Jump to content

Problem 220V w eriba-nova 535

zbyszek1234522
 Share

Recommended Posts

Od kilku dni jestem posiadaczem przyczepy kempingowej eriba nova535 a z 1997r. i po podłaczeniu 220v mam problemy z oświetleniem (niedziała) lampka nocnaz przodu przyczepy ustawiona na szafce oraz lampka wisząca nad stolikiem po prawej stronie nad stioliukiem przy drzwiach wejściowych. Czy ktoś mógł by mi doradzić co mam zrobić ? jednocześnie byłbym wdzięczny za informacje o instrukcji obsługi po polsku do tej przyczepy. Do chwili obecniej uzywałem przyczepke buerster wiec róznią się one dość znacznie.

Pozdrawiam i oczekuje na odp.

Zbyszek ;):hmm:

• 4 weeks later...

Czy lampki o których piszesz zasilane są z 220V czy z 12V. Jeżeli z 12v to po podłączeniu zasilania 220V , automatycznie prostownik za pomocą przekaźnika powinien przełączyć zasilanie prostownika z 12V, na 220V . Jeżeli tak się nie dzieje to najczęściej powodem jest sprężynka w przekaźniku, trzeb ją skrócić o jedno oczko i powinno być dobrze. W moim Hymerze zadziałało. Jeśli masz wyprowadzone zasilanie z akumulatora wewnątrz w przyczepie to lampki powinny być z niego zasilane. Prostownik w Hymerach to taka czarna skrzynka , w mojej przyczepie pod siedziskiem pod tylną ścianą.

witaj

W 530 zasilanie lamki nocnej i oświetlenie jadalni jest na 230V no chyba że ktoś coś pozmieniał, oświetlenie pod szafkami jes na 12V i to już zasilacz. Najlepiej jak pisał Sowa_77 miernik, potem bezpieczniki w szafie.

U mnie cała elektryka zabudowana jest pod siedziskiem w jadalni pod tylną ścianą, tak jak na zdjęciu. Wszystkie lampki boczne mam na 12v,

Na 220V jest:

- oświetlenie zewnętrzne przy drzwiach,

- lamka nad kuchnia ,

- lampka nad jadalnią,

Tak jak piszesz wpierw miernik , potem żarówki , następnie bezpieczniki względnie kable??

Położenie całej elektryki

post-99796-imported-5ad0ff7f-2311-4a08-a849-07555742bdc1_thumb.jpg

Dodatkowy rozdzielacz na 12v

post-99796-imported-69186089-de4a-4589-b19c-660744b6fd21_thumb.jpg

Nie zauważyliście, że kolega zbyszek ileśtam napisał ten post miesiąc temu i ma w dooopie nasze odpowiedzi??? :hop1:

Może ktoś inny trafi na te informacje i przydadzą się jemu w walce ze swoją przyczepą.

• 1 year later...

Przepraszam za brak odpowiedzi w sprawie porad mojej przyczepy a jest to spowodowane tym ze przyczepa w wakacje 2010 przyczepa została rozbita. Dzieki za posty i pozdrawiam. I przepraszam za taką późną odpowiedź.

to przykre, że się rozbiła... mam nadzieję, że na stratach materialnych się skończyło...