lubimy to miejsce ze względu na osobny parking dla przyczep oddalony od ciężarówek i jednocześnie będący blisko hotelu.

Pinezka
https://maps.app.goo.gl/ZQNuj9eCG17wKSAF9

W hotelu jest restauracja czynna od 6 i jest w niej spory kącik zabaw. Nie ma to jak spokojna kawa, gdy dzieci pochłonięte są zabawą :bzik:

20221001_085200.thumb.jpg.21f985ef203fc6d6c983571bab0efd5f.jpg

Jednak największą atrakcją był automatyczny kot-kelner :jump:

20221001_085755.thumb.jpg.d18fe814ec1bf13cdce9c35b0b4733ac.jpg

który śmigał między stolikami. Dzieci zaczęły mu naciskać oczy (ten tablet na górze) i chyba mu zmieniły trasę, bo wyjechał do stolików na zewnątrz :-]

20221001_093326.thumb.jpg.1e11fddf395abab3c09008cb28eb7475.jpg

Odjeżdżając rano pogoda była średnia, ale przynajmniej nie padało

20221001_084411.thumb.jpg.466d2ab58f5888c0d962bf8580db2b9f.jpg

jednak po 2h jazdy na południe było już jak należy 

20221001_121820.thumb.jpg.e5bf18ae8cd57433cf883695980e3a23.jpg

20221001_122707.thumb.jpg.30cba5775259748e209a33ec805bbdf4.jpg

Przede wszystkim temperatury w okolicach 24 C bardzo nas ucieszyły :D

Dziś dotarliśmy do Primostenu na camping Adriatic. Pustawo (co nas cieszy), nawet w pierwszej linii są miejscówki. https://maps.app.goo.gl/AxpgbgAxyx66fh6W9

 

Chorwację pewnie większość z Was, bardziej lub mniej zna, wiec o samych atrakcjach/miastach/zabytkach nie będzie za dużo, chcemy się skupić na pokazaniu fajnych tras rowerowych dostępnych głównie dla rodzin z dziećmi, czyli z dala od głównych dróg, z niewielkiemi wzniesienami i super widokami ;) Kiedyś nawet miałem pomysł, żeby nasze dotychczasowe, chorwackie trasy rowerowe opisać, ale jakoś nie było czasu. Teraz przez najbliższe dni będę go trochę mieć, poza tym łatwiej będzie opisywać "na żywo". A trasy, na które tym razem nie dotrzemy, ale wcześniej odwiedziliśmy, też postaram się tutaj wrzucić.

Jutro rano fotki z dzisiejszej trasy do centrum Primostenu ;)

 

Edytowane przez pjetko (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i pięknie! Bałem się że @Eastnomad zakończy nam sezon relacji na forum :], a tu taka miła niespodzianka :yay:.
Trzymam kciuki za pogodę i wyczekuję kolejnych postów.

Pinezkę z hotelem Draganić notuję. Może się przydać :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, pjetko said:

chcemy się skupić na pokazaniu fajnych tras rowerowych dostępnych głównie dla rodzin z dziećmi, czyli z dala od głównych dróg, z niewielkiemi wzniesienami i super widokami ;)

Zapowiada się fajna relacja. My też lubimy zabierać ze sobą rowery. Na ostatnim wyjeździe z nich zrezygnowaliśmy w zasadzie ze względu na prognozy pogodowe:(. W Chorwacji trasy z niewielkimi wzniesieniami to raczej nie częsty widok także z chęcią zanotuje Wasze propozycje:)

8 hours ago, pjetko said:

Odwlekaliśmy więc dzień wyjazdu cały czas na bieżąco sprawdzajac prognozy. Gdy w końcu zaczęły one wyglądać przyzwoicie i przypominać lato stwierdziliśmy, że czas startować.

Wszystko wskazuje, że z pogodą traficie idealnie jak na tą porę roku:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać coś rano, ale nie było czasu ;) Teraz "na szybko" kilka fotek.

Widok z "apartmana"

20221001_170527.thumb.jpg.f381ae9cf20edfcb59ea2ab54f7aec5b.jpg

I kilka z wczorajszych rowerów

20221001_185025.thumb.jpg.a5d2c5601af115345e0988698a056e73.jpg

20221001_185925.thumb.jpg.35559913886ecd6e532c25d707cf4a65.jpg

20221001_185451.thumb.jpg.0aa69173e70de5360caefacc7d9331a0.jpg

Na razie bez opisu trasy. Dziś częściowo ją powtórzymy, ale pojedziemy dalej, więc w następnym wpisie więcej szczegółów.

6 godzin temu, Eastnomad napisał:

W Chorwacji trasy z niewielkimi wzniesieniami to raczej nie częsty widok

Na szczęście da się sporo takich znaleźć :)

6 godzin temu, Eastnomad napisał:

Wszystko wskazuje, że z pogodą traficie idealnie jak na tą porę roku:).

Cii... żeby nie zapeszać :ph34r: Na razie zapowiada się elegancko 

129315495_Screenshot_20221002-143648_WeatherRadar.thumb.jpg.51c63eda1dd08830db9bb8b65d2cf9cf.jpg

1276657386_Screenshot_20221002-143655_WeatherRadar.thumb.jpg.925d6a69791cd4530da307e34554d303.jpg

Te temperatury w nocy to są chyba nad ranem podane, bo dziś niby miało być 13, a do 1 w nocy było 17. Generalnie jest bardzo dobrze, bo nie lubimy upałów.

5 godzin temu, jacek00 napisał:

Same fajne relacje ostatnio emoji3.png

Im więcej komentarzy, tym większa motywacja do pisania ;)

Jak nic nie będziecie odpisywać, to ja też pójdę w Wasze ślady :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, pjetko said:

Dziś częściowo ją powtórzymy, ale pojedziemy dalej, więc w następnym wpisie więcej szczegółów.

Ja czekam na więcej szczegółów. Jakbyś miał ślad, jakiegoś gpx to ja chętnie przygarnę :)

 

5 minutes ago, pjetko said:

Te temperatury w nocy to są chyba nad ranem podane, bo dziś niby miało być 13, a do 1 w nocy było 17.

Generalnie chyba najniższe temperatury to w okolicach 5-7 nad ranem występują ;)

7 minutes ago, pjetko said:

Im więcej komentarzy, tym większa motywacja do pisania ;)

Potwierdzam. Coś w tym jest, mnie tej motywacji pod koniec też zaczynało brakować, ale Twój pomysł na relację trafia w moje największe hobby więc jak coś będę dopytywał o szczegóły tych tras, które pokonacie:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

Widok z przyczepy wyśmienity.

Wybraliśmy 3 linię ze względu na wielkość parceli. Te przy samym morzu też są wolne, ale są znacznie mniejsze, przyczepa by weszła, rowery też, ale już na samochód by miejsca zabrakło.

3 godziny temu, Piotrekm13 napisał:

W sezonie pewnie można pomarzyć o takim...?

W sezonie widoki pewnie są takie same z tej parceli :-] ? problem może być z dostępnością bez rezerwacji ;)

3 godziny temu, Eastnomad napisał:

Ja czekam na więcej szczegółów. Jakbyś miał ślad, jakiegoś gpx to ja chętnie przygarnę :)

O Panie... skłoniłeś mnie do rozkminienia funkcji w smartwatchu, z których nigdy nie korzystałem. Spróbuję, ale nic nie obiecuję ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nad Bałtykiem...12-16 W dzień...

Ale śledzę i dojzewam coraz bardziej nad podróżowaniem na południe...

23 minuty temu, pjetko napisał:

W sezonie widoki pewnie są takie same z tej parceli :-] ? problem może być z dostępnością bez rezerwacji ;)

A jak z cenami po sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Misio napisał:

My nad Bałtykiem...12-16 W dzień...

Ale śledzę i dojzewam coraz bardziej nad podróżowaniem na południe...

A jak z cenami po sezonie?

O tej porze masz campingi na acsi za max 22E dla Was.

Zasiadam i ja do relacji. Zapowiada sie zacnie? .

Bardzo fajny camping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pjetko napisał:

W sezonie widoki pewnie są takie same z tej parceli :-] ? problem może być z dostępnością bez rezerwacji ;)

nam się udało tam wbić w środku sezonu 2021 bez rezerwacji na pierwszą linię, fakt , parcele w pierwszej lini malutkie ledwo się zmieściłem kamperem ale widoczek rekompensował.

image.thumb.jpeg.d4c298c21065a8bef5218999482ac695.jpeg

6 godzin temu, pjetko napisał:

Na razie bez opisu trasy. Dziś częściowo ją powtórzymy, ale pojedziemy dalej, więc w następnym wpisie więcej szczegółów.

jeździliśmy tą samą trasą , fajnie się jedzie wzdłuż wybrzeża .

Życzę udanej pogody i kolejnych rowerowych wycieczek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.